Iphone OS 3.0

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Lej, mislim, da se bomo vsi strinjali, da ima iPhone še veliko pomankljivosti. Razlogov za to je veliko. Še največji je pa pomoje to, da je Jobs hotel hitro spraviti napravo na trg. V primerjavi s konkurenco so bili v velikem zaostanku. So pa na mobilno platformo prinesli to kar znajo najbolje. Na prvo mesto so postavili uporabniško izkušnjo, to pa za sabo potegne veliko dela. Zato so pa iz prvega plana izpadle določene funkcionalnosti. Kar se tiče Applovega poslovnega modela, je logično, da so se odločili, da so napravo izdali prej, kot pa da bi čakali še dve leti.

Suma sumarum, pa ima naprava toliko plusov, da postane rokovanje s konkurenco, ki je feature loaded, tako frustirajoče, da nam "apple fanom" še na misel ne pride da bi menjali. Jaz osebno razen copy paste ne pogrešam prav ničesar, pa čeprav sem prej imel Symbian telefone, ki so imeli vse, kar bi naj iPhoneu manjkalo. MMS sem do sedaj poslal dva, drugi je bil na iPhone-u, ko sem testiral SwirlyMMS. Preko bluetooth sem prenašal datoteke samo na PC. Tu je SFTP preko wifi bistveno hitrejši.

Z iPhoneom ne dobiš samo telefona, ampak mobilno platformo, ki se bo še naprej razvijala in posodablala. To je Applu v korist, ker bo na ta način imel široko bazo uporabnikov, ki jim bo lahko prodajal dodatne aplikacije.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.677
1.600
113
samo anti aplovci pa ste res tak nadležni da glava boli
bonk.gif

aplu je v prvi vrsti pomembna oblika in funkcionalnost. tukaj so zadeli v polno in to v prvem poskusu. komu je še to uspelo?
logične je da ima telefon pomanjkljivosti, ampak jih tekmeci, ki so x let že na sceni nimajo?
aple pač ima svoje določene fore, ki jih samo oni razumejo, ampak jebiga, z iphonom so zadeli v nulo, o čem pričajo prodajne številke.
Trenutno imam visoko opevan iphone killer samsung omnia. In tukaj se točno vidi na tem primeru da je miljon kljukic na seznamu kaj ima, en qurac vredno, če pa wm platforma tak živce pije da glava boli. wm je zunaj že nešteto let, pa je v osnovi enak od začetka. Velik plus je da je nenormalno razširljiv, ampak to je hkrati tudi pomanjkljivost, ker s tem je tudi veliko več možnosti za napake.
Edini razlog zakaj nimam jabke je da nima navigacije od igo in podobno. Ko bo imel, takoj kupim in je yebem več drugega, še najmanj wm, katerega imam po skoraj 2 letih prek glave.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Napačno definiraš kolega, se ti zdim anit applovec če imam iMaca doma, katerega sem plačal krepko več kot pa ti iPhona iz bolhe? Nisem nisem, so mi všeč Apple izdelki tudi iPhone je vredu telefon. Govorim samo o tem da je izdelek predrag oz. precenjen in da lastniki pogosto pretiravajo in ga poveličujejo brez osnove. Seveda pa nihče nima nič proti nikomur. Jaz sem samo podal svoje mnenje in vi ste se "vsipali" kot plaz na mene, kdo je zdaj bolj pameten?
wink-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Napačno definiraš kolega, se ti zdim anit applovec če imam iMaca doma, katerega sem plačal krepko več kot pa ti iPhona iz bolhe? Nisem nisem, so mi všeč Apple izdelki tudi iPhone je vredu telefon. Govorim samo o tem da je izdelek predrag oz. precenjen in da lastniki pogosto pretiravajo in ga poveličujejo brez osnove. Seveda pa nihče nima nič proti nikomur. Jaz sem samo podal svoje mnenje in vi ste se "vsipali" kot plaz na mene, kdo je zdaj bolj pameten?
wink-1.gif

Ce pravis, da je iPhone predrag, potem delas krivico, ce ne reces tudi za vse ostale mobilnike, da so predragi... Sem ze veckrat omenil, da ljudje zelo radi primerjajo cene smartphone-ov v akcijah operaterjev s ceno v psorti prodaji...

