Iran, Libanon, Jemen

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Dejansko je ne želim oponašat niti malo ampak me zanima ali je res kaj na prebranem oz. na izpovedanem s strani neznanega muslimana kar pač ni ravno nabolj kredibilno. Prebrano se sliši namreč zelo lepo in me zanima ali je dejansko kaj na tem ali gre za buče v stilu ko ti neka zblojena feministka razlaga, da je islam ženski najbolj prijazna vera.

počak, bo jagababa našla vir. jaz v 5 min nisem zguglal nič pametnega. le da vahabije niso ne suniti ne šiiti.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Dejansko je ne želim oponašat niti malo ampak me zanima ali je res kaj na prebranem oz. na izpovedanem s strani neznanega muslimana kar pač ni ravno nabolj kredibilno. Prebrano se sliši namreč zelo lepo in me zanima ali je dejansko kaj na tem ali gre za buče v stilu ko ti neka zblojena feministka razlaga, da je islam ženski najbolj prijazna vera.
ja itak če ni na internetu napisano pač ni kredibilno ne... fake news al kako...
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
počak, bo jagababa našla vir. jaz v 5 min nisem zguglal nič pametnega. le da vahabije niso ne suniti ne šiiti.
Kolikor je meni znano so vahabiti veja sunitov iz Saudove Arabije. Mnogi vahabiti delujejo pod krinko salafizma, sta pa oba, vahabizem in salafizem ultrakonzervativna.
In kot sem že pisala, bolj kot na mimobežne migrante bi bila jaz pozorna na pridigarje, ki delujejo v Sloveniji. Vsaj po njihovem videzu sodeč so nekaterim blizu ideje gornjih dveh struj.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.618
14.315
113
ti ne vrjameš ničesar in vedno hočeš vir iz interneta ki to potrdi ali ovrže?

Tako dvomljive izjave o dobroti islama sigurno ne kupim na prvo žogo kljub temu da se full lepo bere in logično prosim za kakšno dodatno potrditev.
In ne, ni nujno da je na netu, lahko je tudi v kakšni knjigi zapisano (recimo v Koranu) ampak glej ga zlomka, tudi Koran in žiljoni drugih natisnjenih virov informacij so že prekopirani in naloženi tudi na internet tako da res ne vem kaj se je sedaj v tem primeru treba tako budalo iz sebe delat. Meanwhile pa Jagababa oz una klepka prosi za vir v vsakem tretjem postu pa vsak p1čkin dim ti pa nič tako da še enkrat - res ne razumem zakaj ti je treba zdaj v tem primeru glumit budalo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.618
14.315
113
počak, bo jagababa našla vir. jaz v 5 min nisem zguglal nič pametnega. le da vahabije niso ne suniti ne šiiti.

Vidiš da iz te moke ne bo kruha. Spet cel kup klobasanja, ki ne zanima nikogar, zadeve, ki je bila pa glavna v postu, ki ti ga je lajkala - torej izjava, da islam uči, da ne smeš it spat v kolikor je sosed lačen - ti pa ne pomaga potrdit. Kdo bi si mislil :aplauz:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.618
14.315
113
Beri če te zanima in razumi kakor želiš. Nikjer nisem napisala, da potrjujem točno določeno trditev. Zakat si boš v vsakem primeru razlagal po svoje, tako kot vsako zadevo do zdaj.
Zdi se mi da večina Slovencev ne pozna pojma zakat, zato sem linkala razlago.

LoooooL :aplauz: Jaz pa sem mislil, da si linkala na zakat zato, ker se je iskalo neko točno določeno in izjemno pozitivno stvar v islamu, silly me :bonk:

Hvala, da si znova jasno pokazala svoj debilen način udejstvovanja na temu forumu, v večini primerov zgolj in samo spammaš.
Zakata si pa prav nič ne razlagam po svoje ampak sem lepo počasi in natančno prebral komplet stran in to dvakrat, da slučajno kaj nebi izpustil ter tako večkrat prišel do enake ugotovitve in sicer da lepiš kot odgovor zadevo, ki to ni niti približno.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.618
14.315
113
@all: Še vedno se torej išče vir oz. neko potrditev, da islam res uči, da ne smeš iti spat v kolikor imaš lačnega soseda ne glede na vero ali raso in ga moraš nahraniti. Najraje bi videl to kot citat iz korana ali kaj podobnega v kolikor je to izvedljivo.
Zavajanja v stilu Petreklepke oz. Jagebabe niso zaželjena, saj že ona izpolne vso kvoto za ta forum.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.618
14.315
113
Daj pojdi študirat razliko med 26 in 26.000 in dovoljenji za prebivanje in statusi zaščitenih oseb. Bo večji hasek, mogoče se naslednjič ne boš spet smešil.

