Izbira izvajalca montažne hiše

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kaj od naštetega od inštalacij se ne da speljti v 6cm prostora?

Da pa delaš novo stanovanje zgoraj, spada pa semle: "Največ pa takih ki primerjajo standard, arhitekturo in kvaliteto izdelave zidane iz 70-80 let..." v 120-150m2, kar se dela danes ne gresta 2 stanovanja. Velja tako za zidano kot montažno. Problem je seveda v tem, da smo se nekaj naučili o prijetnem bivanju več generacij in pa v penezih.

Narediš pa verjetno v montažni z raznimi razpeljavami med štuki toliko škode kot pri zidani. Saj tista tudi še kar stoji, ko se vse preštema, kjer se sprdne, pa poreže vso armaturo ki je na poti pa tko...

a niso montažne rabile ojačitve za kuhinjske elemente?
torej prvo ciljam na ojačitve.

drugo pa, ker problem je spravit vodo en štuk višje v zidani? en preboj skozi plato, največ dva železa režeš in je. al se ti bojiš štemanja cegla, ker se bo bajta podrla?
v 6 cm dvomim, da spraviš wc. 6 cm ni vse.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
Glih tok kt pri montažni. Ena luknja skozi pa je, kali? Razlika je samo v strahu kaj sledi, ker skozi ene se luknje vrta kar naprej skozi druge pa ne.
Kakorkoli problem ni takle tehnični, ampak da je tlorisa spodi 60m2 pa tlorisa zgori 60m2, pa ne spraviš notri 2 stanovanji, da se okol obrneš. Problem je torej teoreticen. Koliko bajt se pa danes zgradi da ima placa za eno stanovanje v vsakem stuku. Za otroke, ja pa ja de. Zato pa so 300m2 bajte prazne pa propadajoce.

Pač danes ne delaš bajte za se nadaljih ne vem koliko generacij ki bi složno živele pod isto streho. Ker tega ni, razen v izjemah.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
montažne so postale hit v 80-tih. kdor ima montažno je ni ne dvignil, razširil, nič. so bile tudi velike, pa so ostale kakršne so. sosedje so pa dela update.

danes se tudi ne dela 300m2, dela se nek luknje po 120. tudi ta trend bo pokazal svoje slabosti.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
montažne so postale hit v 80-tih. kdor ima montažno je ni ne dvignil, razširil, nič. so bile tudi velike, pa so ostale kakršne so. sosedje so pa dela update.

danes se tudi ne dela 300m2, dela se nek luknje po 120. tudi ta trend bo pokazal svoje slabosti.
Kar je zame prednost In normalno v razvitem svetu.

Kaj ti rabi razsiritev hise za dve druzini, ven pride eno grdo skopurcalo, nihce ni zadovoljen v taki hisi.
Na koncu jo zelijo prodati in glej ga zlomka, nihce noce kupiti tistih 300 kvadratov.

To je popularno samo pri nas. Drugje gredo na svoje in delajo svojo hiso po potrebah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
montažne so postale hit v 80-tih. kdor ima montažno je ni ne dvignil, razširil, nič. so bile tudi velike, pa so ostale kakršne so. sosedje so pa dela update.

danes se tudi ne dela 300m2, dela se nek luknje po 120. tudi ta trend bo pokazal svoje slabosti.
Imas ze kaksno idejo o slabostib, ki naj bi se pokazale po trenutnem trendu?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ko po 25 letih okno menjaš, te pa čakajo takšna presenečenja, ki zahvaljujoč raznim vlagozaporam niso opazna, dokler kaj ne razdiraš.
 

Priponke

  • FB_IMG_1572620607102.jpg
    FB_IMG_1572620607102.jpg
    84,1 KB · Ogledi: 847

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
Ta trend je star. In povsod poznan. Težko rečeš torej, da gre za trend. Hipni trend (10 ali 20 let je trend glede na vse prej in potem) so bile 300m2 hiše za 3 generacije.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Ko sva se jaz in moja malce zanimala okol teh montažnih hiš, so nama rekli, da od podpisa pogodbe, do vselitve naj računava, da bo trajalo leto in pol (tako so nama rekli pri marlesu in lumarju). Morš pa prej se pozanimat, kaj sploh lahko postaviš na svoji parceli, preden naročaš hišo. No, je pa res, da ti to ponavad že sami povejo.

Je kdo razmišljal oz ali ima kdo ytong hišo ( https://www.ytonghisa.si/ )? Sodelovc jo ima in je zelo zadovoln. Sicer pride material malce več, imaš pa potem manj stroškov z dodatno izolacijo in tudi gradnja je cenejša/manj zahtevna.

