Izlet v ZDA

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
467716-post_slo.gif


Tko sva se midva v Avstraliji nategnila
uf-1.gif
Google maps pravi, da je samo 1100km prek puscave? Ah, to bova pa v enem dnevu s camperjem ze zmogla!

Ja... malo ueber-morgen...
bonk.gif
 

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
ksz

Kot so ti že povedali 7 dni je absolutno premalo za združit V in Z obalo ZDA. Jaz sem bil NY, Washington in Miami v 14 dneh in je bilo mnogo premalo časa za vse videt in doživet. Moraš vedet, da je v NY na skoraj vseh znamenitostih in "znamenitostih" taka gužva, da komot zapraviš pol dneva ali en dan za eno stvar. Če pa misliš hodit še v muzeje pa sploh. Samo za primerjavo; v Washingtonu sem bil v Air&Space museum dan in pol, pa mi je bilo še premalo.


Če imata na voljo budget 4000€ gratis + svoje prihranke si raje vzamita 14 dni časa in izberita Z ali V obalo in prihranita drugo stran za kdaj drugič.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
No, javil sem se ti jaz (pa najbrž še 5 drugih), ki nismo izrecno napisali da smo bili že nekajkrat v ZDA:

- še tretjič, s kreditno kartico se denarja ne dviguje iz enega samega razloga in to so obresti (mi temu pravimo provizija, da boš razumel sem napisal v tvojem jeziku). Da ni mogoče pa nihče ni rekel, tudi na vesla se da čez atlantik, pa tega (skoraj) nihče ne počne
- brez kreditne kartice ne hodi, kar ni smiselno plačat s kreditno plačaš z gotovino, ki jo dvigneš z bankomat kartico, 200 USD je maksimum, provizija za enkratni dvig pa večinoma 2-3 USD.
- v ZDA brez avta nimaš kaj delat, (pustimo šoping izlete v NY). Javni promet ni omembe vreden.
- moteli so najenostavnejša in najcenejša varianta. Šotor pozabi.
bonk.gif


Te tri (4) točke zaenkrat vključi v svoje ideje (ki so v 90% ne samo skregane z logiko ampak tudi zdravo pametjo), potem pa tuhtaj naprej.

P.S.: s štirimi jurji se da 14 dni preživet in narest lep roatrip po Kaliforniji ali recimo po Floridi (3 jurje za letalske karte, nočitve in rentacar, ostalo potalaš med izlete, hrano, vstopnine), čeprav sam za manj kot 3 tedne nebi hodil.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Nikjer nisem omenjal, da bi združil v vzhod pa zahod v sedmih dneh ... ali bi za teh 7 dni šla v new york ali los angeles ali pa havaje.

Kampiral, če bi, bi samo, če bova se odločila za LA oz kalifornijo, drugače pa v New Yorku ne bova kampirala ... malo čudno se sliši .. ampak mislim, da so sredi new yorka tudi nizkorazredni hoteli ... 2, 3 zvezdami ....

Moja profesorica s faksa je bila že v ZDA za 4 tedne in je celo ameriko dala prek, potem pa je pravla, da je par let nazaj bila z njenim možem na aljaski ... je rekla da na aljaski, če tudi je tak lepa dežela, ne moreš ničesar videti, da je najboljše, če si najameš letalo pa te vozijo tam okrog ...

Poznam pa ene bogataše z naših krajov, ki so bili na havajih več kot mesec dni. Verjetno bo dobro, če jih kaj vprašam, če tudi jih ne poznam preveč dobro ...

Ravnokar pa sem se spomnil na pločnik slavnih ... to itak, da ne smem zamuditi ... par zvezd morem videti ...
Sem pa danes na rtvslo našel par zanimivih tem na temi ture avanture ...
http://www.rtvslo.si/tureavanture/vagabund/kako-najceneje-videti-in-doziveti-zda/223144
http://www.rtvslo.si/tureavanture/severna-amerika/new-york-z-8-dolarji-na-teden/201541
http://www.rtvslo.si/tureavanture/popotni-dnevnik/new-york-iz-prve-roke-5-del/205574

http://potovanje-po-ameriki.blogspot.com/
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Ko sem tole malo prebral nisem vedel in še vedno ne vem ali se hecaš ali misliš resno s to potjo.

