Izraz "sirček"

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
V receptih za kolače dostikrat zasledim, da je treba dodat "sirček", pa ne vem, kakšen sirček je to mišljen (ponavadi je zraven še skuta, tako da sirček = skuta verjetno ni)....mascaropone, creme fraiche...? Verjetno se ne da v kolač oz. kake skutne torte ementalca ali pa gaude
bonk.gif
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Izraz je za umret smesn, ker je asociacija na... no, khm, mosko nehigieno
evil.gif


Pomoje je misljen svez sir; skuta.
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
včasih so bili "sirčki" pakirani v vrečki. Kako je zdaj ne vem.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Po moje se sirček reče topljenemu siru, ki je v trikotni obliki oz. lahko tudi v lončku.....no vsaj pri nas se mu reče sirček
smile-1.gif
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Aja aja, je loceno skuta pa sircek? A si vprasala recimo na Kulinarika.net, ce tm kej vejo?
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
Problem je ker marsikdo ne loči med sirčkom in skuto. Gre za dve povsem ločeni zadevi. Sirček se pridobiva s sesirjenjem mleka potem ti pa pri naših veleumnih veletrgovcih prodajajo kot skuto. Pejte k Bohinjcem na tržnico pogledat kako se stvari reče To je mladi sirček.
Skuto če se ne motim in me spomin ne vara dobijo iz "smetane" prvega mleka ko se krava oteli. Je odlična sploh sveže pečena. je malo bolj rumene barve paše naprimer polita z brusnično marmelado in sladkorjem v prahu. Tako me je moja babica navadila nanjo
smile-1.gif


lp D
 

pikanika

Pripravnik
26. nov 2007
131
0
16
Recepti, ki vsebujejo sirček, so 100 % prevedeni.
V nemščini imajo cel kup izrazov, skuta, sveži sir, sirček, sirni namaz ... in vsi so točno določeni.
Pri nas je pa zmeda in ni neke uradne klasifikacije teh svežih sirov, oz. skut.
Jaz bi dala ali pretlačeno skuto ali pa sveži sirni namaz, npr. Philadelphia ali pa Tamar (tak, ki ni preslan).
Mascarpone je po moje premasten, kisla smetana pa prekisla in pretekoča.