Izlet v ZDA

17. dec 2010
1.174
0
36
124
Z mojo sva se odločila, da če bo vse po sreči, bova še letos šla na izlet v ZDA za 7 dni. Odločila pa sva se predvsem za New York, Havaji in Los Angeles. Zanima me kakšne so kaj cene letalske karte tja, kje se jih da kupiti najceneje, kje so kakšna dobra prenočišča in predvsem glavno kaj naju zanima je - koliko bi približno rabila s sabo za vsakdanje potrebe in da se še kdaj kakšen spominek kupi?

Gledala sva neke turistične agencije, ki paa ... samo se seliš z enega kraja na drugega, pa nimaš nič časa, da bi v miru lahko mesto okoli obračal ...

Mava pa še ene želje, ki pa ni nujno da bi na koncu bile ... Če je na voljo turistična agencija, da bi po New Yorku imela najmanj 2 dni fraj oz za sebe ... Los Angeles pa 1 dan ... Havaji pa nič, tja pa bi šla samo na izlet sama.

Predvsem bi bila hvaležna, če nama kdo kaj pove s svojih izkušenj z ZDA, če je kdaj bil tam.

Problem je predvsem tu, da ne veva koliko bi s sabo vzela ... skupaj 2000eur ali je to premalo ali "preveč" ... Izlet oz. letalsko karto in prenočišče nama plačajo njeni tastari, midva pa bi si samo s sabo vzela kolikor bi rabila ... Še en podatek, da oba ne zapravljava za brezveze, torej sva kar šparavna.

Nekaj sem na internetu bral, da je najboljše uporabljati kreditno kartico za dvigovanje v tujini ... ampak takrat pa si jemljejo po 2-5 dolarjev obresti na dvig ali nakup - Visa. Tako pa se ne bomo šli.

Glede carine na letališčih pa bi lahko rekel, da vem kar veliko, ker je na Discovery Channel velikokrat oddaja o letališčih v ZDA in sem marsikaj že zvedel kje ne smeš lagati, če ne plačaš ali pa ti zavrnejo vstop v ZDA.

Z letalom sem že letel 7x v švico in nazaj, ker imam sestro, ki je tam poročena, ampak tam ni bilo takšnega problema s hrano, kot jo imajo američani, kolikor opažam v teh dokumentarcih ...
Z dokumentarcev sem opazil, da ti sendvič takoj zaplenejo, če ga prijaviš, če ga ne prijaviš pa plačaš 200 dolarjev kazni pa še zasežejo ti ga... In vem že, da ko pristaneš si na smrt lačen ... če pa si na letališču kupiš kaj za jesti pa je vse tak drago, da te samo na rit vrže ...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
7 dni za to kar si ti napisal je čisto premalo

sendvič lahko imaš v nahrbtniku na letalu in ga še na letalu poješ, pa ne bo problema. Itak pa bo vsaj en obrok na letu.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
jurja za vsakega je za 7 dni premalo? hm ... Za kaj več pa bo že malce problem ... Edino če še moja stara dva kaj prispevata.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
jurja za vsakega je za 7 dni premalo? hm ... Za kaj več pa bo že malce problem ... Edino če še moja stara dva kaj prispevata.

Jurija je dost...časa je konkretno premalo... 7 dni maš mogoče glih za NY dost... Razen že ti je želja le povedat, da si bil tu pa tam pa tam...
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Ja saj v New Yorku tak drugo ne moreš nič drugega videti kot samo znamenitosti, vojaški muzej, naravoslovni muzej, žal sem danes prebral, da so za leto dni zaprli kip svobode, nacionalni park ipd ... za New York in Los Angeles se gre bolj za to, da bi nekaj videl in doživel ... Za havaje pa še sam vem, da je premalo 7 dni, več pa spet ne moreva, ker je drago, da te ubije, pa še "plačniki" komplicirajo za vsak cent za havaje.

Sicer si oba najbolj želiva na havaje, ampak glede na finance in plačnike je to verjetno na zadnjem mestu od teh treh naštetih ... V Los Angelesu bi rad videl Hollywood napis pa še kakšne kanjone in te valove s pacifika.

Mela sva še en plan Miami beach, ampak potem pa sva spet tam ... sem slišal da je tam med najdražjimi kraji v ZDA pa spet moreš nekaj zapravti da kaj vidiš, kupiš, pa še kopati se moreš ...