Ok razumem, če želiš probat kako izgleda let in sprehod po nekaj ulicah v NY.

Če pa ti želiš, da bi videl vse kar si napisal v 7 dneh je to utopija.

Vprašaj se kako si kaj prilagojen na menjavo časovnega pasu. Ok meni ni problem ker imam tako službo in se znam k sebi spravit ampak nekomu, ki tega ni nikoli poskusil nebi priporočil, da gre na poskus za 4000€ ali bi šlo ali ne.

Ob vsem tem kaj sprašuješ tukja, bi ti jaz vodiča priporočil ali pa stalni neprekinjen alter dostop, da boš vprašal, če se zalomi.
 

GrandFelix

Fizikalc
15. feb 2011
1.453
0
36
7 dni je absolutno premalo. Sem bil pred nekaj leto v NY in je zagotovo premalo 7 dni, če hočeš vse lepo v miru pogledat in da ne divjaš od ene stvari do druge. Pa vmes kak shoping, cunje itd. so zlo poceni tam, apple store itd. Če misliš divjat od ene stvari do druge potem sploh ne hodi tja, ker je brezveze, greš tja da uživaš, ne da se sekiraš kdaj boš kaj videl, a ti bo uspelo časovno itd. Vzemi si čas, če že greš tako daleč...
 

krengorenc

Pripravnik
12. jul 2011
136
0
16
Bil v Ameriki 5 tednov, pa lahko rečerm, da si želim iti še za 5 tednov, da bi si ogledal kar si še želim.
Za 7 dni škoda denarja!
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Znanec ravno kaže slike iz Floride, nekemu znancu je šel na Florido, Palm Beach in mu je ta častil povratno letalsko karto, pa pri njem je lahko bival. Tam je bil cel mesec, pa ravno toliko da si je ogledal Florido. Prvi teden ga je časovna razlika čisto zhebala in si kaj dosti niti ni ogledal, šele v drugem tednu je prav začel. Karta Benetke- prestop v Rimu- Miami je stala 700 €.

Jaz tudi če bi šel, bi šel za 3 tedne, da imaš pol nekaj res od tega. Ali pa probaj vsaj na 2 tedna raztegniti in še nekaj malega denarja poleg
smile-1.gif
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Za 7 dni je res samo ali NY ali LA z Las Vegasom, pa čisto nič drugega zraven. Polet do LA ti vzame cca 16 ur, če imaš kar srečo s prestopanjem. Rent-a-car je poceni, moral bi priti čez z 250$ za 5 dni. Bencin je 50 % cenejši, kot tu. Zaokrožiš po LA (Hollywood, Venice Beach
cheer.gif
, zvezde in podobne zadeve), nato se spraviš v Las Vegas, oddaljen je cca 4-6 ur vožnje, odvisno od gužve. Prenočišča so poceni, za primerjavo, soba za 4 (dve king size postelji) v HardRock Hotelu v LA je bila lani avgusta 65$ na noč (prenočišče za 4 ljudi). Seveda je čez vikend dražje. Motelčki in manjši hoteli so pa še cenejši. Prehrana v restavracijah stane približno tako, kot pri nas, lahko pa tudi mnogo dražja. Fastfoodi so pa itak približno take cene, kot pri nas. Če bi imel na razpolago 7 dni, bi naredil nekaj takega. Da se brez težav priti čez z 1000$ na teden, seveda poleg avionskih kart.
Druga varianta pa je NY za vseh 7 dni, saj je ogromno za videti.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Seveda resno mislim iti ... zdaj pa malo povprašujem kam je boljše iti. Mislim, da bova teh 4000 eur kolikor nama data njena stara dva čisto dovolj za povpratni karti od LA pa nazaj in prenočišče.

