izdelava fasade

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.100
113
je kdo tukaj gor kej strokovnjaka, da bi pojasnil pravilni postopek nanosa slojev od izolacije proti zaključnemu sloju... tudi časovni roki če je mogoče
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik netko pravi:
je kdo tukaj gor kej strokovnjaka, da bi pojasnil pravilni postopek nanosa slojev od izolacije proti zaključnemu sloju... tudi časovni roki če je mogoče

KLIK

povzetek, vec ali manj vse info, pa vec cenovnih razredov

za izvajalca ali popust pa ...
evil.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Nemogoče - vse kristalne krogle so trenutno na servisu in nihče ne more ugotoviti kakšna je podlaga (opeka, siporeks,kamen,beton,...
grims-1.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.100
113
ne gre za vprašanje koliko delavci rabijo ampak koliko recimo naj bi bilo med posameznimi sloji
ali obstaja recimo kakšen rok koliko časa po zadnjem nanosu utrjevanja fasade naj bi šel zaključni sloj... je to sploh pomemebno ali ne...
 

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Po predpisih,med vsakim nanosom mora preteči 24 ur,oziroma 1 dan v teh toplih dnevih.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
časovno je težko opredeliti, ker zavisi ali izvajalec dela samo pri tebi (kar običjno ne) ali ima več fasad v delu in potem kombinira - malo tu malo tam. Na grobo lahko računaš da traja od enega meseca do meseca in pol (od takrat ko pripeljejo oder na dvorišče in dokler ga odpeljejo).

Faze približno v grobem takole: postavitev odra, odtsarnjevanje starih polic (pri stari hiši), emulzija (če gre za obstoječo fasado), lepljenje stirporja, brušenje le tega, vtiranje mrežice v lepilo po površini stirporja, vogalniki, drugi nanos lepila po površini. Vgradnja polic, obdelava špalet, armiranje voglaov špalet, zaključni sloj, pospravljanje odra.

Težko je pa rečt kako hitro je kaj...najhitreje grejo stvari, ki so najbolj očem vidne - lepljenje stiroporja, vtiranje mrežice....potem imaš pa zadeve ki vzamejo veliko časa ni pa nič videti (sploh špalete, brušenje) itd itd.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Na grobo lahko računaš da traja od enega meseca do meseca in pol (od takrat ko pripeljejo oder na dvorišče in dokler ga odpeljejo).

To govoriš za blok?

Normalno je 10 do največ 14 dni.

Razen če imaš pocarje, ki delajo samo ob vikendih...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Pri nas so bili dober mesec. Zato je bolje, da je vsak pripravljen na en mesec raztura, pa je vesel če bo res samo 14 dni, kot obratno.

Moj izvajalec ima v teku hkrati 4 fasade...torej je za pričakvati da bo štukal vmes (časovno in s številom delavcev)...se pa lahko tolažiš s tem da se ima možnost lepilo med fazami boljše 'posušiti'.

Dolžina trajanja izdelave fasade itak ni bistvena...važen je končen izdelek, to upam da je vsakemu jasno, če/ko išče izvajalca....je pa fino,d a si v naprej prirpavljen kaj te čaka.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ne moreš za vsako hišo določit čas izdelave. Še najbolj točno jo lahko sam izvajalec. Odvisno je od števila delavcev ki prihajajo (ni enkako ali jih je 5 ali 10).... važne so odprtine... ali se delajo obrobe pri zaključnem sloju itd...itd. Vse rabi svoj čas. Pa še kot je nekdo napisal..... zadeva se mora sušiti..... pred naslednjim nanosom.
PS Meni je delal fasado 3-4 dni!!! Na vikendu. Vmes se je pa en teden sušilo.... je šel tisti čas drugam nekaj narediti)
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Na grobo lahko računaš da traja od enega meseca do meseca in pol (od takrat ko pripeljejo oder na dvorišče in dokler ga odpeljejo).

To govoriš za blok?

Normalno je 10 do največ 14 dni.

Razen če imaš pocarje, ki delajo samo ob vikendih...

Na našem bloku so delali 3 mesece, samo jih je vreme zajebavalo je vmes skoraj nonstop dež padal pa še veliko dela so imeli, drugače mislim da kakšen mesec ali dva je za blok normalno.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.329
954
113
Tudi meni so rekli naj računam max en mesec. Pa še kakšen dodaten dan se zavleče, Če kakšen material kdaj ne štima, police zamudijo, itd, itd...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.018
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
To nakladajo, v roku 10 dni mora biti fasada z odrom gotova. Police se naročijo čim se zalepi izolacija, prihajajo pa v največ dveh dneh. Enostavno je tako, da izvajalci zafrkavajo folk in naenkrat dela par fasad. Kaj se ima za sušiti pri tankoslojnih fasadah? Ko lim prime in to že v roku 24 ur lahko delaš kar hočeš. Podaljšanje lje lahko le zaradi vremenskega vpliva, ali da si stranka zmišljuje.
 

idsslo

Zelenc'
31. mar 2024
2
0
1
Pozdravljeni, jaz sem opisal po svojih 18 letnih izkušnjah v dveh člankih na svoji strani. Postopek izdelave fasade in morebitne napake oziroma zagotovljene napake. Mogoče bo komu pomagalo. Postopek izdelave fasade. Na strani je tudi še en, po mojem skromnem mnenju, dober članek o postopku beljenja stanovanja, pripravi, mešanju barve in drugih dejavnikov, ki vplivajo na kakovost, funkcionalnost in končni izgled. Moj mali prispevek na tem področju