išias

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Slabše je glede bolečine in glede hoje, saj sem čedalje bolj skrivljen in se zelo težko premikam. Bil sem pri ortopoedu, ki mi je dal še dodatne tablete, injekcijo proti bolečinam in napotnico za MR. Injekcija ni prijela, sem se komaj privlekel do avta.... Upam, da bodo vsaj tableti kaj prijeli v tem času, ko bom čakal MR, cca. 14 dni.
Aja, diagnoza je Lumboischialgia.
protibolečinske tablete: pazi če jemlješ kaj proti strjevanju krvi, npr. marevan - se lahko podre shema.
MR: sem bil v Medical Rogaška samoplačniško takoj na vrsti, 198€ ker je bil nek popust, drugače je 220€. Je pa slikanje samo pol diagnoze; tisti, ki slike "odčituje", je še bolj pomemben... no ja, saj dobiš vse na CD-ju in lahko neseš drugam za drugo mnenje.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.182
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Evo, po MR in pregledu pri nevrokirurgu me čaka operacija. Čakalna doba do 3 mesece, naj bi pa bil vseeno prej na vrsti, če bo po sreči, saj sem nepremičnina, analgetiki pa so moj najboiljši prijatelj.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Upam da te dobro poservisirajo ;) sicer pa smola, večino išiasev ni potrebno operirati. Kasneje greš v toplice na rehabilitacijo, tam fizioterapevti obvladajo svoje delo. Vsaj ti v Olimju, kamor jaz hodim za svoje revmatske težave. Njihovi nasveti in vaje za preprečitev slabih gibalnih vzorcev in posledično bolečin in slabšanja stanja so zlata vredni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.182
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Malo smole....
V sredo v bolnico, naredil većino preiskav, danes zjutraj še preostale preiskave, tuširanje, priprava za operacijo in......... čakanje. Napoved operacije okoli 11h. Ob 14h sem dobil infuzijo zaradi dehidriranosti, ob 16h pa odpoved operacije zaradi zasedenosti operacijske dvorane. Sem že doma in v bolečinah čakam na nov termin.
Se pač zgodi, višja sila, se je pač operacija, ki je bila na vrsti pred mano zeeeelo zavlekla, upam samo, da je operiranec ok. Je pa res malo neprijetno, predvsem ker dela psiha, ko ves čas gledaš v vrata, kdaj se bodo odprla in boš šel in zaradi žeje. Drugače pa ok, ne zamerim nobenemu, dobra stvar pa je tudi, da me je domov z rešilcem peljala res lepa in prijazna bejba, ki mi je prtljago dostavila skoraj v spalnico! :srce:
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava in jonny77

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
dobra stvar pa je tudi, da me je domov z rešilcem peljala res lepa in prijazna bejba, ki mi je prtljago dostavila skoraj v spalnico
starejši sorodnik, 80+, je zaradi hudih bolečin v križu dobil napotnico za na urgenco; reševalca ga peljeta od hiše proti rešilcu in naenkrat voziček na eni strani skupaj s pacientom strmoglavi na tla; pacient, ki drugače zlepa ne bo priznal da ga kaj boli, tokrat zavpije od bolečin kot še nikoli prej; vprašam reševalca "a se je voziček pokvaril??" Odgovor: "ah ne, samo zaklenil ga nisem..."
Verjamem da reševalci pri svojem delu vidijo marsikaj hudega in to rešujejo na način da izklopijo možgane, ampak - treba je ostati profesionalen - je razlika med prevažanjem vreč krompirja in med prevozom pacienta s hudimi bolečinami v križu
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Drugače pa ok, ne zamerim nobenemu, dobra stvar pa je tudi, da me je domov z rešilcem peljala res lepa in prijazna bejba, ki mi je prtljago dostavila skoraj v spalnico! :srce:
Suma sumarum si prišel domov z nasmeškom (dasiravno v bolečinah). ;)

Nekako se mi dozdeva kaj prestajaš, čeprav imaš, kot kaže, ti spešl edišn zajebano.

Upam, da te hitro pokličejo in poštimajo zadeve.

Mene je ruknil išias (na enak štos, kot je bil prvotno odpiralec teme Markoman...šel hodit s kolegom, se ustavila mokra na pivu in me je prepihalo) lani oktobra...en teden tudi stat nisem mogel. Sede je šlo, ko sem vstal, bi najraje sedel :valjamse:, v trgovini na blagajni sem se kar na tekoči trak naslonil in se na njemu dostavil do blagajne, ni ga bilo lepšega, kot ko je bilo treba odtočit. Mi je pa k sreči popustilo po dobrem tednu, čeprav mravljince v levi nogi sem čutil še vsaj mesec. Vse skupaj sem dodatno začinil en teden po tem, ko me je popustilo, ko sem sem šel spet hodit..gor sem se komaj prilvlekel - dobesedno (Polhovgrajska Grmada), nazaj grede pa z nogo (levo, se ve) zataknil za kamen in užgal tak ploh, da je kolega za mano mislil, da me je pobralo :valjamse:, kar mi je dalo misliti (z razbitim kolenom in bolečimi rebri), da pa morda še nisem povsem v redu. Da je bila nanizanka bolj začinjena, sem čez en teden se šel cepit proti koroni (in bil še zaradi tega zanič) ter nato po parih dneh zbolel še za korono.

