Opažanja

zakon

Guru
16. maj 2008
8.587
694
113
toti Maribor
V soboto nas je pot zanesla v Avstrijo in sicer tja do Dunaja. Ker je ženski del družine navalil na razprodaje mi je ostalo veliko časa za ogled tehnične ponudbe. Vzel sem si ga in šel opazovat ponudbo navigacijskih naprav. Tako sem obiskal večinoma Mediamarktove in Saturnove poslovalnice, ki jih imajo. Najprej mi je padla v oči cena Nuvija 3590LMT, ki je bila 309,90€ med tem, ko pri nas v našem Big bangu stane, reci in piši 399,90€. Drugo kar sem opazil, pa je izredno majhna ponudba izdelkov znamke Garmin, med tem, ko prevladujejo in to občutno znamke Becker in Tomtom. Tomtom bi naj bil N°1 v Evropi, vendar mene osebno ne pritegne. Prvič je zelo majhno število modelov, ki imajo Livetime map update (LMU), drugič, pa imajo TMC brezplačen zgolj eno leto in to tudi pri najdražjih modelih in tretjič slabo pokritost bivše YU. Sta pa mi v oči padla modela BECKER READY 50 LMU 192,49€(oskarveliki) in BECKER PROFESSIONAL 50 LMU ,ustavil se bom pri slednjem, ki ga pri nas dobiš za slabih 242€ (oskarveliki). Ima denimo vse kot Nuvi 3590LMT.Brezplačen LMU in TMC, tudi v SLO. V oči mi je padla funkcija recimo, ko na zemljevidu med točko A in B izbereš odsek katerega se naprava izogiba. Potem je zanimiv prikaz prometnih zastojev v točno določenem dnevu in uri na določenem področju. Izbereš dan v tednu, nato še uro in imaš na zemljevidu označeno kakšno je statistično stanje prometa v tem času. Ima tudi glasovno ukazovanje. Izračunavanje route in izrisovanje zemljevida je bilo hitro. Vsi Beckerjevi modeli imajo tudi SLO menu in izgovorjave. Testi so pokazali za oba modela Sehr Gut. Počasi več nisem prepričan, da je Garmin oh in ah. Becker ima karte Navteq.Sedaj, pa me zanima vaše mnenje in predvsem zakaj, vsaj v Avstriji več ne prevladuje Garmin, ampak zgoraj našteti znamki Becker in Tomtom.
BECKER-PROFESSIONAL-50
BECKER-READY-50-LMU

Pro50_1.png

Pro50_4.png

Pro50_5.png
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.349
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zanimivo opažanje, natanko to sem sam opazil že lansko leto, ko sva z drago bila v tem prazničnem času v Grazu v Mediamarktu. Na polici so bili v večini Tomtom in Becker, Mio in le nekaj malega Garmin..Iz tega gre sklepati, da se je v zadnjih letih že poravnala tehtnica, na kateri sta pač kot pojem cestne navigacije kraljevala samo Garmin in Tomtom. V zadnjih dveh, treh letih se je zgodila prava revolucija, predvsem s prihodom iGO navigacije na trg. iGO se zdaj pojavlja domala že na skoraj vseh prestižnih znamkah navigacijskih naprav Becker, Navon, Prestigio, Goclever, po novem celo na Miu (izdelan za južnoameriški trg), prav tako hitro prodira na original vgradne 2din avtomobilske sisteme itd..in seveda ne smemo pozabiti na Android!

Skratka, vse to občutno vpliva na psihilogijo potencialnih novih kupcev, zelo veliko vlogo pa seveda danes odigra predvsem cena! Kot si lahko že sam opazil, lahko za občutno nižjo ceno uporabnik dobi enako kvalitetno navigacijo. Seveda so tukaj tudi trgovci, ki lahko na teh napravah iztržijo bistveno višjo razliko v ceni napram Garminu, ki je v današnjem času precenjen, to lahko napišem brez dlake na prstu!
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Becker že dolgo prodajajo v Avstriji, le da je do sedaj imel preveliko ceno in je bil v manjših količinah.
Pred kakimi 4 leti sem videl izbiro npr, 6 modelov Tomtom, 2 modela Becker in 2 modela Garmin.
Sedaj ker jim prodaja očino ni cvetela, se Becker-ju spustili cene, Tomtom pa že dolgo tržijo na veliko pri sosedih.
Ne sme se pa pozabit ena stvar in sicer, da v Avstriji delujejo Live service in ostali bombončki, ki jih ima Tomtom že dolgo,Becker in Garmin pa jih sedaj dobivata, vendar se vso to veselje z bombončki konča na Slovenski meji.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.587
694
113
toti Maribor
ne-ne-1.gif

Das BECKER PROFESSIONAL 50 kommt mit Kartenmaterial für 44 Länder Europas, welches Sie dank lebenslanger Kartenupdates immer kostenlos auf dem aktuellsten Stand halten können*. Außerdem enthalten ist der lebenslange Premium-Verkehrsdienst für Europa (Premium-TMC), mit welchem Sie detaillierte und aktuelle Verkehrsmeldungen für die Navigation erhalten**.

** Premium-TMC verfügbar in D, FIN, N, PL, S, HU, SLO.

Kar se pa tiče Tomtoma ima vse prometne servise zgolj za doplačilo. Gratis je samo eno leto.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.366
382
83
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Sta pa mi v oči padla modela BECKER READY 50 LMU 192,49€(oskarveliki) in BECKER PROFESSIONAL 50 LMU ,ustavil se bom pri slednjem, ki ga pri nas dobiš za slabih 242€ (oskarveliki).