Misliš na tistih 26.000 migrantov z juga, ki so dobili dovoljenja v Sloveniji kot je trdil 123, ti pa ferdo pa sta se mu posmehovala, da številke vleče iz bohve kje, nato pa se je izkazalo, da ima tip popolnoma prav? O temu smešenju pišeš, ko vaju je 123 ownal? :valjamse::aplauz:

Da ne omenjam dejstva, da je to iz druge teme tako da ne samo da spammaš na polno, tudi offtopici ti niso tuji. Da ne boš spet v banovcih "povsem po krivici". :fredi:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Tako dvomljive izjave o dobroti islama sigurno ne kupim na prvo žogo kljub temu da se full lepo bere in logično prosim za kakšno dodatno potrditev.
In ne, ni nujno da je na netu, lahko je tudi v kakšni knjigi zapisano (recimo v Koranu) ampak glej ga zlomka, tudi Koran in žiljoni drugih natisnjenih virov informacij so že prekopirani in naloženi tudi na internet tako da res ne vem kaj se je sedaj v tem primeru treba tako budalo iz sebe delat. Meanwhile pa Jagababa oz una klepka prosi za vir v vsakem tretjem postu pa vsak p1čkin dim ti pa nič tako da še enkrat - res ne razumem zakaj ti je treba zdaj v tem primeru glumit budalo.
saj ne da bi žalil ampak nisi višek inteligence... res nisi
trenutno muslimani praznujejo ramadan ko se spomnijo na vse lačne muslimane in muslimanova svata dolžnost je hraniti in pomagti lačnim muslimanom. to je pravzaprav kar dobro znano dejstvo...
lahko pa greš preverjat na google... pa ne pozabi preveriti še pri kakšni luči greš lahko preko ceste... saj veš ne verjemi ostalim ki pri zeleni hodijo čez ;)
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
KSZ


Še ena podobna pravljica, ki jo radi pripovedujejo o svojem največjem vzorniku. Ko pa vprašaš za vir dobiš v najboljšem primeru link za zakat na wikipediji... :valjamse:

 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.618
14.315
113
saj ne da bi žalil ampak nisi višek inteligence... res nisi
trenutno muslimani praznujejo ramadan ko se spomnijo na vse lačne muslimane in muslimanova svata dolžnost je hraniti in pomagti lačnim muslimanom. to je pravzaprav kar dobro znano dejstvo...
lahko pa greš preverjat na google... pa ne pozabi preveriti še pri kakšni luči greš lahko preko ceste... saj veš ne verjemi ostalim ki pri zeleni hodijo čez ;)

Glede na to, kako splošno znano je to "dejstvo", da islam uči da musliman ne sme iti spat v kolikor ima lačnega soseda ne glede na vero ali raso tega soseda in ga mora nahraniti (in to ne samo ko je ramadan ampak vsaki dan) bo potemtakem povsem lahko to dokazati na kakršenkoli drug način kot pa "slišal sem od X osebe" ali pa "pogooglaj in najdi". :zmaga:

Verjamem pa, da je še lažje bluzit takole v tri dni in se neki brihtnega delat, v to pa sploh ne dvomim. Se tako porabi veliko manj časa.

Kdo bo torej zmogel dokazati to, kar je tako zelo splošno znano dejstvo? Boš to ti? Peter Klepec ? Morda McGiver ? Softi, ki je prvi navedel to zadevo in se strinja z mano, se je že v štartu opravičil, da mu to ne uspe torej zdaj računam na vas, dežurne zagovornike zelene religije miru :cheer: