Izbira izvajalca montažne hiše

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Zdravo,

long story short.

Na obstoječi parceli, kjer bi želel graditi, stoji stara hiša, ki jo bo potrebno porušiti.
Želja je, da bi se zgradilo hitro, brez komplikacij iskanja izvajalcev posameznih del, seveda pa se ne sme pozabiti na kvaliteto, saj se gradi načeloma 1x v življenju :) Trenutno sem bolj naklonjen montažni gradnji na ključ, saj se mi zdi, da bi tu prišel skozi z najmanj "živcev", seveda pa tudi časa nimam na pretek.

Po pregledu in pošiljanju povpraševanj večim ponudnikom (Rihter, Pergola, Žiher, Marles, Lumar, Javušnik, Kager, Jelovica,...) sem dobil kar nekaj ponudb, najbolj pa sta me pritegnili podjetji Javušnik in Pergola. O Pergoli kar precej piše po forumih in so ljudje v glavnem zadovoljni z njimi, o Javušniku pa praktično ne piše nič. Po zbranih informacijah naj bi bilo to podjetje, ki je predhodno bil podizvajalec Marlesa, potem pa so šli na svoje in v glavnem gradijo v Avstriji (no, tudi Pergola veliko gradi v Avstriji).

Ponudbi sta si dokaj podobni, zato razlika v ceni ne pretehta na eno ali drugo stran, me pa trenutno bolj vleče na stran Javušnika, nimam pa nobenih podatkov o njih.

Ima kdo kaj več podatkov o njih? Kdo od vas živi v montažni hiši več kot 5 let in kakšen je občutek - je res boljša kot zidana?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Itak, da ni boljša. Manjko akumulacije jo v mojih očeh dela slabšo. Je pa res, da je lahko bolj stress free in zaradi tega dražja. in pa vseeno par mesecev hitreje si lahko notri. Razlika v ceni pa vendar višja od razlike za najemnino v tistih parih mesecih. Če misliš, da na ključ pomeni nobenega udejstvovanja se pa tudi motiš. Kakorkoli vsakdo ima koga na lagerju a referenco pa povprašaj. Če bodo radi dali kontakt, potem je nekdo že zadovoljen.

Drugače pa se lahko dela tudi zidana na ključ.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Saj imaš tudi zidane na montažni način.

Tudi če podreš staro, boš plato naredil novo ? Sedaj so moderne plavajoče izvedbe temeljne plošče.



Ko omenjate manjko akumulacije, a v montažni hiši ni estriha s talnim gretjem, ki je akumulacija ?
 
Nazadnje urejeno:

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.701
138
63
Je. Ampak to ni niti priblizno dovolj.
Montazna hisa je precej toplejsa od zidane.
Poleti vroca.

lp
 

Krokar

Pripravnik
27. jan 2019
80
82
18
Ponudbi Javušnika in Pergole sta si v tvojem primeru podobni? Zelo zanimivo, pri meni je razlika v ceni cca. 30%.

O (ne)kvaliteti montažnih hiš imajo največ povedati tisti, ki je nikoli niso imeli, niti nikoli niso živeli v njej. Tudi v tej temi se že oglašajo. Mene s svojimi patetičnimi objavami ne bodo nikoli prepričali...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Zelo malo je takih, ki so živeli v sodobni klasicno zidani in sodobni montažni hiši. Obeh narejeni, kot se za gre. Ker pofl imaš tudi na obeh straneh. Največ pa takih ki primerjajo standard, arhitekturo in kvaliteto izdelave zidane iz 70-80 let in pa sodobno montažno. Se strinjam, raje današnjo montažno. Sama konstrukcija stene ima zelo malo zraven.

Omenjena je bila zgolj cena in akumulacija. Za to pa ne rabiš živeti v nobeni.

Precej utečene in z dobrimi izvajalci (na ključ) pri nas so tudi skeletne hiše. Torej da je nekaj referenc.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
povsod se reže torej... recimo, da to potem ni deal brejker.

gre za to, da danes se sme to tudi pri montažni, včasih se pa ni. Saj so šli tudi montažerji naprej, niso ostali 30 let nazaj, ko je bila možna samo ena ali pa dve tipski, pa tko kt je bilo je blo.

Kakorkoli, katergakoli izbere, naj bo siguren, da bo imel možnost kako hišo videti in direktno povprašati lastnike o tem in onem. Pa kako videti v gradnji pa tako… Papir in novodobni papir (internet) prenese vse. Pošlatat preko njiju se pa še zmeri ne da.
 
