"izterjava" plače

llep2005

Pripravnik
14. sep 2007
51
0
6
Luwigana
www.apno.eu
Pri prejšnem delodajalcu (informatik, manjši doo) sem bil redno zaposlen par let (prej še nekaj let preko študenta). Zadnje leto zaposlitve so se začela neredna izplačila plače. Vzrok tega je bilo slabo poslovanje podjetja, za kar pa so krive predvsem čudne organizacijske poteze direktorja in ostalih tam zgoraj. Mi razvijalci pa smo le delali kar nam je bilo naloženo. No in po slabem letu se je nabralo okoli 5000 € dolga do mene in moj račun je zašel v rdeče številke.
Končno sem se spametoval in zamenjal službo. Ob odpovedi sem rekel, da bom pomagal, če bo kaj nujnega, seveda ob plačilu in da se mi ta zaostanek plače izplača v nekem razumnem času. No in sedaj je od tega že slabega pol leta in razen nekaj 10 ur popoldanskega dela (ki mi je bilo posebej plačano) nisem dobil niti € od tega zaostalega plačila!

Torej kako naj se lotim izterjave svojega denarja?
10.gif
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
inšpektorat za delo pomaga. Poznam par podobnih primerov, ko niso plačevali plač, ter niti prispevkov.
Firme pa preverjeno dobro poslujejo, saj so vključene v velikanske projekte, kjer se vrti ogromno denarja.

Inšpektorat, pa davčna, pa boš hitro imel denar.
 

llep2005

Pripravnik
14. sep 2007
51
0
6
Luwigana
www.apno.eu
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:
Firme pa preverjeno dobro poslujejo, saj so vključene v velikanske projekte, kjer se vrti ogromno denarja.

Ta firma zagotovo ne posluje dobro!

Kaj ni to malo preveč birokracije? Kje pa lahko preveriš kako je bilo s plačevanjem prispevkov? Pokojnina, zdravstvo,...?
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Jaz sem rekel da te firme ki niso plačevale, da sicer poslujejo dobro, ne tvoja.

Za prispevke preprosto vprašaš pri davčni upravi za tvoj okraj.

Glej PM.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik llep2005 pravi:
Pri prejšnem delodajalcu (informatik, manjši doo) sem bil redno zaposlen par let (prej še nekaj let preko študenta). Zadnje leto zaposlitve so se začela neredna izplačila plače. Vzrok tega je bilo slabo poslovanje podjetja, za kar pa so krive predvsem čudne organizacijske poteze direktorja in ostalih tam zgoraj. Mi razvijalci pa smo le delali kar nam je bilo naloženo. No in po slabem letu se je nabralo okoli 5000 ? dolga do mene in moj račun je zašel v rdeče številke.
Končno sem se spametoval in zamenjal službo. Ob odpovedi sem rekel, da bom pomagal, če bo kaj nujnega, seveda ob plačilu in da se mi ta zaostanek plače izplača v nekem razumnem času. No in sedaj je od tega že slabega pol leta in razen nekaj 10 ur popoldanskega dela (ki mi je bilo posebej plačano) nisem dobil niti ? od tega zaostalega plačila!

Torej kako naj se lotim izterjave svojega denarja?
10.gif

Koliko je tega zaostalega plačila? Če se meri v jurjih EUR in imaš za slednja dokazila, oz pravno podlago - recimo pogodbo o zaposlitvi, se ti splača najet odvetnika. Najprej za grozilno pismo, če slednje nima efekta, pa za sodnijo. Pa dobro je ukrepat hitro, preden se na firmo ne usedejo še ostali, ki imajo kaj za terjat.

Ogo
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik llep2005 pravi:
? Kje pa lahko preveriš kako je bilo s plačevanjem prispevkov? Pokojnina, zdravstvo,...?
To bi tudi mene zanimalo !
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
576
113
Povej za katero podjetje gre da ga preverim v Ibon-u. Najboljše da se za začetek obrneš na inšpektorat za delo.