Midva imava imava 2000 eur že prišparanega, morda bova še kaj prišparala do takrat, ko bova šla in če še moja stara dva kaj napizdiva, da še kaj zraven dajo, se da zgoditi, da se izlet brez težav podaljša za kakšen teden.

Sicer pa še zdaj ne vem kaj je ceneje ... frankfurt-london-los agneles ... ali ... frankfurt ... london ... ny ... los ageles ... v new yorku bi samo prestopil ...
Nekje sem že parkrat slišal, da so mednarondi poleti dosti bolj poceni kot celinski, pa ne vem ali to velja za vse ali samo za američane?
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:

Sicer pa še zdaj ne vem kaj je ceneje ... frankfurt-london-los agneles ... ali ... frankfurt ... london ... ny ... los ageles ... v new yorku bi samo prestopil ...
Nekje sem že parkrat slišal, da so mednarondi poleti dosti bolj poceni kot celinski, pa ne vem ali to velja za vse ali samo za američane?

Zakaj za milega boga bi iz Frankfurta letel v London, potem pa naprej?
confused-1.gif


Daj, pojdita do ene agencije - recimo Atlasa, ki jo jaz ponavadi nucam - pa naj ti oni karto najdejo, ker ocitno je sam ne bos, ali se bos pa zajebal.

Opcije imas (ce si komforten in se ti ne da peljat do Dunaja ali Budimpeste) - ceprav, ce me sponim ne vara si itak "Slovenski Azijec" in ti je VIE ali BUD skoraj blizje...

LJU-FRA/MUC-koncna destinacija z Lufthanso
LJU-LON-koncna destinacija (Adria-BA/Virgin ali Easy-BA/Virgin/United/skoraj katerakoli druzba)
LJU-CDG-koncna destinacija (z AirFrance/KLM)

Z Dunaja mas Austrian Airlines direkt v ZDA (Los angeles via Washington za 1.200 EUR na glavo), iz Budimpeste pa American Airlines tudi direkt v NY za mega-male pare... Na primer:

Selected dates
Depart: Saturday, October 15
Return: Saturday, October 22
151,200 HUF(Per passenger including taxes) - ali, po domace, 553 EUR na glavo.


Tudi pod RAZNO ti ni treba dvakrat prestopit v Evropi.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Aja, nisem vedel, če se leti direktno tja z dunaja. Treba vedeti samo kaj je dosti bolj ceneje ... pristati v new yorku, pa tam prestopiti za la, ali direkten let tja, ker kot sem že rekel, leti znotraj zda bi naj bili cenejši, kot pa če bi letel z dunaja direkt v L.A.

Čim več treba prišparati z letom. Na rtv slo sem videl, da je tam en članek, da je karto kupila za 200 ali 250 eur do new yorka ... torej bi še vsaj enkrat toliko moglo stati v zda z new yorka do los angelesa.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Daj se no hecat. 250 EUR do NY je vec ali manj - special offer, tocno doloceni datumi, pa vsaj par mesecev vnaprej kupljena karta.
smile-1.gif


Pa, spet, za en teden nimata na zahodni obali KAJ ISKATI, ker bosta 2 dni porabila v eno smer. Pojdita lepo v NY, lete imata direkt, American (ceprav je za en k****c letalska druzba) dokaj ugodno leti iz Budimpeste - kaj se hoces drugega cista zmaga. Pa stanujta lepo v enem motelu v Jerysju, okoli 80$ na noc, kjer vaju bus pripelje do Port Authorityja v pol ure za 4.75 USD.



Ce sta pa RESNO vsekana:

15. Oktobra (na primer) ima American Airlines (www.aa.com), recimo, departure 08:25 AM iz Budimpeste v San Francisco (via LON via DFW) kamor prides ob 11.25 istega dne (po okoli 24 urah potovanja), nazaj pa 22. Oktobra ob 02:35 PM iz SFO, prides (via DFW via LHR) pa v Budimpesto en dan kasneje (I think, malo me casovne cone jebejo danes) ob 05:40 PM po 18 urah potovanja.
Cena, od oka 500 EUR na glavo.