Nazadnje urejeno:

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Ponudbi Javušnika in Pergole sta si v tvojem primeru podobni? Zelo zanimivo, pri meni je razlika v ceni cca. 30%.

O (ne)kvaliteti montažnih hiš imajo največ povedati tisti, ki je nikoli niso imeli, niti nikoli niso živeli v njej. Tudi v tej temi se že oglašajo. Mene s svojimi patetičnimi objavami ne bodo nikoli prepričali...

30% v korist Pergole ali Javušnika? Jaz sicer gledam steno Energy In Javušnik - obe cca 40 cm in z podobno prevodnostjo
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaka pa je zvocna izolacija v montaznih? Tko, iz ene sobe v drugo recimo, al pa iz zgornjega v spodnji stuk?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.581
113
V notranje stene se praviloma vgrajuje 5cm kamene volne, 5cm je zraka. Toplo priporočam polno steno za minimalno doplačilo, ker je kar razlika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
v montažno še vedno dvomim, da elektriko pelješ po svoje, kaj šele vodo. po svoje mislim po tistem, ko si se vselil, ali pa po tistem, ko so že sestavili večino hiše.
recimo kako daš klimo podometno?

sam bi zidal in če je treba prisilno sušil.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
inštalacijske ravnine je recimo 6cm. neki že dobiš notri. pri tem ne posegaš v nosilno kontrukcijo ter zrakotesnost ali bilokaj važnega. Zoprno je toliko kot pri zidani naknadno neki delati. mrbit malo manj, se vseeno manj praši pa manj svinarije je. Ne pripraviti za klimo v montažni tekom načrtovanja je pa strel v koleno. Vsak jo potem da. Akumulacija...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
obesit 50 kilsko plazmo na steno?
zvočnike v steno?
klimo sva že obdelala. podaljšat, spremenit kuhinjo?
v mansardo napeljat vodo iz kuhinje in v sobi uredit drugo kuhinjo, novo stanovanje?
dvignit streho?

pusti prah itd. glej kaj vse se v sloveniji dela zadnjih 30 let.
 
  • Haha
Reactions: klekej

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
kaj od naštetega od inštalacij se ne da speljti v 6cm prostora?

Da pa delaš novo stanovanje zgoraj, spada pa semle: "Največ pa takih ki primerjajo standard, arhitekturo in kvaliteto izdelave zidane iz 70-80 let..." v 120-150m2, kar se dela danes ne gresta 2 stanovanja. Velja tako za zidano kot montažno. Problem je seveda v tem, da smo se nekaj naučili o prijetnem bivanju več generacij in pa v penezih.

Narediš pa verjetno v montažni z raznimi razpeljavami med štuki toliko škode kot pri zidani. Saj tista tudi še kar stoji, ko se vse preštema, kjer se sprdne, pa poreže vso armaturo ki je na poti pa tko...
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Ma kaj tisti, ki razmišljate postavljati mont.hišo, razmišljate tudi o tem, koliko vas bo stala zazidljiva parcela (če je še nimate svoje) in priključki razni ter načrt zraven dovoljenj? :sprasujemse: Pa torej, koliko vas bo stalo do končanja osnovne plate pred postavitvijo (nadgradnja!) bajte? Pa dostop tudi. Cena potem ni več tako majhna (sic!) kot se vam zdi na prvi pogled in tudi ne tako zelo hitro komplet postavljeno. :zavijazocmi: ... in tudi ne odznotraj končano, čeprav naj bi bilo "na ključ".

Jest sem pred mnogimi leti tudi razmišljal (in hodil/ogledoval naokoli) o čem podobnim in ugotovil, da so cene v ponudbah bolj tipske narave za postavljeno montažno (leseno) bajturino na že pripravljeno osnovo. Pol pa gre res hitro (par mesecev) in tudi plačat je treba v par obrokih hitro temu primerno. :zmaga:

Pa najbolje je tudi, da se IMHO vzame podizvajalce istega ponudnika bajte, ker znajo njihove izdelke zaprav montirat in končat! Sedaj sicer ne vem kako potekajo te zadeve zdaj in se je lahko marsikaj spremenilo, ma je dobro bit previden in ne preveč zaletav !!!

Za zidano "montažno" je pa malce bolje, ma ne dosti IMHO :nigladek: ...
------------------------------------
" Imel promet.nesrečo na inf.avtocesti ... komp se je vsul včeraj " :bonk:
 
Nazadnje urejeno: