Izplačilo?

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
bom nekaj prbal zrihtat seveda poročam kak bo ko bo končan! Hvala za info!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
To kar si napisal nikakor ni res... Zavarovalnica ima samo normative v urah, podane s strani proizvajalca (za Audi Audijeve. Če tam piše da se nek del potrebno 2 uri za pripravo in 3 ure za ličanje in da je to 1m2 za lakiranje je to to in nič drugače). Servis potem izda račun v skladu z normativi po urni postavki in zavarovalnica to plača. Ni tukaj nič moja postavka, postavka zavarovalnice. Lahko te kvečjemu napoti na popravilo v svojo pogodbeno delavnico, če imaš pač tak tip zavarovanja sklenjenb (prepusti izbiro izvajalca zavarovalnici). To potem pomeni samo to, da ne moreš na popravilo k svojemu frendu pač pa k pogodbeniku (največkart pooblaščena delavnica v bližini). Če nimaš te postavke (in na ta račun popusta) greš lahko popravljat kamorkoli. S to razliko, da pri nepogodbeniku boš moral storitev najprej plačati, prinesti račun in potem ti zavarovalnica refundira.
Če pride do natačnejšem pregledu do odkritja dodatnih poškod mora avto na ponovno cenitev (tu načeloma velja, da pogodbenik pokliče cenilca in mu pove kaj je vse še odkril in ta potem to doda v zapisnik. Pri nepogodbeniku pa pride cenilec na ogled...)
Do težav pride v primeru, če hoče servis zaračunati več kot je v normativu priznanem s strani tovarne (le ti pa so dokaj napihnjeni kot vemo).

Tako dela ZT, za ostale pa ne vem...
@Vaginko: če ti bo majster napisal račun v skaldu z normativi mu lahko povrneš DDV in stroške obdelave računa... Ostanek je pa tvoj...
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
Njihova krivda je bila jaz sem že na cenitvi rekel da bo popravljal SELMAR, apmak se je potem izkazalo da škoda ni taka kot je bila na prvi pogled, ampak veliko manjša jaz zdaj z opranim avtom pač ne grem več na zavarovalnico! Oni so meni poslali dopis naj pošljem račune, ki so v skladu s cenilnim zapisnikom in to je to! Jaz bi pa sedaj imel denar!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Poglej; ko si šel na cenilno linijo si rekel da boš popravljal avto pri Selmarju. OK. To je bilo zabeleženo tudi na zapisniku. Sedaj so te pozvali, da jim dostavi račune (pa Selmarja bodo tudi) da bodo zaključili primer.
Dvomim, da boš sedaj lahko rekel, poglejte, jaz bi raje denar... To bi moral storiti na začetku, da se strinjaš s poravnavo po predračunu (kjer ti odbijejo DDV).
Sedaj boš ali dostavil račune ali pa ne boš dobil denarčka... Ostalo pa preveč očitno diši na zavarovalniško goljufijo.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Poglej; ko si šel na cenilno linijo si rekel da boš popravljal avto pri Selmarju. OK. To je bilo zabeleženo tudi na zapisniku. Sedaj so te pozvali, da jim dostavi račune (pa Selmarja bodo tudi) da bodo zaključili primer.
Dvomim, da boš sedaj lahko rekel, poglejte, jaz bi raje denar... To bi moral storiti na začetku, da se strinjaš s poravnavo po predračunu (kjer ti odbijejo DDV).
Sedaj boš ali dostavil račune ali pa ne boš dobil denarčka... Ostalo pa preveč očitno diši na zavarovalniško goljufijo.

bom dostavil račune ne bodo pa selmarjevi! Itak mi je stvar, ki je pod njih zavarovana povzročila škodo! Denar bo koliko poročam!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Itak. Pač si se naknadno odločil, da ne boš popravljal pri Selmarju. Tu ti ne morejo nič...
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Itak. Pač si se naknadno odločil, da ne boš popravljal pri Selmarju. Tu ti ne morejo nič...

no pa sma prišla na skupno točko!
nahrung002.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
naredi servis pri selmarju, na račun naj ti pa napiše barvanje.....;)

servis sem naredil pred 4 meseci pa ga ne rabim, saj tut to bi naredil sam se mi ne splača zdaj olje ven metat. Škoda pa je tut veliko več ocenjena kot znese servis.
 

