Firefox ne naloži AdBlock..

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Sosed penzionist je spravil računalnik v obupno stanje in me prosil za reševanje. Abak je Phenom 2X4 in W7. Glede računalnika je totalna truba.
Naložil Malwarebites in pregledal disk. Najdel 150 zadetkov in jih odpravil razen enega. Tega sem poiskal v "program files/ X86" in ga ročno pobrisal. Skeniral s SpyBoot-om in našel 50 zadetkov. Tudi pobrisal.
Pri odpiranju strani v Mozili Firefox pride vedno do nekaj preusmeritev in odpiranja POPup oken prek celega ekrane. Onemogočil sem vse vtičnike in Adonse, vendar se stvar ni izboljšala. Ker nima naloženega AdBlocka sem ga downloadal in zagnal instalacijo. Zahteva adminovo dovoljenje in ko kliknem OK okno izgine. Ko pogledam v meniju dodatkov se vidi začetek instalacije AdBlocka ki stoji na mestu (ne napreduje).
Torej bi instaliral AdBlock Plus, Ghostery in NoScript, vendar se instalacija ustavi v začetku.

Začasno sem rešil z instalacijo drugega browserja Opere 12, na katero sem dal AdBlock in Ghosterija brez težav.

Kako rešiti težavo s Firefoxom na katerem ima KLIK-NLB in ne bi mu rad zahebal certifikat.
shocked-1.gif

Antivirus je Avast, fireval je od malega mehkega.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik onlyme pravi:
Izvoz certifikata, zaznamkov, gesel, reinstall firefoxa, uvoz vsega nazaj.
pozdrav.gif

oz bolje, reinstal celga sistema
wink-1.gif

dvomim, da ima stari kake super hude programe, katere se ne da ponovno naložt. Ta čas ko se jebeš z brisanjem vsega možnega, bi že imel nove winse gor...
Popravljanje takega pc-ja je kot flikanje naših cest. Ne veš, če je boljš, da je lukna, al da je hribček od flike
uf-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Točno tako. še najboljša rešitev. Drugače pa ko je sistem v kurcu z raznim malwarom priporočam skeniranje z večimi programi. spybot in MBAM vidim da si naredu. Spusti skoz še scan z Superantispyware free in emisoft antimalware. Ponavadi samo en program ne najde vsega. Nato odinštaliraj firefox z iobit uninstaler in preskeniraj izpuščene fajle po deinštalaciji. Vse skupaj spucaj z Cclenerjem. Nato na novo naloži firefox
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Ponovna instalacija bi bila bolj enostavna, vendar bi mu moral znova nastavljati certifikat, gmail, skipe....
Moram pogledati ali gre izvoziti certifikat iz Firefoxa v Opero. V tem primeru bi Firefoxa odinstaliral in znova naložil.