Kot kaže išias spremljajo še dodatni 'išjusi', kot pri tebi prestavitev operacije.

Drži se.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Jaz sem zdaj v Olimju zaradi tega, zadeva se mi je ponovila, mene sicer heca zožanje kanalov zaradi revmatizma in ne poškodba. Naklofen mi je pomagal samo delno, na terapije sem prišepal.... po 1 tednu bolečin več ni, Naklofena nisem vzel 5 dni že, mam pa občutek da bi brez težav prelaufal 10ko.

Tudi ti, ki prihajajo po operacijah in so ob prihodu zviti vsak v svojo smer in šepajo, so po 1 tednu opazno boljše.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Fantje - operacija hernije (sam L5S1 sin (torej levo)) je takoj (z besedo: takoj) bolje - “nas” so takoj po prebujanju iz narkoze “dvignili” in nagnali hoditi. Jaz bi najraje stekel (niso mi dovolili) - moja težava je kasneje bila, da sem se po 20 letih končno “zravnal”, kar pa je povzročilo nenormalne boličine v kolku in tudi križu. Sem rabil ekstra fizioterapevta in vaje, da sem se po dobrih 6 mesecih po operaciji “vrnil” v službo.
Vsem, ki dajte to skozi - poskušajte se držati in delati vaje za “križ” (stabilizacija notranjih trebušnih …) kolikor se da. Ker kakor hitro se zapustiš se križ hitro oglasi …
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Ja, to je zlati standard, vaje vsak dan. Ne rabiš dosti, 10 minut... ampak vsak dan. Vaj je na youtubu na tone, tudi slovenski posnetki, pa vmes ko gledaš, natančno posnemaš vajo.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.182
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Malo smole....
V sredo v bolnico, naredil većino preiskav, danes zjutraj še preostale preiskave, tuširanje, priprava za operacijo in......... čakanje. Napoved operacije okoli 11h. Ob 14h sem dobil infuzijo zaradi dehidriranosti, ob 16h pa odpoved operacije zaradi zasedenosti operacijske dvorane. Sem že doma in v bolečinah čakam na nov termin.
Se pač zgodi, višja sila, se je pač operacija, ki je bila na vrsti pred mano zeeeelo zavlekla, upam samo, da je operiranec ok. Je pa res malo neprijetno, predvsem ker dela psiha, ko ves čas gledaš v vrata, kdaj se bodo odprla in boš šel in zaradi žeje. Drugače pa ok, ne zamerim nobenemu, dobra stvar pa je tudi, da me je domov z rešilcem peljala res lepa in prijazna bejba, ki mi je prtljago dostavila skoraj v spalnico! :srce:
Štirinajst dni po začasnem odpustu še vedno doma v polni pripravljenosti, da me vsak trenutek pokličejo na operacijo. Ni luštno...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Pa o kakih letih govorimo pri vseh vas? Ko vas berem in ob dejstvu, da bom v drugi polovici tega desetletja imel Abrahama me postaja strah vseh teh bolečin in problemov.
Kolikor berem vas je bila večina bolj aktivnih kot neaktivnih. Ali?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Aja - meni je križ “odletel”, ko smo padlega prašiča v bank nesli iz pojate (da se ubožec ne bi umazal) in sem se spotaknil. Ker je ročica drsela, sem jo prijel tako, da sem prste prepletel - in ob spotiku seveda nisem mogel rok razpreti in mi je tako obviselo vseh tistih 200 kg na križu.
Naslednja desetletja sem pa očitno premalo jamral in “znal z bolečino” živeti in tako zelo pozno šel na operacijo.

V sobi imel tipa, ki se je pazil in v življenju nič težkega dvignil - a je eno jutro v kopalnici kihnil …, eden boksar, ki je redno gvihtal, enkrat premalo ogret, trgovka, ki je nebroj palet premetala …
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Mešano je, kar nekaj jih v toplicah na rehabilitaciji, ki niso stari 50 še... tudi teh ki so manj kot 40 stari in že OP jih je nekaj. Nek glup gib oz. so se "slabo poleg naredli" pri nošenju nekega bremena, pa jih je vsekalo...

Za take hernije lenarjenja ni več... rada se ponavlja, z rednimi vadbami in z upoštevanjem neki praktičnih nasvetov, ki jih moraš vnesti v svoje življenje, se potem da to dobro furati. Popolnoma enako pa ni nikoli več baje.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Definiraj aktivno …
Hja no, imel sem občutek, da ste tisti, ki imate težave aktivni ljudje, hoja, delo, šport ne ravno kavč in TV. Ampak očitno nima veze, en gib in je lahko problem.
Razmišljam pač ali je mogoče to, da samo hodim (cca ura dnevno) premalo in da bi res moral teh nekaj kg na trebuhu dol dat. Ampak pol si spet tam, da si rečeš al je življenje res samo odrekanje al je lahko kaj uživanja in bo kar bo...