Izplačilo?

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
torej imam en zapisnik iz cenitve škode na zavarovalnici triglav. Malo razmišljam v smeri, da si ne bi dal popravljat ,ampak bi rad, da mi zavarovalnica nekak izplača to škodo. Se to sploh da? Si zavarovalnica kaj odbije? Če si odbije koliko?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Seveda se da. Obrni se na njih in povej, da bi rad sklenil poravnavo.

Znesek bo nekaj nižji od cene, ki bi jo sicer priznala zavarovalnica / predračuna, ki bi ga izdal pooblaščen servis. Razlika je odvisna od primera, iz moje izkušnje bi rekel 20-30%. Verjetno si lahko kaj izpogajaš, meni so toliko ponudili sami, ker so se izgubili papirji in so predvidevali, da ne želim popravljat.

Plus to, da se zabeleži, da avto ni bil popravljen. To zna biti pomembno ob morebitni škodi v prihodnosti.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
ker ne vem koliko je vredno, tut nisem nobenega ličarja spraševal me še nekaj zanima. Če jaz napišem tu gor kaj mi je vse bilo priznano se da približna ocena vrednosti napisat al kako to gre?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Seveda se da. Pojdi do ličarja, ki ima pogodbo s Triglavom. Daš mu zapisnik cenilca, on pa oceni štroške.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
pa se da to kak okvirno to tut tu na forumu narest če se napiše kaj piše na cenilnem listu?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Torej je bolje da se zmenim z enim avtoličarjem da mi jo vnovči in potem si vzame neko provizijo?
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.976
113
Če ima pogodbo s triglavom, naj napiše čimvečji predračun. Ker pa ne boš dal popravljat, bo poravnava malce nižja od tega predračuna.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Če ima pogodbo s triglavom, naj napiše čimvečji predračun. Ker pa ne boš dal popravljat, bo poravnava malce nižja od tega predračuna.

Ker sedaj najbolj ne razumem postopka bom malo bolj konkreten. Torej imam škodo na avtu, poškodovana površina je 127 kvadratnih decimetrov. Ker je zavarovalnica rabila en čas, da je priznala krivdo, sem od njih dobil papir da moram predložit original račune od popravila, v skladu s cenitvijo , ki pa sem jo naredil takoj po nesreči.
Torej odidem do kakega ličarja, ki ga poznam, da mi napiše račun in ga odnesem na zavarovalnico, ta mi izplača znesek in potem dam ne % ličarju in to je to? Ali je bolje da mi avtoličar napiše en predračun, ki ga odnesem na zavarovalnico, ta mi potem nekaj odbije in se poravnamo? Kaj od tega je bolje? Nimam nobenih izkušenj z zavarovalnicami zato sprašujem.
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.976
113
Na tvojem mestu bi prepustil zavarovalnici in servisu, da popravijo kar se da najboljše.
Seveda je tudi od cenilca odvisno, koliko bo kaj napisal. On prav napiše na prijavo, koliko časa je treba za popravilo, kaj je treba menjat/barvat, vse. Ko da bi bil on ličar/mehanik
grin1.gif


Če pa hočeš tako, pa ti naj da čimvišji predračun in ga nesi/pošlji na zavarovalnico.
Njemu pa potem daš za sendvič in kokakolo
grin1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Na tvojem mestu bi prepustil zavarovalnici in servisu, da popravijo kar se da najboljše.
Seveda je tudi od cenilca odvisno, koliko bo kaj napisal. On prav napiše na prijavo, koliko časa je treba za popravilo, kaj je treba menjat/barvat, vse. Ko da bi bil on ličar/mehanik
grin1.gif


Če pa hočeš tako, pa ti naj da čimvišji predračun in ga nesi/pošlji na zavarovalnico.
Njemu pa potem daš za sendvič in kokakolo
grin1.gif

saj to imam ocenjeno čas za ličenje in popravilo vse je odmerjeno! Popravljat pa nimam kaj ker sem spoliral! Bolj grdo je izgledalo 1 dan po nesreči ko sem šel cenit!
evil.gif
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.976
113
Ajaaaaaa, te pa reči tak
grin1.gif

torej, serviser, ki je popravljal
grin1.gif
, naj pošlje račun na zavarovalnico. Ko dobi denar, ti naj on da denar, ti pa mu pustiš provizijo z njegovim davkom vred.
DObra fora tole
grin1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ajaaaaaa, te pa reči tak
grin1.gif

torej, serviser, ki je popravljal
grin1.gif
, naj pošlje račun na zavarovalnico. Ko dobi denar, ti naj on da denar, ti pa mu pustiš provizijo z njegovim davkom vred.
DObra fora tole
grin1.gif

ma ja zakaj bi jim pusto! Naj izplačajo denar, delo na bavariji ni poceni!
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.976
113
Ok, samo s takimi ga nena seri, lak je lak....
Pa kaj maš sploh za en opevani avto, pa kaj je zaj s tisto korošico ?
grin1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
avto sploh ni udarjen pa nič sam ena mala "nesreča se je zgodila"
evil.gif
!
Bavarskega kupeja imam! Glede korošice pa katero misliš?
evil.gif
S tisto blond s katero sem imel krajšo avanturco pred cca 3 tedni, misliš to al katero drugo?
 

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Na tvojem mestu bi prepustil zavarovalnici in servisu, da popravijo kar se da najboljše.
Seveda je tudi od cenilca odvisno, koliko bo kaj napisal. On prav napiše na prijavo, koliko časa je treba za popravilo, kaj je treba menjat/barvat, vse. Ko da bi bil on ličar/mehanik
grin1.gif


Če pa hočeš tako, pa ti naj da čimvišji predračun in ga nesi/pošlji na zavarovalnico.
Njemu pa potem daš za sendvič in kokakolo
grin1.gif

saj to imam ocenjeno čas za ličenje in popravilo vse je odmerjeno! Popravljat pa nimam kaj ker sem spoliral! Bolj grdo je izgledalo 1 dan po nesreči ko sem šel cenit!
evil.gif

Izplačilo denarja namesto plačila računa popravila.

Navadno se zavarovalnice poslužujejo slednjega scenarija :

Izplačilo = cena novih delov (priznanih)-brez ddv + cena barvanja,ličanja po urni postavki, ki jo ima določena zavarovalnica.


LP
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
če te prav razumem je potem vseeno če grem s pairjem na zavarovlanico in se tam dogovorimo, kot pa da grem do ličarja, ki mi napiše račun?
 

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
če te prav razumem je potem vseeno če grem s pairjem na zavarovlanico in se tam dogovorimo, kot pa da grem do ličarja, ki mi napiše račun?

Ja oni ti lahko dajo njihovo ponudbo.....
moraš pa razumeti ,da je naprimer ura ličanja na servisu audi recimo 31EUR zavarovalnica pa prizna svojo urno postavko npr 17EUR, kar ima za posledico manjšo ponudbo.
Če poznaš kakega ličarja je mogoče kakšna druga varianta bolj ustrezna zate ....