Izdelava Skina za iGO in MioMap

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Torej, zanima me, kako si izdelaš lasten skin za omenjena GPS programa ?
Kaj potrebujem, kakšen softwer in na katerem linku ga lahko downlodam ?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
Sem se prej javil
smile-1.gif




Kako izdelati skin?

Kakšnega posebnega programa za to ni in se je treba zadeve lotiti sam z spreminjanjem kode.

Vse datoteke potrebne, za izdelavo skina, se nahajajo v zip arhivu imenovanem data.zip.

Pogosto uporabljene datoteke za spreminjanje se nahajajo v:

data.zip\igo_se1\resolucija po izbiri(moja 320x240)\



\daylight - vsebuje slike dnevnega oz. običajnega načina navigiranja: tukaj spreminjate ali dodajate nove slike gumbov,cockpita,...

\night - vsebuje slike nočnega načina navigiranja: enako kot zgoraj

\ui - ta datoteka je najpomembnejša in najbolj uporabna: znotraj te datoteke je kup ui-jev, ki jih lahko odprete kar z notepadom.V teh ui-jih se nahaja koda, ki jo je potrebno spreminjati.



daylight,night in ui se tudi nahajajo v tej datoteki data.zip\igo_se1\common\ (največ se uporablja za daylight in night - skratka slike)



Primer:

del kode prekopirane iz map_layers_320_240.ui:





Citat:
...

LAYER ui_zoomcontrolsonmap z=50>

SPRITE spr_zoomin x=8 y=45 z=2 bmp="$zoom_in.bmp">

BUTTON btn_zoomin x=0 y=35 z=1 bmp="$circle1.bmp" fontsize=12 color=#808080 onClick='START_STOP_ZOOM 0 1'

onRelease='START_STOP_ZOOM 0 0' onMouseLeave='START_STOP_ZOOM 0 0' alpha=20




obrazložitev:

-vsaka stvar (zoomi, tilti, gumbi...) ima svoj layer in v tem layerju pač gumbe,slike, itd. V pimeru sem skopiral layer z zoom gumbom in sliko na njemu.

-torej layer: LAYER ui_zoomcontrolsonmap z=50>

-in njegov gumb+slika: SPRITE, BUTTON.

Skoraj povsod boste videli "mere" x,y,z:



xyzwy8.jpg




torej: X -> desno, Y->dol, Z->ven. S tem določate položaj gumba, slike itd.



-bmp="$zoom_in.bmp": tako dodamo sliko... bmp="im slike"

Če hočemo dodati eno, neanimirano sliko napišemo tako kot je zgoraj.Če pa hočemo, animirano sliko (ne ravno animirano ampak tako, da se ob kliku na neko sliko prikaže druga slika) pa napišemo takole:

-bmp="$zoom_in.bmp#2": dodali smo #2 (kot dve sliki).

Za neko neanimirano sliko naredimo npr. velikost 30x30.Za to isto sliko, ki je animirana pa velikost 30x60 (vertikalno dodamo še eno sliko iste velikosti).



slikovni primer:



btnbrowsemenufj6.jpg




v programu se pokaže samo sivi gumb, ob kliku pa modri.







-Button ima dosti lastnosti.Npr. fontsize (velikost pisave),onClick (kaj se zgodi ob kliku),onRelease(kaj se zgodi ko spustimo klik),alpha(transparentnost slike)...



to je biu kratek primer urejanja (ali obrazložitve) kode.... seveda je težko napisati vse naenkrat, zato je lažje da vam sproti odgovarjam na vprašanja - še boljše pa je, da se malo poglobite v kodo in preučite delovanje le te.





_____________________________________________________________________________________________

še nekaj programov:



hitro boste ugotovili, da se bmp-ji iz ZIPa ne dajo odpreti. Potrebovali boste tale program:



miomapbmprw6.gif




Download-MioMapBMP



in če boste hoteli urejati slike, jih boste morali najprej conertati iz BMP v PNG (po možnosti transparentni convert), urediti npr. v photoshopu in nazaj iz PNG convertati v BMP. Za pretvorbo boste potrebovali še dva programčka, ki delujeta na osnovi DOSa.



