Komunalni prispevek - Ljubljana Sostro

miller1

Zelenc'
2. feb 2021
3
0
1
Spoštovani,

zanima me ali ima kdo kakšne informacije glede višine komunalnega prispevka ob predvideni izgradnji kanalizacije in ostale infrastrukture na področju Ljubjana Sostro.

situacija je naslednja:
- V naši ulici je za enkrat samo vodovod
- Občina želi odkupiti zemljišče kjer je cesta (cesta je na privat zemljišču nas in naših sosedov) Ponujajo 20€ na m2
- V planu je prenovitev vodovoda, kanalizacija, plinovod in verjetno tudi optični internet

Torej zanima me čisto pavšalna ocena koliko bi nam zaračunali komunalnega prispevka enkrat ko bo to vse zgrajeno? Recimo da je 100 m2 površine stavbe na 400 m2 parceli.
Kakšen vpliv na izračun ima dejstvo, da se to delno izvaja z EU sredstvi?

Torej tukaj pride v poštev priklop na javno cestno omrežje (glede na to da bi odkupili cesto), kanalizacija, plinovod, optika....

Nekako me skrbi da bi to kar naneslo Smile

Ima kdo izkušnje s tem iz drugih območji kjer so jim te stvari že uredili?

Hvala za pomoč.

Lep dan želim.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Spoštovani,

zanima me ali ima kdo kakšne informacije glede višine komunalnega prispevka ob predvideni izgradnji kanalizacije in ostale infrastrukture na področju Ljubjana Sostro.

situacija je naslednja:
- V naši ulici je za enkrat samo vodovod
- Občina želi odkupiti zemljišče kjer je cesta (cesta je na privat zemljišču nas in naših sosedov) Ponujajo 20€ na m2
- V planu je prenovitev vodovoda, kanalizacija, plinovod in verjetno tudi optični internet

Torej zanima me čisto pavšalna ocena koliko bi nam zaračunali komunalnega prispevka enkrat ko bo to vse zgrajeno? Recimo da je 100 m2 površine stavbe na 400 m2 parceli.
Kakšen vpliv na izračun ima dejstvo, da se to delno izvaja z EU sredstvi?

Torej tukaj pride v poštev priklop na javno cestno omrežje (glede na to da bi odkupili cesto), kanalizacija, plinovod, optika....

Nekako me skrbi da bi to kar naneslo Smile

Ima kdo izkušnje s tem iz drugih območji kjer so jim te stvari že uredili?

Hvala za pomoč.

Lep dan želim.
A ni zanimivo

Kar Občina kupuje je po 20€ za m2, kar prodaja...je pa recimo v Zalogu (podobna lokacija) pa po 150€/m2

Naj se gonijo v 3PM...Kraj pri belem dnevu
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Potem se pa po luftu vozite...

zakaj bi vam moral nekdo nekaj podariti???

Pa mu ti odstopi/zamanjej del svoje parcele 1za 1, m2 za m2...Pošteno???
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Potem se pa po luftu vozite...

zakaj bi vam moral nekdo nekaj podariti???

Pa mu ti odstopi/zamanjej del svoje parcele 1za 1, m2 za m2...Pošteno???
Ej, meni ni noben nič podaril, niti ne pričakujem tega. Tudi nisem tam doma.

Samo me zanima, komu bo Občina LJubljana prodala cesto po 150 EUR na m2?

In naslednje vprašanje: če bo, bi se jaz prijel za tošel, ker tisti bo dobil precej več nazaj, zna se pa zgoditi, da se boš ti res po luftu moral vozit do svoje bajte ;).

PS: Torej oni prodajajo po 150m2 CESTO ali POVRŠINO ZA GRADNJO HIŠE?
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Ej, meni ni noben nič podaril, niti ne pričakujem tega. Tudi nisem tam doma.

Samo me zanima, komu bo Občina LJubljana prodala cesto po 150 EUR na m2?

In naslednje vprašanje: če bo, bi se jaz prijel za tošel, ker tisti bo dobil precej več nazaj, zna se pa zgoditi, da se boš ti res po luftu moral vozit do svoje bajte ;).

PS: Torej oni prodajajo po 150m2 CESTO ali POVRŠINO ZA GRADNJO HIŠE?

Kakčna je razlika, če en zarparcelira svojo parcelo za prodajo, sosedu pa po njegovem narišejo dostopno cesto za te parcele???

To je pri nas kar pogosta praksa...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Spoštovani,

zanima me ali ima kdo kakšne informacije glede višine komunalnega prispevka ob predvideni izgradnji kanalizacije in ostale infrastrukture na področju Ljubjana Sostro.

situacija je naslednja:
- V naši ulici je za enkrat samo vodovod
- Občina želi odkupiti zemljišče kjer je cesta (cesta je na privat zemljišču nas in naših sosedov) Ponujajo 20€ na m2
- V planu je prenovitev vodovoda, kanalizacija, plinovod in verjetno tudi optični internet

Torej zanima me čisto pavšalna ocena koliko bi nam zaračunali komunalnega prispevka enkrat ko bo to vse zgrajeno? Recimo da je 100 m2 površine stavbe na 400 m2 parceli.
Kakšen vpliv na izračun ima dejstvo, da se to delno izvaja z EU sredstvi?

Torej tukaj pride v poštev priklop na javno cestno omrežje (glede na to da bi odkupili cesto), kanalizacija, plinovod, optika....

Nekako me skrbi da bi to kar naneslo Smile

Ima kdo izkušnje s tem iz drugih območji kjer so jim te stvari že uredili?

Hvala za pomoč.

Lep dan želim.

3724 EUR.

glede na tvoje podatke, razen ce bo kaka izjema zaradi samega projekta (omenjas evropska sredstva):

podlaga:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Ampak tole o 20 evrih za meter ceste v urban.okolju Ljubljane je pa tudi meni malo..razen če se pogovarjamo o kakšnih Jančah....
Po drugi strani pa
Nekdo je potegnil razliko v ceni kmetijiskega/stavbnega zemljišča, zdaj naj pa občina jim zagotovi cesto?
Če pa je to neko staro naselje, so pa itak nusz in drugih davkov že toliko .placal da jim lahko.kar naredijo v pol stoletja
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.131
2.291
113
v lokalni ostariji
Ampak tole o 20 evrih za meter ceste v urban.okolju Ljubljane je pa tudi meni malo..razen če se pogovarjamo o kakšnih Jančah....
Po drugi strani pa
Nekdo je potegnil razliko v ceni kmetijiskega/stavbnega zemljišča, zdaj naj pa občina jim zagotovi cesto?
Če pa je to neko staro naselje, so pa itak nusz in drugih davkov že toliko .placal da jim lahko.kar naredijo v pol stoletja
Mol odkupuje po 20eur pa je drugace lahko vrednost zemlje večja njih to ne zanima. Ko pa se spreminja oppn se pa zemljo.za cesto daruje...
 

miller1

Zelenc'
2. feb 2021
3
0
1
Živjo.
Takole sem nekako za sedaj uspel zbrat informacije.

Ko nam potegnejo to infrastrukturo nam bodo zaračunali komunalni prispevek za kanalizacijo (zneska še ne vem). To je če se priklopimo ali pa če se ne.

Če odkupijo cesto in jo asfaltirajo pa naj ne bi bilo dodatnega stroška za ceste. Vsaj tako mi je rekla gospa iz Lj občine.

lp Tom