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
To kar si napisal nikakor ni res... Zavarovalnica ima samo normative v urah, podane s strani proizvajalca (za Audi Audijeve. Če tam piše da se nek del potrebno 2 uri za pripravo in 3 ure za ličanje in da je to 1m2 za lakiranje je to to in nič drugače). Servis potem izda račun v skladu z normativi po urni postavki in zavarovalnica to plača. Ni tukaj nič moja postavka, postavka zavarovalnice. Lahko te kvečjemu napoti na popravilo v svojo pogodbeno delavnico, če imaš pač tak tip zavarovanja sklenjenb (prepusti izbiro izvajalca zavarovalnici). To potem pomeni samo to, da ne moreš na popravilo k svojemu frendu pač pa k pogodbeniku (največkart pooblaščena delavnica v bližini). Če nimaš te postavke (in na ta račun popusta) greš lahko popravljat kamorkoli. S to razliko, da pri nepogodbeniku boš moral storitev najprej plačati, prinesti račun in potem ti zavarovalnica refundira.
Če pride do natačnejšem pregledu do odkritja dodatnih poškod mora avto na ponovno cenitev (tu načeloma velja, da pogodbenik pokliče cenilca in mu pove kaj je vse še odkril in ta potem to doda v zapisnik. Pri nepogodbeniku pa pride cenilec na ogled...)
Do težav pride v primeru, če hoče servis zaračunati več kot je v normativu priznanem s strani tovarne (le ti pa so dokaj napihnjeni kot vemo).

Tako dela ZT, za ostale pa ne vem...
@Vaginko: če ti bo majster napisal račun v skaldu z normativi mu lahko povrneš DDV in stroške obdelave računa... Ostanek je pa tvoj...




seveda je res... in zadeva drži in za Sloveniko, Tilijo in Triglav

pri izplačilu zavarovalnica višino urne postavke določa sama in je ponavadi 30 do 60% cenejša (priznana ura dela) kot na kakšnem uradnem servisu...

koliko je pa priznanih ur dela pa je odvisno od ocene cenilca oziroma dodatnih pogajanj..... nikoli do sedaj mi zavarovalnica ni priznala popravila dejanske škode pri prvem obisku....
vedno se je našlo kaj ,ali št ur ali pa priznava noveg del , ko je cenilec priznal samo popravilo po dodatni urgenci.... največ izkušenj pri tem sem imel na generaliju..... sem se fajn piču s cenilcem.......

in dobro preberi ...o normativih priznanih ur (oz potrebnih ur za popravilo) nisem govoril... govor je bil o priznanih Everčkih, ki ti jih prizna zavarovalnica v primeru izplačila denarja-keša....ne plačila računa......
Se pravi v primeru ko stopim na šalter in rečem... veste kaj ne bom popravljal dajte mi keš....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ni res, da zavarovalnica sama določa ceno urne postavke, saj bi v tem primeru vsi morali doplačevati iz lastnega žepa. Prav tako ima cenilec normative s strani proizvajalca, kar poglej. Drugo pa je ali se bo odločil za popravilo ali menjavo. Pa tudi tu se da pomagati, če prineseš strokovno mnenje kaj je bolje narediti.
In ja, prav zaradi tega kar si napisal za Generali sem še vedno raje na ZT, kjer pri avtomobilu nikoli nisem imel težav s cenilcem in priznanimi storitvami/deli. Cenitve sem delal na Verovškovi. Še vsakič je cenilec rekel; Gospod to je to, če pa se bo pri razdiranju še kaj našlo kar se sedajle ne vidi pa me naj kontaktirajo iz delavnice. Računi vedno poravnani v roku. Zadnji račun za popravilo poškodb toče je znašal tisočaka, b.p. plačano.
 

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ni res, da zavarovalnica sama določa ceno urne postavke, saj bi v tem primeru vsi morali doplačevati iz lastnega žepa. Prav tako ima cenilec normative s strani proizvajalca, kar poglej. Drugo pa je ali se bo odločil za popravilo ali menjavo. Pa tudi tu se da pomagati, če prineseš strokovno mnenje kaj je bolje narediti.
In ja, prav zaradi tega kar si napisal za Generali sem še vedno raje na ZT, kjer pri avtomobilu nikoli nisem imel težav s cenilcem in priznanimi storitvami/deli. Cenitve sem delal na Verovškovi. Še vsakič je cenilec rekel; Gospod to je to, če pa se bo pri razdiranju še kaj našlo kar se sedajle ne vidi pa me naj kontaktirajo iz delavnice. Računi vedno poravnani v roku. Zadnji račun za popravilo poškodb toče je znašal tisočaka, b.p. plačano.


pa kaj ti še vedno de znaš prebrati...