Ampak to je samomor iz zasede. Mrtev bos, ko bos prisel v SF, padel v komo, se zbudil naslednji dan ob 12h totalno "zmackan", blodil okoli 4 dni kot duh, ker ti ne bo cisto jasno kje si in kaj delas, in potem letel nazaj, kjer bos pristal se bolj mrtev (meni je USA-Europe tezje prenesti), in se vozil 4.5h domov. Itak, da lahko... RedBull, kofeinske tablete, kava in veliko volje, ampak garantiram, da potem doma se en teden ne bos uporaben.


A ti lahko cisto prijazno predlagam, da izbereta nekaj blizjega za zacetek, ker glede na vprasanja si:
1) USA "komaj" privoscita
2) Nimata tam, z vajnom "urnikom" kot ocitno ne pretirano izkusena popotnika/planerja kaj iskati
3) Rineta za en teden, ko ima pa smisel najmanj dva, splacat se zacne pa pri treh?

Pojdita na agencijo, pa naj vama najde ene orenk karte za NY z normalno letalsko druzbo, placajta kaksen EUR vec in letita kot gospoda iz Ljubljane (ali Benetk) z enim prestopom v NY, kjer lahko za 2500 EUR (kolikor vama ostane) mirno prezivita 6 dni v precejsnjem udoblju.

Pa da ne bos mislil, da kar tako malo nabijam izvoli, moje 4 reference (od leve proti desni Lufthansa Senator/StarAlliance Gold, Air France Gold/SkyTeam Elite Plus, Ukranian Airlines Gold in Malev Gold/OneWorld Sapphire - hvala firma, ker me nikoli ni doma in sem naredil 650.000 milj od 1.1.2010 do 1.5. 2011
bonk.gif
)
1281621-photo.JPG
 

Priponke

  • 1281621-photo.JPG
    1281621-photo.JPG
    138,7 KB · Ogledi: 196
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Kaj si pa ti za neki poslovnež, da tako pridno milje nabiraš? Aha ... kaj pa za 2 tedna LA?

Na enem študentskem servisu sem prebral, da so delali nekje v ZDA ... šli od vzhoda proti zahodu, potem pa jim je teden dni ostalo, da so se z avtom odpeljali z zahoda proti vzhodu, kjer so potem odleteli nazaj v evropo.

Preko katere agencije pa bi približno lahko kupil najcenejšo karto? ... ali kak to gre.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Katerakoli spodobna agencija ti bo lahko zrihtala karte. Predlagam da zacnes pri STA (http://sta-lj.com/) ker te ne bodo cudno gledali ko bos iskal najnizjo ceno (in s tem potencialno nelogicne lete), in jim poves kaj priblizno bi rad, ampak, res, bog ne daj za 7 dni v west coast.

New York.
Motel 8 v Jersey Cityju (ene 60$) ali Red Roof Inn v Secaucusu (90-110 USD).
Bus izpred obeh direktno v Port Authority Bus Terminal, za okoli 5 USD, na 15-25 minut.

Lahko si ogledas cel NY, pa ce se malo potrudis gres lahko se Washington pogledat, ker se ga (vsaj po moje) res splaca videt. To je realisticno za 7 dni. Ce imas pa 14 dni, potem pa najprej ene 3-4 v NY, da se navadis, hopa v avto do Philadeplhije, naprej v Washington (Washington + muzeji + Arlington imas za 3 dni), ce se ti da naprej do Virginia beach, pa dan na off, potem pa nazaj proti NY in se en dan tam, pa domov.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Glej, odpri iskalnik, ki ti išče po vseh letalskih družbah in mal preglej. Jaz sem vedno gledal na večih in potem na koncu ponavadi kupil na potovanje.si. Da ne bo zvenelo kot reklama povem samo to da imajo svoje finte zaradi katerih let nazadnje ni toliko cenejši od drugih kot izgleda na prvi pogled, je pa še vedno ugodno. Ne išči dan leta na konec tedna ker je lahko tudi še 1x dražje in izbiraj večja letališča.

Moj prvi najcenejši let je izgledal takole: z avtom iz Kranja do Munchna, potem pa let Munchen - London in London - New York (JFK) prihod zvečer, naslednje jutro let New York (ne JFK, ampak drugo letališče (La Guardia)) - Miami (nenapovedan postanek) in nazadnje Miami - Cancun. Ker sem imel cajta čez glavo in sem bil 10 let mlajši ni bilo problema, danes bi dal 200 EUR več in letel recimo Benetke - Madrid - Cancun (namesto Munchen - London - New York - Miami - Cancun
bonk.gif
).

Tako da,.....na zgoraj omenjenem iskalniku ugotoviš kdaj in od kje so najugodnejši leti, še preden tukaj gor nakucaš naslednji post.

Kar se tiče rentacarja, se organiziraj tako da avto vrneš kjer si ga najel, sicer te lahko tudi to stane še 1x več (da te minejo ideje v smislu vzhod-zahod z rentacarjem).
 

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
ksz

Iz moje strani še en glas za http://www.staljubljana.com/letalske-karte. Išče po različnih letalskih družbah. Midva sva za Dunaj-London-JFK in povratna Miami-London-Dunaj z BA plačala ca 570€ po osebi. Potovala sva septembra lani, karte pa kupila nekje konec junija ali začetku julija. Se mi zdi, da so kar skrbni, če jim kaj ni jasno te pokličejo in opozorijo (naju so za na ESTA, čeprav sva imela urejeno se mi je dobro zdelo).
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Če boš šel za en teden je varianta vzhod; New York, Washigton DC in če se ti da vozit še Niagarski slapovi, to je že čez glavo natrpan urnik, rent-a-car obvezno.

za 14 dni pa varianta od San Francisca preko Las Vegasa do LA preko parkov Yosemite, Death valley, Bryce canyon, Monument valley, Antelope canyon, Grand Canyon.

LA je brezvezen, kot so ti že drugi povedali, vidiš Hollywood, tiste zvezde in obalo pa je to že približno vse
smile-1.gif
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Tako, moji tastari so nama rekli, da nama bota dala 2000 evrov, tako da bova zagotovo lahko izlet podaljšala za teden dni. Odločila pa sva se 10 dni Kalifornije (kanjoni, in razne turistične znamenitosti) in 4 dni New Yorka. Torej sva preračunala tako ... letela bova nekje en dan z Londona v Los Angeles in potem pol dneva do New Yorka, tako da bova izlet imela skupaj dolg 16 dni. Tako da, če odmislimo polete nama ostanejo čistih 10 dni Kalifornije in čistih 4 dni New Yorka. Dva dni pa porabiva nekje za polete. Pa še nekaj bova do tačas tudi prišparala.

Šla bova pa drugo leto, ker zdaj je že bolj izven sezone najlepših dni. Po vsej verjetnosti bova šla v Maju ali Juniju ... Jaz sem bolj za maj, ker takrat narava že cveti in je najlepša.

Edino za Rentacar se moreva še malo pozanimati in za motele ali kampiranje.

Po internetu sem zadnje dneve veliko pomembnih podatkov našel, tako, da mislim, da ne bo tam nobenih problemov.
Oba znava zelo dobro govoriti angleški jezik - jaz bolj z ameriškim nadglasom, moja pa z angleškim, tak da, če kje zaideva ali kaj iščeva, lahko brez skrbi vprašava.

Edino še vedno ne najdem nobene letalske karte do 700 evrov do Los Angelesa in malo naj skrbi kakšna je cena karte LA-NYC

Malo sem iskal po tujih forumih, pa je nekje pisalo, da je cena letalske karte v spomladanskih časih 460 dolarjev LA-NYC ... spet pa ne piše za katero letalsko družbo gre ipd ... spet nepomembna informacija, ki je ne bom mogel najti.

Ne vem kje najti ceno letalske karte za 350 evrov, kot je ona tam pisala v enem članku. Mislite, da bi jo bilo bolje vprašati po emailu?