Izbira izvajalca montažne hiše

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.322
5.357
113
No dej, parcele so tudi pri nas že ponekod nesramno drage. Če je 300€ po metru, kopljes, če pa 30€ pol pa raj se malo zemlje kupiš. Imaš več od tega.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
obesit 50 kilsko plazmo na steno?
zvočnike v steno?
klimo sva že obdelala. podaljšat, spremenit kuhinjo?
v mansardo napeljat vodo iz kuhinje in v sobi uredit drugo kuhinjo, novo stanovanje?
dvignit streho?

pusti prah itd. glej kaj vse se v sloveniji dela zadnjih 30 let.

:bonk:Pa saj je inštalacijska ravnina, v skrajnem primeru odvijačiš celo OSB ploščo, pa imaš vse inštalacije na dlani pred sabo. Za razliko od zidane, kjer je treba štemat po stenah za kakršnokoli spremembo. 50kg plazma ni nobena težava direkt v OSB, celo z nosilcem, če pa rabiš še težje zadeve pa greš lahko direkt v nosilno vertikalo. Streho dvignit bo malo težji poseg, bi moral steno podaljšat, ampak zakaj misliš, da ne bi šlo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
ginek: moram si res enkrat pogledat neko montažno hišo, kako boš na pobeljeni steni našel vijake v osb plošči. Podobno v knaufu?
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.222
717
113
pošpricaš v vodo, pa se pokažejo (naj bi se)...drugač je pa knauf podirat matere božje...zajebano
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
:bonk:Pa saj je inštalacijska ravnina, v skrajnem primeru odvijačiš celo OSB ploščo, pa imaš vse inštalacije na dlani pred sabo. Za razliko od zidane, kjer je treba štemat po stenah za kakršnokoli spremembo. 50kg plazma ni nobena težava direkt v OSB, celo z nosilcem, če pa rabiš še težje zadeve pa greš lahko direkt v nosilno vertikalo. Streho dvignit bo malo težji poseg, bi moral steno podaljšat, ampak zakaj misliš, da ne bi šlo?
Fantje, kolikor dober projektant E instalacij opozori na potrebo po kakšni ojačitvi v določeni steni; pa še arhitekt morda obudi spomin o ojačitvi. Dvojni fermacel z kovinskim vložkom za montažo kuhinj me je zdržal. Mojih 90 kg se je malce le pohopsalo po špagi na tem vijaku.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.322
5.357
113
Ja mende... Nisem fan montažnih, ampak da so pa katastrofa, ki zahteva ne vem koliko omejitev pa tudi ne. Če se ve, koliko je zidana gradnja napredovala v zadnjih 30 letih, pa je montažna se 10x bolj.
 
Nazadnje urejeno:

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.266
1.932
113
Jaz vsakemu, ki bi šel delat montažno svetujem zidano. Ampak dobro, vsakemu svoje.

Klet je pa draga ko pes, če hočeš da je bivalna. Ne me prosim zdajle poslat v stroškovnik, kok ta hec pride. resda imam svetlobne jaške, ki niso poceni, ampak kok to XPS enga denarja požre. Čez prst ni dosti razlike med tem kar je nad zemljo. Če zidaš seveda, če imaš montažne hece (ki so BISTVENO dražji) je seveda druga pesem. Izpade poceni.

Kaj pa če nekomu ni všeč zidana hiša, jaz recimo ne bi nikoli delal zidane hiše. Sem se odločil za leseno
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
tudi jaz sem za zidano, nekako se mi zdi bolj ziher kot montažno.
da bi pa klet delal za pecikle pospravljat in šaro? morejo pa bit posebej hudo dragi pecikli in šara vsaj iz platine, da se ti splača. za takšne stvari se postavi lična vrtna lopa, z letno kuhinjo in kaminom, vse to zraven bazena, za ceno ki si jo dal za dobro klet.

ne morem se strinjat...imam klet 85 kvadratov od tega 50 kvadratov garaže za dva avta v kleti. Top, nikol nebi drugače naredil, edino mal sem ga z epoksijem pofiksal v garaži (beri-drago in hitro se unici). na tla sem dal 5 cm XP po celotni kleti in ploščice. in zunaj 10 cm, ..klet me je prišla cca 20 k€. Noterj ej tudi kurilnica, prezračevanje, shramba in prostor za razne barve, čisitla, in tako robo, kolesa smuči.