Zavarovalnica ima svojo postavko za opravljanje del popravila , ki ti jo prizna v primeru, da ne boš imel računa in da želiš keš na roke...

Nikjer ni govora da zavarovalnica določa ceno dela (urno postavko) v pimeru, da se odločiš za popravilo na servisu in za to dostaviš račun...
dejstvo je da če boš mel ti naprimer 10 ur popravila te bo to prišlo pri normalnih ponudnikih storitev naprimer 250EUR na kakšnem servisu kot je (Porsche in podobno) pa bo to isto delo koštalo naprimer 400 EUR.
V primeru, da pelješ popravit na Porsche ni nobene pene dostaviš račun in dobiš 400EUR plačanih. Če pa stopiš na šalter pa reče, dajte mi keš, brez računa pa zavarovalnica obračuna 10 ur popravila po splošno določeni urnio postavki, ki predstavlja nekako normalno plačilo, ki ga navadno zaračunavajo tisti , ki imajo z zavarovalnico sklenjeno pogodbo , ja in to sigurno ne bo najdražja cena urne postavke v Sloveniji.

A ti je zdaj kaj bolj jasno
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
KSZ:

A lahko tudi za poškodbe od lanske toče zahtevam izplačilo gotovine. Škodo sem prijavil, sem se pa odločil da tega ne bom popravljal, pa tudi avto bom prodal, tako da bi raje evre.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.420
410
83
Je možno.

Preberi moj prvi post - šlo je ravno za točo 8.8.08 (kak lep datum a ne?
smile-1.gif
).

Zgodba je šla takole:

#1 Cenitev na ZT
#2 predračun pri servisu, ki ga je predlagala zavarovalnica
#3 Dogovor s cenilcem ali je cena ok (mislim, da se je bal, da bo avto ekonomska totalka), je ok, gremo popravit
#4 Dogovor za termin na servisu, imeli ogromno dela, a lahko počakam? Ni panike, popravimo čez mesec in pol
#5 Vmes dobim domov v podpis poravnavo, naj dopišem TRR in vrnem in dobim €€€

Ozadje: cenilec je preveril na servisu kako stoji zadeva. Niso najbolj organizirani, pa še drugo osebo je dobil na telefon in mojega "primera" oz. potrditve termina niso našli in je cenilec sklepal, da ne bom popravljal. Kot vzoren delavec je hotel zadevo popucat čim prej in mi je poslal poravnavo.

Telefonski klic cenilcu in servisu je potem rešil zadevo, avto je šel v popravilo, častila zavarovalnica.

Zaključek: meni so poravnavo (=izplačilo) predlagali sami od sebe, ne vidim razloga, da se pri tebi ne da?
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Si imel pač srečo. Meni pa odgovoril:
---
Spoštovani,

izplačilo odškodne, ne da bi bilo vozilo poravljeno ni možno.

Lep pozdrav.
V. P.
------
 

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Sem dobil odgovor Triglava, da izplačilo škode NI možno.
confused-1.gif

sam nisem imel problema pri izplačilu, ko je bila škoda povzročena s strani znanega povzročitelja in je bila
škoda oziroma denarno poplačilo izpeljano iz osnove AO.

S kakskom še nisem imel takega primera , lahko pa da zavarovalnica ne izplača poškodbe saj je kasko sklenjen na podlagi pogojev in ponudbe zavarovalnice, lahko da v kakem členu piše, popravilo poškodbe obvezno ali kaj podobnega.
Toča je malo bolj delikatna zadeva za zavarovalnico in če ti izplačajo keš je velika verjetnost da to poškodbo lahko zopet uveljaviš pri nslednji toči, mogoče je tu razlog zavrnitve.
Najbolje da se pogovoriš s cenilcem , kakšne so opcije....
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
Iz triglava me je danes klicala oseba, ki je obravnavala mojo škodo in jo je zanimalo, če mi lahko pošlje ponudbo za izplačilo, ker še nisem dostavil računov. Rekel sem da mi lahko, potem mi pojasni, da mi priznajo izplačilo v višini 70% kot če bi dal avtoporavljat. Ko dobim priporočeno pošto z zneskom javim kok mi ponujajo!