Tole sicer nima veze direktno z naviji: toti oskar pomojem zgolj najde robo (tudi) na A/DE trgu in ti jo preproda za določeno premijo. Vsaj sam sem dobil tak občutek pri opremi, ki sicer še ni dobavljiva v Sloveniji ali pa so cene pri sosedih nižje - opisi so (ali sploh ne) prevedeni iz nemščine in tudi izdelki so namenjeni njihovemu trgu (npr. nemška tipkovnica pri računalnikih).

In kot berem izkušnje iz drugih forumov, ni ravno redek pojav, da ti po nekaj tednih sporočijo, da izdelka žal ne morejo dobavit.

Ne da bi bilo s tem karkoli narobe, ampak tisti tvoj "ki ga dobiš pri nas" moraš jemati z malo rezerve. In obenem razmisliti, če ti A meja ni predaleč (ali imaš celo koga, ki živi tam), da hitreje in elegantneje robo naročiš sam direktno pri Niedermeyerjih, Amazonih & co.
 

3OPAH

Zelenc'
22. maj 2012
10
0
1
Hmm, nevem jaz sem tako zadovoljen z garminom da niti ne gledam drugih znamk. Edino ce tako preberem kot je ta tema. Se strinjam z Janch-om da pa ima garmin malo preterano ceno. Ampak saj navigacijo ne kupujes vsake pol leta da ti teh 30-40€ ali vec odigra vlogo da bi si kupu recimo mio. Nevem smo bili letos na dopustu v MNE in sem imel garmina ki še nima 100% pokrito MNE in je zelo dobro pokrival teren kjer sem bil. Dokler je pa en imel mio in sva malo primerjala je bila pa megla hahahha. Pa se menij je tak da se nisem znajdel kva kje pa kako. Uglavnem če bo garmin dal aplikacjo za android po pametni ceni je zmagal.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@zakon

TMC deluje, ne bo ti pa deloval TMC live, pa če ga plačaš ali ne, do Slo meje ti bo delal, ko jo boš pa prestopil pa pozabi na Live service.

Garmin ima res pretirane cene za določene modele zato je vedno dobro pred nakupom preverit kje se ga da dobit ceneje.
Android se stalno bolj prijema tudi na teh navigacijah vendar se velikani kot so Garmin, Tomtom in NNG zavedajo, da je za to platformo na voljo ogromno različnih GPS aplikacij in da bo potrebno cene konkretno spustit, zato bi še radi iztržili kolikor se le da.

Ima pa Tomtom tudi podobno navite cene kot pa Garmin, ostali ponudniki pa če bi radi prišli na tržišče ali se na njem obdržali pa morajo imeti konkretno nižje cene, da jih sploh kdo kupi in potem pohvali ali pograja.
Saj pa vsi vemo, da se te navigacijske naprave najbolje prodajajo z reklamo od ust do ust, razne reklame po Tv in časopisih so bolj jalove.

Dober primer je Wayteq, ki je bil na začetku popolnoma neznana naprava in nato z podrobnim opisom delovanja in nudenjem tehnične pomoči, tako na servisu kot tukaj se je začel odlično prodajat.

Če bi ostali ponudniki navigacjskih naprav prišli k pameti in pogruntali, da bi dali naprave testirat na forum namesto novinarjem, da bi imeli več od tega in boljši opis, bi bila tudi prodaja njihovih naprav večja.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.587
694
113
toti Maribor
Pa saj ta live traffic ni toliko pomemben, če nisi dosti na cesti. Za nas navadne zadošča navaden TMC. To, da nas ima EU za drugo razredne, pa je že druga zgodba.
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Becker je bil vedno mocan na nemskem govornem obmocju. Kako je sedaj ne vem, vcasih je bil to samo malo preoblecen iGO.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Še vedno je Becker najmočnejši pri sosedih, vsaj ko pogledaš v trgovini police
wink-1.gif

Sam sem pred 6 leti začel z tomtom in bil razočaran nad pokritostjo Slovenije.
Potem sem si prišel do Garmina, kateremu sem še vedno zvest in bom tudi ostal.
iGO pa mi nekako ne sede ravno najbolje ampak ga tudi uporabljam.

V vsakem primeru je zaenkrat, če govorimo o Tomtom napravah in Becker bolje imeti slednjega saj vam le ta omogoča pohode po "pašnikih" medtem ko pri Tomtom to zaenkrat še ni mogoče (pri novejših verzijah navcore)
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ko sem pred leti v kölnu gledal malo te navigacije sem bil prav šokiran, le en ali dva garmina, ostalih pa koliko hočeš...pri nas je do takrat bil le garmin.....kot zgleda je garmin toliko prej našel slovenski trg in začel z močnim marketingom čeprav so bili edini....no temu primerno so nastivli cene visoko, ki so bile v nemčiji precej nižje, še posebaj za garmin, da mi je prav delovalo da je garmin ena škart kitajska roba....garmin je po moje na slovenskih tleh močen le zato ker veliko pred vsemi začel tržit navigacije, čeprav ko danes gledam delovanje teh, se mi zdijo res bolj cheap navigacije z konkretno pretirano ceno, saj to da marikatero cesto oziroma hišno številko lažje in prej najdem z nokinim ovi maps prav sramotno....ja res je vsi govorijo o garminah pri nas, a to je le zato ker večina pozna le to....smo pač žal omejeni na majhnost trga in zato za marsikatere nismo zanimivi, žal