Italijanske avtoceste smrtno nevarne

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Cesta do Sicilije je fenomenalna sploh od Salerna naprej vse novo. Kaj ko bi naši vrli novinarji rajši naše ceste pogledali? Luknje, še tisto kar so obnovili celo veliki SCT ali pa Primorje je katastrofa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sistemik in Konec

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Mene skrbi kvaliteta novih odsekov. Če so tudi druge zadeve tako slampasto narejene,kot je položen asfalt, potem.... Bodo sanacije prej kot v desetletju. SCT odseki so bili vsaj po desetletje.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
ko sem se predlani 2 tedna vozil po puglii sem samo cakal, kdaj se bom kam podrl. katastrofa od cest, vecinoma viadukti povsod, stanje pa ze na prvi pogled zastrasujoce.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Pred kakim letom sem šel do Švice preko Italije. Marsikje je cesta za vikati. Ne vem, kako so ti vlekli asfalt, da se pelješ praktično 100 km in več in v avtodomu nič ne zaropoče. Večina šestpasovnica in nikjer ni iz vozila kar tako videti, kje hudiča so spajali asfalt. Brez udrtin in lukenj. Na tem odseku nekih zahtevnih premostitvenih objektov skoraj ni. Drži pa, da so pocinkane ograje marsikje rjave, asfalt pa brezhiben. Tako da, kakor kje. Južno se še nisem vozil. Na tem odseku na severu je bila cesta po večini res super. Še švicarji so navdušeni, ko pridejo čez mejo. Po Švici vozijo kot po jajcih, ko pa pridejo na italijansko avtocesto, pa malo predihajo mašine.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.036
399
83
Dejstvo je tudi, da je v Italiji gradbeništvo pod močnim vplivom korupcije in pranja denarja. Panoga je pač prikladna, veliko se da prikrit, narobe ocenit itd. Saj tudi vidimo kako je doma.
Zadnje desetletje se v Italiji tudi ta sektor nekoliko spreminja, je bilo pa pod vlado Berlusconija in da ne govorim še prej, na račun kvalitete marsikaj slabo zgrajeno v Italiji. Posledice so vidne danes in še nekaj desetletji bodo.