Izbris POI točk po namestitvi dveh???

elc

Pripravnik
12. okt 2007
144
0
16
Kras
Lep pozdrav, ker vem da je na forumu velik mojstrov s tega področja, vam zastavljam naslednje vprašanje. Ob prvi namestitvi POI točk (npr. za Slo) zadeva deluje, prikazuje radarje, kamere, omejitve.... , ko pa želim namestiti POI točke za Italijo, le te uspešno namesti s tem da se mi izbrišejo prve nameščene kot prej napisano Slo. Kaj naj naredim, da bi lahko namestil, več različnih točk za razne države, da bi le te ostale v Garminu Nuvi 200 ali na SD kartici???

LP
 

lejko

Pripravnik
10. nov 2007
380
0
16
49
Grosuplje
Jap tko k je cifra reku ,vse v eno mapo in vse skup naenkrat gor
wink-1.gif
 

elc

Pripravnik
12. okt 2007
144
0
16
Kras
Kako vse na enkrat, a mislita da ustvarim neko novo mapo na PC-ju tja zmečem vse željene točke in namestim s programom POI Loader???
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Traja pa traja, v nedogled. Zadnjič sem malo bolj obširno naložil, preko 150.000 poi, je mlelo, da sem že mislil, da je zmrzilo, tedaj samo potrpljenje in počakat.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Jaz imam pa en drug problem. Na Nuvija sem naložil kup POI iz vseh vetrov. Nimam pojma s kje vse, niti jih nimam več vseh na računalniku. Se da kako naredit backup z naprave pred nalaganjem novih in potem vse še enkrat naložit oziroma samo dodat nove?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To bi naj znal novi POI loader, ki pa so ga umaknili, ker je imel polno napak.
Iz nuvija prenesi gpi datoteko in si jo nekam shrani. Nato obstaja konverter iz gpi (garmin poi database al kak je ze) v gpx in nato pretvrojeno gpx datoteko skopiraš v isto mapo kjer imaš nove POI ter na novo naložiš.

gpi podpira npr. program gpsbabel...

http://www.gpsbabel.org/capabilities.html

Garmin Points of Interest (.gpi) (garmin_gpi)
This format can...

read and write waypoints

The format garmin_gpi supports binary POI (.gpi) files useable on newer Garmin GPS receivers (see also garmin_poi for some hints). Garmin POI-Loader is the standard application that creates GPI's with all possible features.

The layout of GPI files isn't documented and our module was created via reverse engeneering. If you get a problem on reading or writing a GPI file, please provide that file (mailto:gpsbabel-misc@lists.sourceforge.net).

At this time we don't support special features as "Tour-Guide", alerts or links to sounds and pictures.

This module does not support direct transfer of .GPI files to receivers in Garmin protocol mode. For units like Nuvi, Zumo, or Streetpilot, just choose a file that's on the drive where your GPS is mounted. For units like the X series (GPSMap60, etc.) you must explictly put the unit in mass storage mode or mount the memory chip in an external reader and transfer the file directly.

Zelo poučno:
http://www.gpsbabel.org/htmldoc-development/fmt_garmin_gpi.html