Torej stroškovno enako oziroma manj kot en orng nadstrešek, povečanje same hiše z nekaj m2 in kakšna vrtna lopa zunaj in podobne zadeve ki jih potrebuješ pa če crkneš poleg. Sicer vrtno lopa moram sam tudi še naredit.

Velik plus pa je pri kvaliteti bivanja, ko stopiš v avto odpelješ in stisneš gumb, nič ven, jebeš dež sneg in ostalo sranje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in Cash

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.322
5.357
113
Samo to imaš kevder ko kevder. Najbrž ni bivalni in temu ustrezno izoliran ipd. Ampak je toplotno več ali manj ločena od zgori?

A imaš hišo v klanec? Ker jaz sem na čisti ravnici in mi na kraj pameti ni padlo da bi delala klancino zdaj za te zadeve. Za to je res bolj praktična garaza zraven. Razen seveda ob mali parceli. Pač delaš s tistim, kar imaš na voljo...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
itak na ravnem ne gre, oziroma ni pravega smisla, pride dražje (sicer ne bistveno a vseeno)...

Ne, klet sem naredil kar "bivalno", ni pa ogrevana. Pomeni tlaki, estrihi, keramika, en umivalnik, zaribane in pokitane, beljene stene itd. 3 okna - 3 slojna (2 svetlobna jaška zidana), nekaj vmesnih vrat, luči in 5m garažna vrata. Tudi mrzlo ni noter, ceprav bi si želel da bi bilo, očitno sama kurilnica in prezračevanje dodata nekaj toplote...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.322
5.357
113
Pa dobro. Z bivalno kletjo mislim, da je znotraj toplotnega ovoja, ogrevana, prezračevana, nekaj jaškov za svetlobo, okna kot zgoraj (seveda manjša), talne obloge, dasiravno kaki cent ceneje kot gor ipd. Torej vse tako kot gor. To pa ni več toliko poceni...
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
ja eno je klet eno pa je povsem bivalno, ce je povsem bivalno je to rang 600 do 1200€/m2, ni druge znanosti. Če je pa klet pa si ustrezno pod 600€/m2 odvisno od luksuza...dodajam samo, da tudi stvari ki se naklepajo zunaj za "udobje" (nadstreški, lope, ute, in ostalo) stane, sploh če hoče bit lepo in uporabno. In tukaj si stroškovno 1:1 s kletjo. Flikarijo in rabljene salonitke pustimo v budget kategoriji.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...nekaj jaškov za svetlobo, okna kot zgoraj (seveda manjša) ...
Ma ni treba ... Kitajske HD zunanje kamerce + rabljeni TV monitorji na zid. Pa še UV lampo (za dobit malo farbe na koži in da vse belo sveti v temi ala zobje v nasmehu ) ter spotlight usmerjen v vrtečo se "disko" kuglo, obešeno na strop. ... :valjamse: ... Pa ima lahko deca svoj "Saturday Night Fever", če se iz zvočnika še dere : "Huh, Huh, Huh, Huh .. Staying Alive, Staying Alive" ... (Bee Gees) ...

Tako jih lahko transportiraš 4 dekade nazaj, da vidijo kako je takrat bilo ... >>Back To The Future™>> ... No need 4 DeLorean & stealing Plutonium from Libyan terrorists for 1,2GW power ... :evil: ... ma se hecamo ... :zmaga:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Torej stroškovno enako oziroma manj kot en orng nadstrešek, .
Čakaj ne nakladaj. Nadstrešek za 20 jurjev. Lepo te prosim.

Jaz sem dal za skeletno izolirano garažo 6x9m vse skupaj 12500eur (izkop, plata delo in ves materjal). Postavli so mi skelet in pokrita streha. Osb, izolacija in opaž sem pa sam delal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: klekej

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.322
5.357
113
po koliko so nadstreški, ker tole se pa tudi meni veliko zdi... glede na to, koliko je mene prišla garaža, kako je narejena, pa kaj je notri.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
če ti mojster zapre, si na 20, simple, pa da mal zgleda. Sam si jaz nadstrešek tudi naredim 2 jurja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.322
5.357
113
a lahk kako fotko, kaj imas v mislih? v nadstreških sem slaba. seveda, da jih mojster dela. DIY me ne zanima. Material je kaj? ALU? skupaj s temeljenjem seveda, in odvodnjavanjem (najbrž znotraj nosilnih stebrov, ne da gledaš cevi zraven ali pa še to ne). Pokrit s kolkih strani ali je samo streha, ima kako lopo zraven?

recimo tole:
spodaj ko piše nadstrešek z lopo? Kaj takega? Oziroma koliko je cena tega?