Nova navigacija

frajer1

Pripravnik
22. sep 2010
54
0
6
Pozdravljeni,

moj Nuvi 1300 po 10 letih umira. Kljub tovarniškim posodobitvam in update kartam (ok iz Partisa) se zadeva prepogosto sama od sebe med vožnjo ugasne in vžge. Včasih ravno ko ne bi smela. Avto navigacija mi dela bp in opažam, da tudi prej pobere live traffic kot Garmin s TMC. Sem letos testiral še po Italiji. Oba pa nažge Google maps, ki vedno prvi ugotovi zastoj. Ampak ker še nima prikaza omejitev hitrosti in speed kamer, pa še mobitel se ti pregreje na šipi, (še) rabim alternativo telefonu.

Skratka ima Garmin eno ključno prednost zame, to so speed kamere. Dejansko zato ga sploh še imam vžganega izven SLO. Ampak tudi te kamere po tujini niso več update, odkar je PIO Plaza v novi podobi.

Pa me zanima ali je kakšen od novih Garmin naprav ali drugih konkurentov sposoben prikazovati vse možne radarje (lahko jih tudi sam naložim, če so zanj kje dostopni).

Kakšen predlog, nasvet kaj nabavit.

Hvala.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
376
122
43
Kamere so najbolj učinkovite od cyclopsa. Jaz uporabljam samo te, tiste iz poiplaza sem že pred leti opustil.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Poglej YT how to open nuvi.... Al pa kako se zamenja baterija za 1xxx model...

Pa poglej če ni potrebno samo zalotat konektor za napajanje na plati....popravi tudi vsaka malo boljša PC/Mobi servis štacuna v BTC naprimer...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
Eden v MB mi je rešil GARMIN-a! STRUČKO:)
RADAR-ji delajo katerekoli, če so po GARMIN standardu.
GARMIN ima pomankljivosti, vendar sem se navadil na njega. Navadil sem se na BASECAMP. Še kal lep časa bom ba GARMINU.
LIFE traffic ne uporabljam in nimam ocene/meneja.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Pobeci ni ga čez TomTom Go.
Pa še cena je postala normalna prometne informacije pa itaq zakon
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Pozdravljeni,

moj Nuvi 1300 po 10 letih umira. Kljub tovarniškim posodobitvam in update kartam (ok iz Partisa) se zadeva prepogosto sama od sebe med vožnjo ugasne in vžge. Včasih ravno ko ne bi smela. Avto navigacija mi dela bp in opažam, da tudi prej pobere live traffic kot Garmin s TMC. Sem letos testiral še po Italiji. Oba pa nažge Google maps, ki vedno prvi ugotovi zastoj. Ampak ker še nima prikaza omejitev hitrosti in speed kamer, pa še mobitel se ti pregreje na šipi, (še) rabim alternativo telefonu.

Skratka ima Garmin eno ključno prednost zame, to so speed kamere. Dejansko zato ga sploh še imam vžganega izven SLO. Ampak tudi te kamere po tujini niso več update, odkar je PIO Plaza v novi podobi.

Pa me zanima ali je kakšen od novih Garmin naprav ali drugih konkurentov sposoben prikazovati vse možne radarje (lahko jih tudi sam naložim, če so zanj kje dostopni).

Kakšen predlog, nasvet kaj nabavit.

Hvala.

Jaz imam kamere na google navi.
 

frajer1

Pripravnik
22. sep 2010
54
0
6
Samo teh kamer je pa potem zelo malo, v RS še nisem opazil. V tujini pa sem jih res pa opazil
 

frajer1

Pripravnik
22. sep 2010
54
0
6
Dela tudi v Sloveniji.

Za promet vem da dela v RS, samo speed kamere me pa še ni opozoril. Kje pa se voziš, da ti pokaže kamero?

Ker s tistimi od PIO plaze se prišparal kar nekaj kazni, ker ti kaže možne speed kamere in fixed kamere. Google maps nisem opazil, da bi me opozoril v RS na kakšno kamero. Bom pa še sprobal ta vikend, saj jih je na SLO AC dovolj za test.