Isce se navigacijska naprava

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
po parih letih z obstojecim Garminom (pozabil ze, kater model) je le ta naredil dovolj. in glede na to, da nikoli ni delal, kot bi moral in je vedno bil nezanesljiv takrat, ko si ga najbolj potreboval, se mi je Garmin malce zameril. tako da trenutno bolj kot ne gledam za TomTomi, vsec pa so mi tudi Mio naprave, predvsem, ker Lifetime posodobitve vstopijo precej ceneje, kot recimo pri TomTomu in Garminu.

zelje so sledece - LifeTime posodobitve map, seveda njihova dobra pokritost (SLO, AUT, CRO najbolj pomembne, tudi v tem vrstnem redu), zelja je tudi TMC, torej obvescanje sproti o dogajanju na cesti - to je dejansko edina dobra stvar, ki je v starem Garminu tudi vedno delala kot je morala.

ostalih dodatkov, tipa wifi, tv dekoder in tega pa res ne rabim, ker rabim samo zanesljivo navigacijo.

trenutno gledam za temi:

TomTom Start20 (vendar ima ponekod vkljucene posodobitve Lifetime, ponekod ne, nikjer pa nisem zasledil, ce ima TMC)
TomTom Via130

Mio pa jih je ene par, ki so si zelo podobni, pa ne vem, kako je s TMC funkcijo.

problem je tudi, ker je Garmin malenkost drazji, in ce bi ze se enkrat Garmina bi potem Garmin 2457LMT, ki ima vse, kar si zelim, ampak ker imam budzet nekje okoli 150€ je ta konkretno cez ...

bom vesel vsakega nasveta.
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Sam uporabljam TomTom GO Live 1015. Zadeva je odlicna za Z EU, torej povsod tam, kjer deluje njihov Live service (http://www.tomtom.com/en_gb/services/live/). Ta rec je res odlicna in obvescanje o zastojih deluje tako kot mora, vendar... seveda zadeva ne deluje J od Karavank. Tukaj na TomTom-u ne deluje niti osnovni TMC. Poleg tega in dejstva, da imas enega izmed pogojev za nakup tudi pokritost Hrvaske, potem dvomim, da je TomTom prava rec zate.

Za drzave J od Kolpe uporabljam iGo v kombinaciji z TopMap kartografijo, ki na tem podrocju seveda deluje odlicno. TMC servisov na tem podrocju pa ni. Pri pa zadeva tako ali tako deluje bolj tako, tako.

Sam bi vzel recimo Wyteqovega x960BT + TMC anteno (ce jo potrebujes) in gor vrgel iGo Primo s poljubno kombinacijo kartografij (Teleatlas, Navteq, TopMap).

Lp, B.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.562
2.416
113
Fun is not in the straight way
tongue-1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.574
685
113
toti Maribor
nuvi 140lmt in nuvi 150lmt povezava več ne dela, ker je oskarveliki iz svojega asortimana odstranil navigacijske naparve. Glede teh dveh modelov se obrni prosim na strica googla.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Zanima me, kako je ta naprava?
http://www.mimovrste.com/artik...in-nuvi-2447lmt

Torej iščem trotl ziher napravo.
Vključiš in dela. Posodobitve redno.
Čim manj denarja z lifetime nadgradnjo. Priporočljivo je, da ima TMC, ostalega ne rabim.

Torej to se bo vzelo, dalo v avto, nastavilo naslov in šlo. Ko se pride domov se garmina pospravi v predal in se ga ne gleda do naslednjič.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Posodobil bom jo že sam. Ampak recimo, da se mi ne da več iskati po pašnikih in se zafrkavati s tem če pa recimo za neko normalno ceno dobim lifetime
smile-1.gif


Sem mel Tomtoma v rokah in je sicer ok ampak se mi zdi da je vseeno malo več razumeavanja potrebnega kot z garminom.

Jaz pa imam itak Nokia maps gor in špila ko urica. Edino TMC-ja nima
frown-1.gif
Sploh danes ko sta bile dve prometni na AC
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
TomTom Start20 imajo za 80€.....je smiselno to kupit? ima kdo v uporabi?.....uporabljalo bi se izključno v Sloveniji