Drugače, če havajev ne bova vidla, bi jaz najrajši videl Los Angeles kot pa New York ... moja pa ravno obratno ...

Pa ve kdo kako je kaj s tem renta carom? Morem to prej naročiti kot odputujeva ali lahko na tisti dan, ko avto rabiva?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
hysterical-1.gif


Pa si ti pogledal kaj na karto?

Skratka v sedmih dneh bi ti šel iz male slovenije do vzhodne obale amerike in potem do zahodne obale in skoraj do azije (hawai)?
rolleyes-1.gif


Da prideš v ameriko vzemi VSAJ en dan in pol, da prideš do hotela vzemi še naslednje pol dneva, da potem letaš preko ZDA te spet stane pol dneva (ajde lahko ponoči), do hawaijev vsaj en dan ... in potem nazaj oz. kamorkoli že. Če si želiš ogleda eno samo malce večjo zanimovost v enem mestu ti gre cel dan. Upoštevaj še premik ure, ki te bo zjebal in te bo spremljal tudi pri teh "malih" premikih (recimo new york in hawai niso ravno v istem časovnem pasu). Skratka dni ti zmanjka ...

Že logistično je to precej velik podvig in se ga ne bi lotil sam, dvomim pa da ima agencija kak program ki je tako natrpan in se izide. Če ima verjemi da nimaš prostega niti pol dneva, razen na letališču ko čakaš naslednje letalo.

Skatka ker je najdražji del potovanja tu prevoz do ZDA bi sam reskiral še VSAJ 1 teden časa pa še tako nebi videl vsega, bi pa mogoče celo lahko pojedel kdaj kaj drugea kot fast food in spal več kot 2h na dan!
grin1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
kolkr sem jaz slišal, je LA dolgočasen, tako da bi to še šlo v enem dnevu, samo na vzhodni obali maš pa tolk tega, da...

jaz planiram vsaj 14 dni dopusta + letala nekje drugo leto, verjetno proti koncu leta (7-10 dni na vzhodni, ostalo na zahodni obali + skok do vegasa)
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Z mojo sva se odločila, da če bo vse po sreči, bova še letos šla na izlet v ZDA za 7 dni. Odločila pa sva se predvsem za New York, Havaji in Los Angeles. Zanima me kakšne so kaj cene letalske karte tja, kje se jih da kupiti najceneje, kje so kakšna dobra prenočišča in predvsem glavno kaj naju zanima je - koliko bi približno rabila s sabo za vsakdanje potrebe in da se še kdaj kakšen spominek kupi?

Gledala sva neke turistične agencije, ki paa ... samo se seliš z enega kraja na drugega, pa nimaš nič časa, da bi v miru lahko mesto okoli obračal ...

Mava pa še ene želje, ki pa ni nujno da bi na koncu bile ... Če je na voljo turistična agencija, da bi po New Yorku imela najmanj 2 dni fraj oz za sebe ... Los Angeles pa 1 dan ... Havaji pa nič, tja pa bi šla samo na izlet sama.

Predvsem bi bila hvaležna, če nama kdo kaj pove s svojih izkušenj z ZDA, če je kdaj bil tam.

Problem je predvsem tu, da ne veva koliko bi s sabo vzela ... skupaj 2000eur ali je to premalo ali "preveč" ... Izlet oz. letalsko karto in prenočišče nama plačajo njeni tastari, midva pa bi si samo s sabo vzela kolikor bi rabila ... Še en podatek, da oba ne zapravljava za brezveze, torej sva kar šparavna.

Nekaj sem na internetu bral, da je najboljše uporabljati kreditno kartico za dvigovanje v tujini ... ampak takrat pa si jemljejo po 2-5 dolarjev obresti na dvig ali nakup - Visa. Tako pa se ne bomo šli.

Glede carine na letališčih pa bi lahko rekel, da vem kar veliko, ker je na Discovery Channel velikokrat oddaja o letališčih v ZDA in sem marsikaj že zvedel kje ne smeš lagati, če ne plačaš ali pa ti zavrnejo vstop v ZDA.