Kukr poslušam, ni nekih velikih odstopanj, ali si postaviš montažno, ali zidano. Zidana naj bi bolj akomulirala toploto/hlad, montažna se naj bi pa dost hitro segrela in tudi dost hitro ohlajala (edin,če ni dans že kej drugače z drugačnimi materiali).
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... bile 300m2 hiše za 3 generacije.
Jest bi vsakemu, ki gre delat montažno, svetoval "visoko pritlično" podgradnjo : izkop luknje 1,5m globoke + temelji + izolacija (podtalnica!) in najmanj 1m nad zemljo šele zgornja plata=osnova za hišo = podkleteno !!! (se pravi vhod na 1,5m nad terenom).

Ne bi koštalo nič bistveno več, kletna okenca/vrata se lahko montira - klet neto višine 2m notri s kasnejšimi lahko pregradami za razparceliranje na dodatno shrambo, ropotarnico, delavnico, fitnes etc. ... vhod v klet je lahko skrit od sosedov in posebej ...
Lahko je spodnji del tudi 1m večji po stranicah od postavljene bajte, pa gor postaviš korita za rože naokoli :zardelalter: ...
Zakaj tako svetujem ? Zato ker noben ne razmišja bolj v prihodnost ... Kam bi pa "šaro" in "pecikle" pospravljali ? :nigladek:

Poleg tega pa na parceli, če je plac, postaviš dovolj velik nadstrešek="šotor" za avtomobile, ne rabiš garaže za njih !!! Ta itak ponavadi postane prostor za šaro v 95% primerov, avti pa odzunaj :evil: ...

V slučaju poplave (Flash Floods ) ne višje od 1m pa ti tako ne poplavi bajte in spodaj lahko v kleti tudi improviziraš "pisarno" za eventuelni s.p ali d.o.o. etc. .... Think about that !!! .... Vse priključke spelješ najprej v klet in nato gor v bajto !

Pa ne mi rečt, da imam neumne ideje ! ... sem nekoč posedoval enodružinsko visokopritlično bajtico, pa vem kaj pravim ! :zardelalter:
------------------------------------
" Imel promet.nesrečo na inf.avtocesti ... komp se je vsul včeraj " :bonk:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
Jaz vsakemu, ki bi šel delat montažno svetujem zidano. Ampak dobro, vsakemu svoje.

Klet je pa draga ko pes, če hočeš da je bivalna. Ne me prosim zdajle poslat v stroškovnik, kok ta hec pride. resda imam svetlobne jaške, ki niso poceni, ampak kok to XPS enga denarja požre. Čez prst ni dosti razlike med tem kar je nad zemljo. Če zidaš seveda, če imaš montažne hece (ki so BISTVENO dražji) je seveda druga pesem. Izpade poceni.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
tudi jaz sem za zidano, nekako se mi zdi bolj ziher kot montažno.
da bi pa klet delal za pecikle pospravljat in šaro? morejo pa bit posebej hudo dragi pecikli in šara vsaj iz platine, da se ti splača. za takšne stvari se postavi lična vrtna lopa, z letno kuhinjo in kaminom, vse to zraven bazena, za ceno ki si jo dal za dobro klet.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Bicikel v klet voziti, se huje po stopnicah nositi. Kaj češ boljšega. Zastonj fitnes.
Vem, sem imel v bloku tako rešeno (vhod v medetazo kot Spajky predlaga). Hvala lepa.
Aja poplave? potem jaz ne bi kleti delal,, ker imaš do stropa vodo. Tudi to imam izkusnjo, 90. In 98.
Medetaza. Polomis si obe nogi, pa pridi v hišo. Ne moreš ne v klet, ne v pritličje.

Nazaj na temo
Šola stara 120 let, lahko se čaka na novogradnjo ali pa se bo obnavljala.
Vrtec star 45 let je potrebno nujno zgraditi novega.

Ja, saj vem da ne boste 120 let v hiši. Mogoče pa sploh ne boste, ker ne boste dobil kredita.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
Ma kaj tisti, ki razmišljate postavljati mont.hišo, razmišljate tudi o tem, koliko vas bo stala zazidljiva parcela (če je še nimate svoje) in priključki razni ter načrt zraven dovoljenj? :sprasujemse: Pa torej, koliko vas bo stalo do končanja osnovne plate pred postavitvijo (nadgradnja!) bajte? Pa dostop tudi. Cena potem ni več tako majhna (sic!) kot se vam zdi na prvi pogled in tudi ne tako zelo hitro komplet postavljeno. :zavijazocmi: ... in tudi ne odznotraj končano, čeprav naj bi bilo "na ključ".