Download



Primer:



Hočemo urediti zoom_in.bmp. Vzamemo ga ven iz ZIPa (data.zip\igo_se1\common).Bmp odpremo z zgornjim programom MioMapBMP in ga shranimo kot BMP, ki ga računalnik oz. windows lahko bere(vidi) (piše Save (BMP)).

Najbolje bo, da si sedaj naredite mapo z imenom bmppng in notri vržete zoom_in.bmp ter dva programčka (PNG2BMP.EXE, BMP2PNG.EXE).

Odprite CMD (Start-run-vpiši cmd-enter) in najdite mapo, ki ste jo maloprej naredili-bmppng(upam, da znate še kaj osnov DOSa). Saj veste cd "ime mape" --> odpre mapo. cd.. gre eno mapo nazaj.

v cmdju bi morali imeti napisano: C:\Documents and settings\username\desktop\bmppng\

sedaj napišite:



1. BMP2PNG.EXE -a zoom_in.bmp

ta korak je biu za pretvorbo iz bmp v png (-a pomeni transparentnost).

2. uredite v urejevalniku slik - po urejevanju naj bo končnica še zmeraj PNG.

3. v cmdju sedaj upišite PNG2BMP.EXE -a zoom_in.png

sedaj je nazaj pretvorjeno v BMP in je pripravljeno za uporabo.



opomba: vse shranjujte v datoteko bmppng.



za začetek bo dovolj
smile-1.gif








Ceko
 
Nazadnje urejeno:

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hvala Ceko za obrazložitev.
Koda mi namreč ni tuja, zgleda pa vse tako zakomplicirano.
Sem predvideval, da obstaja kakšen program s pomočjo katerega namečeš ikone noter in jih kasneje postavljaš kamor ti paše, ampak vidim da temu ni tako.

Morda se pa odločim narest kakšen skin v kolikor mi bo čas dopuščal ....
frown-1.gif

Hvala še enkrat in lep pozdrav.
Hitman
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
Tudi, če ga ne boš izdelal ti svetujem tale dodatek, ki ga imam tudi sam.
odpri data.zip\igo_se1\320x240\ui\map_layers_320_240.ui


najdi tole:
Koda:
 LAYER ui_zoomcontrolsonmap z=50>

in v ta layer dodaj tole vrstico

Koda:
 	tukaj dodaj trikotni oklepajBUTTON btn_mapcockpit x=286 y=164 z=1 bmp="$circle.spr" 
text="Pogled" align="center" valign="center+4" fonttype=progress_font onclick='run feature_switch_map_mode' nosound alpha=20>

To je gumb, ki omogoča hiter preklop med MAP in COCKPIT pogledom.
Meni se zdi uporabno - če hočeš dodaj.

Lep pozdrav!
Ceko
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
CEKO vidim da si se v zadeve dobro poglobil
cool-1.gif


Vprašanje zate - imam C520T na katerega sem naložil Mio3.3 480x272 slika2 ki ga ne najdem v tistem "dictionary.lang" fajlu. Čeprav sem ga dodal se še vedno ne prevede. Je to napisano kar v grafiki? Da ne iščem preveč če mogoče kar veš iz izkušenj ......
wink-1.gif
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
Kateri skin imaš?

Možno je, da je napisano v grafiki... možno pa tudi, da noče prevesti (meni se je to že zgodilo) zato sem ročno prevedel v kodi...

povej mi ime skina pa bom poskušal najti če je kje v kodi...



drugače pa teli tanovi Mioti so hudi... wiiiiiiiidescreen
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Imam tega

Riks_21.jpg


v vseh BMPjih iz data.zip ki mi jih odpre PC nisem najdu te slike gumbov
frown-1.gif


Ima pa še en bug ker po vstopu in izstopu v nastavitvah kamer izgine gumb in hkrati kamere ..... je treba zadevo potem restartat
bonk.gif


Drugač je pa super mašinca
cheer.gif
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
Aha...
Evo sem našel...
Zanima me ali si pri prevodu, ki si ga ti napisal, dodal dvopičje? Buttons Show: ?

drugače pa data.zip\mio\480_272\ui\map_layers_480_272.ui:
Citat:
layer ui_selectie_icoane>
....
TEXT xxx x=88 y=30 w=255 L2R=1 align="center" text="Buttons Show:" FONTTYPE=font_dirdist_mio_navig color=#ffffff fontsize=12>

Namesto Buttons Show: napišeš nekaj svojega....
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Seveda sem vedno dodajal dvopičja, ker me je to
jezen.gif


Sem prevedel v Prikazani gumbi:

THX zdej dela OK ..... ko se / če se kdaj srečava pade
nahrung002.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
@Ceko :

Vidim, da si profič na tem področju in obvladaš zadevo.
Včeraj sem se malo poigral z začetno sliko, ko se program nalaga in mi je uspelo, bolj podrobno pa zaenkrat nimam časa, ker za to je treba imeti čas.

Zanima me glede na tvoje znanje, če bi lahko rešil to zadevo, katera nas muči in sicer na tem linku : KLIK !
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
CEKO, si se mogoče kaj poglabljal v prej omenjene layerje in ukaze? Zanima me zakaj se mi gumb za vklop Enable Speed Camera v Splošnih Nastavitvah včasih pojavi, včasih pa ga kar ni - prazn prostor?
stupid-1.gif


Gledal sem layer settings_480_272.ui za te nastavitve vendar nisem glih poznavalec teh ukazov. Mal mi je dal mislit tale del var=bSpeedCamWarnEnabled onselect ='run sc_display_speedcam_eula'>. Je to kakšen pogoj zarad katerega se to dogaja? Je mogoče vzrok neka dodatna verzija Camera ckb_enable_speed_camera2 ki se pojavi na koncu tega istega layerja?
Ukaz onselect se namreč pojavi sam pri teh dveh gumbih
rolleyes-1.gif
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
A mi pošlješ na mail originalen data.zip, da vidim kaj je riks urejal. Mogoče je on kaj kriv
smile-1.gif

pošlji mi, da si pogledam pa bom potem komentiral. Lahko pa tudi sam probaš in pogledaš, če gumb zgine tudi brez skina? Boš takoj vedel v čem je problem...
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Sem ti ga poslal pod zasebna sporočila da ne iščem tvojega maila. Zraven je še moj dopolnjeni slovenian.zip za ta skin če ga boš pregledal in bi ga kasneje pripeli na forum za tiste ki bi uporabljali isti skin.
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Citat:
Uporabnik ceko pravi:
Lahko pa tudi sam probaš in pogledaš, če gumb zgine tudi brez skina? Boš takoj vedel v čem je problem...
Sem probal in je isto. Zgleda se napaka vleče že iz "originala" v3.3

btw, pa še eno napako ima: nastavitve vklopljenih gumbov "Buttons Show:" se ob vsakem zagonu resetira - za razliko od nastavljene rute tega ne shrani ob izhodu
frown-1.gif
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
Evo pa si ugotovil.

Buttons Show je v skinu ali je to originalno not?
Če je v skinu potem se Riks ni dovolj potrudil...oz. mogoče ni znal, ker je zelo težko.Moral bi dodat nove variable za vsako od teh buttnov...pa mal dodatne kode napisat. Ma je dosti zaje*ancij s temi skini.
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Citat:
Uporabnik ceko pravi:
Evo pa si ugotovil.
Kaj? Da je napaka že v "originalu"? Taka ugotovitem me pa ne veseli
frown-1.gif



Citat:
Uporabnik ceko pravi:Buttons Show je v skinu ali je to originalno not?
Mislim da je to RIKSov zelo uporaben dodatek - preverjal pa nisem.


Citat:
Uporabnik ceko pravi: Ma je dosti zaje*ancij s temi skini.
Res je - ti čist verjamem
rolleyes-1.gif

Ampak se da vsaj mal personalizirat
cheer.gif
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
kaj zelo uporaben dodatek? Ah sej nima veze. Dodatek je ziher njegov in ga je pač tako naredil, da moraš vsakič znova naštimati.

Je pa fajn ja,ko lahko stvari malo poštimaš kakor ti pašejo
smile-1.gif
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Zelo uporaben dodatek se mi zdi v RIKSovem skinu možnost izklopa gumbov v kokpit načinu ki jih ne rabiš. V "Buttons Show:" lahko izklopiš prikaz npr. modrega zoba ker ga ne uporabljam čeprav Mio C520T lahko deluje tudi kot naprava za prostoročno telefoniranje. ITD ITD

Ma saj tega ne bo konca - 100 ljudi 100 čudi/všečnosti in +1000 skinov
grin1.gif