Z letalom sem že letel 7x v švico in nazaj, ker imam sestro, ki je tam poročena, ampak tam ni bilo takšnega problema s hrano, kot jo imajo američani, kolikor opažam v teh dokumentarcih ...
Z dokumentarcev sem opazil, da ti sendvič takoj zaplenejo, če ga prijaviš, če ga ne prijaviš pa plačaš 200 dolarjev kazni pa še zasežejo ti ga... In vem že, da ko pristaneš si na smrt lačen ... če pa si na letališču kupiš kaj za jesti pa je vse tak drago, da te samo na rit vrže ...

najprej se odločita kaj sploh hočeta videti (ny je na vzhodni obali, LA na zahodni; vmes je pa par par tisoč km). ponavadi se odločil na katero stran greš...7 dni nimaš kj delat...morš imet časa vsaj 14dni. razen če greš samo v NY.

letalske karte so od 500eur naprej...ponavadi so najcenejše iz benetk

prenočišč je ogromno...moteli so najboljša izbira če potuješ z avtom (kar je tudi najboljša izbira) avto od 200eur/teden naprej, sobe v moteli od 50USD naprej (v usa plačaš za celo sobo in ne na osebo)

za ny sta 2 dni čisto premalo, LA je pa 1 dan dovolj ker je čisto brezzvezno,..

na avionu ni še nobeden umrl od lakote. ne se bat

uglavnem, preberi si kakšen potopis tle gor (jih imaš kar nekaj) da si boš vsaj mal predstavljal kam greš, ker vidim da ti ni čist najbolj jasno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Kar se tiče L.A.-ja imaš tri dni čez glavo. LA se splača pogledat v sklopu kakšnega recimo vsaj 2 tedenskega roadtripa po zahodni obali oziroma Kaliforniji. Če si že tam greš seveda še v San Francisco, Las Vegas, Death Valley,.....blablabla.....skratka, na zahodno obalo greš gledat naravne parke in mimogrede še kakšno mesto, ne obratno.

Če ti v sedmih dneh uspe obiskat vse tri naštete destinacije bi bil to že dosežek. Je pa ena prednost, hotelov ne rabiš ker boš spal na avionih in na letališčih.
aplauz.gif


Kredtina kartica NI za dvigovanje denarja na bankomatih. Velja na splošno, ne samo za ZDA.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Seveda je, če pa mi je prijatelj rekel, da lahko po tujini dviguješ denar ... sicer ima on MasterCard ampak je rekel, da zaračunajo takšne obresti, da raje na banki dvigne denar, pa ga ima skos s sabo.

Imava plane za vse tri, v katero bova šla. Saj ... v New Yorku nimaš prav veliko videti česa .... Kip svobode, ki je po novem zaprt za leto dni, naravoslovni muzej (dinozavri itd), Vojški muzej, nacinonalni park, Empire State, Ground zero itd ...

"Problem" Newyorka je, da imam že tu v lj dovolj tega betona, tam ga pa spet ne rabim gledati. Rajši bi šel v Kalifornijo, pa bi videl marsikaj lepega od narave do legendarne ceste Route 66, Dolina smrti, Hollywood napisa, itd ... Dovolj je, če bi vsaj nekaj od tega naštetega vidla. Seveda pa tudi v kaliforniji ne manjkajo živalski vrtovi, naravoslovni muzeji, vojaški muzeji itd ...

Kolikor sem se pozanimal, imajo v New Yorku vse na kupu skoraj (Najboljše restavracije - za siromake, muzeje, gledališča, itd), v Los Angelesu je pa vse raztreseno in če hočeš iti z enega muzeja v drugega, moreš iti skoraj okoli riti v žep.

Saj bova vidla kako bo .. tastari njeni nama bodo dali 4000 evrov za letalsko karto in prenočišči, pa še sama si bova nekaj s sabo vzela, če nama bo šlo s financami skozi, bova podaljšala izlet za dva tri dni ... Vizum pa si vzameva za 20 dni, odvisno kako bo drag, pa zdravstveno zavarovanje pa je to to ...

Sem študiral, če bova šla v LA, da bi si najela šotore in avto, pa bi kampirala, ker moteli so dragi ... kolikor vem moreš v ZDA plačati nekaj malega za neko karto, da lahko kampiraš kjer koli hočeš, če te kifeljci ali čuvaji preverijo, drugače dobiš kazen, ki ni mala ...
In prišparala bi veliko, pa bi komot lahko podaljšala dopust za dan ali dva, samo s tem, da ne bi hodila v motele, ki zaračunajo od 50 dolarjev dalje.

Sicer pa še se mi zdaj ni noben javil, ki je bil kdaj v ZDA da bi povedal svoje izkušnje ...

Pozna kdo kakšno dobro spletno stran s temi letalskimi kartami, kje so najcenejše, kakšne majo kaj odhode ipd ... Računam, da bi bila letalska karta do LAja tam do 800 evrov za enega ...
In kako je s tem ... slišal sem, da so meddržavni prometi veliko cenejši kot medcelinski ... Torej je dražje, če bi z Londona letel direkt v LA, kot pa če bi letel z londona v NY, pa od NY dalje v LA.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
ostan raj doma. NY je 14dni premalo. Za 4000 € pa prideš okol sveta, 2x.
 

tafrishnzelen

Pripravnik
4. sep 2007
260
0
16
za 7 dni pejta rajš kam bližje, pa se lahko za 2k € "preseravaš". če imata vseeno tole v planu, vama bo žal, ker bosta samo na avionih in letala od enega konca na drugega, videla pa ničesar, kaj šele da bi si vmes odpočila.

jaz grem v začetku septembra v ZDA (LA, LV, SF in Havaji), pa sem si vzel več kot 3 tedne...
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Vizum?! Vizum za 20 dni? A ti sploh ves kam gres? Oprosti, malo "cudno" si si tole zastavil. Glej... LA-ja in NY-ja si v enem tednu NE BOS MOGEL ogledati. No way, no how, no chance.

Karta LJU-EWR (via MUC) z Lufthanso bo okoli 1000 EUR na osebo. Ce se malo potrudis, bo manj. LJU-LAX je pa se malo manj (oddly enough...), z 2 prestopi.

Ce hoces iti se odloci, ali bos na Vzhodni ali Zahodni obali. Potem pa naredi plan. V, recimo, 6 efektivnih dneh si lahko na hitro ogledas NY, se zapeljes do Washingtona, in, ce se ti _RES_ da, gres za en dan v Orlando. Mogoce. Vse ostalo so pa sanje.
 

apico

Pripravnik
18. avg 2007
117
0
16
V NYC sem bil že 3x in vedno sem imel kaj za videt, ker je res noro mesto. Za prvič bi bil en teden za NYC ravno prav. Bil sem tudi Californiji (L.A., San Diego in SF) ter v Vegasu skupaj 9 dni in je bilo pre malo. Za videt zahodno obalo ti svetujem vsaj 14 dni. Če želita it v NYC, pol namesto Havajev in L.A.-ja raje produžita do Floride, pa na kako kratko križarjenje bo Karibih, Bahamih. Tam sva z ženo bila lani. Je super in še razmeroma poceni.
 

apico

Pripravnik
18. avg 2007
117
0
16
Aja, še to... moteli niso dragi. Motel 6, ali Super 8 pridejo okoli 50-60 US, za sobo seveda.
wink-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
"Problem" Newyorka je, da imam že tu v lj dovolj tega betona, tam ga pa spet ne rabim gledati. Rajši bi šel v Kalifornijo, pa bi videl marsikaj lepega od narave do legendarne ceste Route 66, Dolina smrti, Hollywood napisa, itd ... Dovolj je, če bi vsaj nekaj od tega naštetega vidla. Seveda pa tudi v kaliforniji ne manjkajo živalski vrtovi, naravoslovni muzeji, vojaški muzeji itd ...

Res je v newyorku je vse na kupu, ground zero pa kip svodobe, čisto enako kot da bi šel pri nas na bled pa potem s kremšnite na otok ... to opraviš v 2h, vmes popiješ pa še hladno pivo!
zmaga.gif


Med LAjem in mrtvo dolino je pa nekaj takega kot pri nas od bleda do bohinja, urca vožnje gor dol. Pa ogledaš si lahko v eni urci, hitreje kot bohinj. Vmes ti leži itak še hollywood in vidiš tudi tisto.

Pa ko greš od NY do LAja se splača ustavit še v Grand canyonu .. je itak "usput", 5 minut nimaš kaj tam delat.

Pa upam da razumeš sarkazem, če ga ne ti bo pa kdo drug povedal na lepši način. In ne nisem še bil v ZDA.
 

007

Pripravnik
4. sep 2009
707
0
16
tolk, za predstavo;
bil LA-ju skor en mesec - ravno prav za vidt vse kar ti mesto ponuja.
bil v NY 2x po 5 dni - tud pribižno ni bilo dovolj časa, da bi obdelal vse kar sem si želel...