Jest sem pred mnogimi leti tudi razmišljal (in hodil/ogledoval naokoli) o čem podobnim in ugotovil, da so cene v ponudbah bolj tipske narave za postavljeno montažno (leseno) bajturino na že pripravljeno osnovo. Pol pa gre res hitro (par mesecev) in tudi plačat je treba v par obrokih hitro temu primerno. :zmaga:

Pa najbolje je tudi, da se IMHO vzame podizvajalce istega ponudnika bajte, ker znajo njihove izdelke zaprav montirat in končat! Sedaj sicer ne vem kako potekajo te zadeve zdaj in se je lahko marsikaj spremenilo, ma je dobro bit previden in ne preveč zaletav !!!

Za zidano "montažno" je pa malce bolje, ma ne dosti IMHO :nigladek: ...
------------------------------------
" Imel promet.nesrečo na inf.avtocesti ... komp se je vsul včeraj " :bonk:
Skoda, da trdiš in odpiraš dileme brez, da bi se prej zanimal kako je to danes pri tem pa se opiraš na neke svoje stare informacije.
Ker je tukaj ze bil omenjen lahko potrdim, da je Javusnik zelo dobra izbira. Skratka hiša je bila pod streho v parih dneh in nato pripravljena za vselitev v priblizno enem mescu. Prijatelj, ki jo je naročil na ključ je moral poskrbeti, za ploščo za katero je dobil natancna navodila kajko mora biti pripravljena. Morebitne napake iz tega naslova seveda niso predmet garancije, tukaj je govora predvsem ceveh v plošči. Za nekatere zakljucne detajle so se zaradi cenovne efektivnosti zmenili, da jih bo delal v svoji režiji. Skratka po tem kot sem spremljal je bilo vse tsko kot je bilo ob naročilu dogovorjeno malnkostne popravke pa so zelo hitro sanirali in lahko Javusnika samo pirporocim.
Vprasanja za tebe pa so sledeča mogoče bolj retorična glede na to, da so odgovori jasni:
Ali pri zidani hisi ne rabiš zazidljive parcele, prispevkov in dostopa?
Ali zidano hiso ne rabiš plačat takoj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Jest bi vsakemu, ki gre delat montažno, svetoval "visoko pritlično" podgradnjo : izkop luknje 1,5m globoke + temelji + izolacija (podtalnica!) in najmanj 1m nad zemljo šele zgornja plata=osnova za hišo = podkleteno !!! (se pravi vhod na 1,5m nad terenom).

Ne bi koštalo nič bistveno več, ...
Kako s kletjo ne bi koštalo bistveno več? V primerjavi s pritlično hišo ... da jo v celoti podkletiš, se ti investicija podvoji. Tudi glede vdora talnih vod, hidroizolacija in toplotna izolacija kleti ni poceni, v primerjavo z izolacijo in fasado pritličja je celo dražje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Če delaš hišo na ravnem, je delati klet res nesmisel. V kakem bregu pa je lahko skoraj obvezna(s spodnje strani dostopna s "terena").
Je pa na žalost tako v Sloveniji, da so bregovi 1. Kat kmetijskega zemljišča in lahko samo sanjaš gradnjo, ali pa ni dovoljena širitev razpršenih gradenj. Viva urbanizem
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...Klet je pa draga ko pes, če hočeš da je bivalna. ... če imaš montažne hece (ki so BISTVENO dražji) je seveda druga pesem. Izpade poceni.
Pa nisem mislil na bivalno klet oz. kletno stanovanje ...

chancey bi pa lahko tudi povedal, katero montažno ga bolj vleče na stran Javušnika in koliko ima financ na razpolago v kolikem času ... model bajtice na spletni strani, neto interna kvadratura in cena in pa "drobni" tisk, kaj vse je izvzeto v končni ceni "na ključ" in treba prej samofinancirat, npr. https://www.mojmojster.net/clanek/103/Temeljna_plosca_prednosti_detajli_cena ... Kot pri vseh stvareh v zadnjih desetletjih, je marketing lahko precej zavajajoč :zardelalter: ... posebej še kvadratura, ker znajo vanjo stlačit marsikaj, da zgleda boljša ponudba :fredi: ... tudi Ytong ni slaba ideja, samo je treba dobro prebrat tudi tam, kaj NI všteto v ceno :zavijazocmi: .. Če pa ne moreš delat dosti sam zraven (da prišparaš) in da ni vsega keša na kupu (ali kredita odobrenega), se mi pa zdi bolje iti z Ytong varianto IMHO :zardelalter: ...
------------------------------------
" Imel promet.nesrečo na inf.avtocesti ... komp se je vsul ... " :bonk:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
Pol je pa garaza/lopa zraven ceneje in bolj komot. Sem te narobe razumela, najbrž me je fitnes zbegal, ker jaz imam to lahko samo v bajti - bivalni del torej.

Klet v tem primeru delaš na tak način kot si rekel, samo če placa zraven ni, hočeš pa imeti, pa naj stane kar če...
 
Nazadnje urejeno: