Iščem mp3 komad, ampak brez glasu?

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Sem dal kar sem, najbrž bo večji odziv... torej, rad bi vprašal, kako bi poiskal en mp3 komad (recimo da iščem komad od skupine Siddharta, komad Plastika. Ok, komad ni problem dobit. Kaj pa če bi rad komad, se pravi samo muziko, brez "govorjenja", kako bi to iskal? Obstaja kak točen izraz za to? Iščem sicer ene par angleških komadov, ampak ok, primer sem dal... HVALA!
 
Nazadnje urejeno:

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Eee, mislim da bo to ja, nisem se spomnu izraza
wink-1.gif
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Resno? Z vsakim komadom lahko samo muziko v ozadju pustim, zbrišem pa petje?
 

Struna

Indijanc
7. jan 2008
290
0
16
42
www.aperion.org
Da se bolj z auditionom kot s cooleditom to nardit... Če je komad prav narjen, lahko ločiš na stereo kanala in pobrišeš kanal,na katerem je vokal... (ponavadi se da, ne pa vedno)
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ločiš na stereo komada? Sej pa so komadi že stereo.

Drugače pa je izdelek precej neuporaben, da se odstranit, ampak bo pobralo preveč srednjih in nižjih višjih frekvenc.

Sicer ne vem s kakšnim namenom GSMobil rabi to, za kake domače karaoke bi še šlo (lahko pustiš tudi malo vokala v ozadju), za neke ''javne'' karaoke pa ne bo ravno najbolje zvenelo.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Am, med drugim sem spraševal tudi zato, ker bi sodelavka za mp3 zvonenje groooozno rada imela komad Haddaway - What Is love, ampak tečnari da brez "petja" in zdaj že en teden iščem ta jebeni komad če obstaja samo melodija...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Sem ji rekel, kje za hudiča naj to staknem... Seveda si ne da tega vbit v glavo
smile-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
Sem dal kar sem, najbrž bo večji odziv... torej, rad bi vprašal, kako bi poiskal en mp3 komad (recimo da iščem komad od skupine Siddharta, komad Plastika. Ok, komad ni problem dobit. Kaj pa če bi rad komad, se pravi samo muziko, brez "govorjenja", kako bi to iskal? Obstaja kak točen izraz za to? Iščem sicer ene par angleških komadov, ampak ok, primer sem dal... HVALA!

instrumental iz navadnega mp3? no go
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Najbolj simple bo s pluginom za Winamp, ki vokale odstrani iz mp3ja na osnovi predpostavke, da so ti vedno 50% slišni iz levega in 50% desnega kanala. Kvaliteta se mi zdi, da niti ne trpi, pa tudi če - za mobitel bo več kot dovolj dobro...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Na eMuli sem našel karaoke verzijo - večina vokala je odstranjena, samo nekaj ženskih vokalov in refrena je not. Dobiš link na pm.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Srtuna,ce se hoces hvalit da o neki zadevi mogoce nekaj ves,to povej in ne pametuj ker smrdi.
Najbolj da potegnem mp3 komad iz neta in v njem najdem vse orginalne informacije in ga raztrgam na 24 in vec kanalov kolkr je bil posnet.Itak da.

@gsmmobil:ta komad je dost razsirjen in se moras sam mal potrudit da dobis zeljeno,komad bi tudi sam lahko razsekal in sestavil ce glih ne rabi celega,kar se itak ne dela ampak se isce refren in nardis loop.
Komad isci tudi pod naslovom instrumental i podobne scene.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Bom ker tukaj pristavil lonček, kjer vidim, da teče debata mimogrede tudi o tem, kar me že nekaj časa zanima in sicer;

Naj nekdo, ki obvlada zadevo in sicer odstranitev vokala iz pesmi razloži postopek, kako to nardimo v CoolEdit Pro programu. Bom mu hvaležen in dobi 10ALTov , če bo zadeva delovala ko bom sprobal.

Lep pozdrav
Hitman