Samsung Omnia NE kosta 1€ in ne kosta 200€ v prosti prodaji...ampak stane preko 500€ ... prav tako recimo HTC Touch HD ali pa Nokia N95 8GB... To so vsi v rangu nad 500€ ... Cene na bolhi pa so zato nizje, ker so to ponavadi mobilniki, kupljeni preko akcij... in cim model pride v akcijo pri operaterju, mu cena na trgu "second hand" mobilnikov precej pade...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Kako lahko rečeš, da je predrag in precenjen? Zato, ker se ga pri nas ne dobi subvencioniranega? 500eur je za telefon takega razreda popolnoma normalna cena (v prosti prodaji seveda). Poglej HTC Touch HD, ki stane vrtoglavih 700+eur, nokia 5800 za 400eur, "iphone killer" samsung omnia 580eur!!, nokia n95 8gb 550eur, itd.... pač imajo telefoni takega ranga take cene. Ni pa fer primerjat ceno iz proste prodaje in subvencionirano ceno telefonov...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Ne kapirata vidva to najbolj se mi zdi, glejta, vi vsi ste tukaj plačali dotičen telefon (iPhone) nevem 400-500€ in to je vaša cena (cenej ga verjetno ni za dobit novega). Pusti zdaj ti kaj je subvencionirano in kaj ni. Dejstvo je, da imate pri vašem operaterju možnost dobiti subvencioniran sybian telefon za spodoben denar. Ne govorimo tukaj dejansko kakšna je vrednost brez subvencij temveč kakšna je vaša nakupna cena, ki se tiče neposredno vašega žepa. Torej po kmečko, če dobim ob vezavi Omnio za 80€ in če plačam za iPhona 500€ je to moja cena ki jo morem jaz plačat, mene ne zanima pri Omniji subvencija... KO pa bo iPhone in če bo v akciji za 100€ pa bom rekel, ta telefon pa ni drag glede na to kar sedaj nudi + šminko katero predstavlja, saj vsak ki nekaj velja ima iPhone kajne? ....

Seveda zdaj pa boste začeli gonit da se je potrebno vezat (če hočeš dobiti subvencioniran telefon) in da potem ne morete od operaterja stran če se kaj korenito spremeni... Če če če... Kot sem rekel, iPhone bo postal interesanten ko se bo začel pri nas prodajat po primerjljivih cenah ostalim sybian mašinam. Naj se mi eden javi tukaj ki je nazadnje kupil telefon na Telerayu ali Svemi v prosti prodaji? Se bojim da ni junaka, zakaj? Ker enostavno ti telefoni niso pol toliko vredni za kolikor se prodajajo.. Proizvajalci mobilnih telefonov bi pocrkali če ne bi bilo subvencij ob sklepu naročnin...

Ne trdim da je prav ampak to je moje mišljenje...
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.357
379
83
Predragi so tudi čevlji za 150€, majica za 50€ ali čokolada za 3€. Ampak jih vseeno kupiš, nekdo, ki zasluži stotko na mesec pa si kaj takšnega še v sanjah ne privošči. Tako kot oni gledajo tebe "čudno", enako tudi ti gledaš na tiste, ki jim 500€ ne pomeni dosti in jih spipajo za igračo.

Dohodkovno gledano si nismo enaki med seboj, nikoli nismo bili in nikoli ne bomo. Plačilo za neko dobrino odraža vrednost, ki jo ima slednja za posameznika. Nekomu voice-dial, drugemu dizajn; nekomu bluetooth, drugemu web browser, nekomu čačkalica, drugemu touch screen, nekomu uporabnost, drugemu frajerski faktor... pa naj plača 5, 50 ali 500€.

Pa še o telefonih - mariskdo kupuje v redni prodaji, bodisi zaradi nezaupanja v "akcijske" modele, izkoriščenosti aneksov, nedobavljivosti modela na našem tržišču, nevključenosti v ponudbi operaterjev... in Svema in Aim High nista edina ponudnika Nokie in SE na tržišču.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.677
1.600
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Napačno definiraš kolega, se ti zdim anit applovec če imam iMaca doma, katerega sem plačal krepko več kot pa ti iPhona iz bolhe?

kolega, iphona nisem kupil preko bolhe, ker ga sploh nimam. Glede na to da furaš windowse gor, maš za moje pojme samo šminkerski pc
smirk-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Nisem mislil tebe s tem ampak na splošno ljudi prisotne v tej temi. Se strinjam s tvojo izjavo da imam samo in le šminkerski PC in če mi ne bi tišina dosti pomenila ga že zdavnaj več ne bi imel. Tako pa mi ugaja da zavzema malo prostora in da je tih pa sem ga tako obdržal. Kot na eni izmed teh strani že napisal, sem pred nakupom bil deležen obilo hvale čez MacOS in sem hotel "prevekslat" OS in mi žal ni uspelo. Sem očitno preveč konzervativen, kot je nekdo že tukaj napisal, kar je v določeni meri res! Nisem preveč naklonjen novitetam, sploh če niso prijazne... Tako da ja, šminkerski PC, nič kaj "hudega", naprednega
wink-1.gif


Lp
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Tudi gre skos, predvsem v paketih Tušmobil od 25-27.. Samo je pa tukaj ena druga zadeva, a je iPhone vreden prehoda na Tušmobil?
wink-1.gif
Sklepam da se uporabniki iPhonov štejete med POWERUSERJE, kjer pa pride menda v poštev samo Mobitel? Pa smo zopet tam kaj? :p
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
ksz:

hmmmm do sedaj sem živel v prepričanju, da pri applu vse deluje "straight out the box", sedaj pa berem da je pri iphonu treba met zgleda magično škatlo da vse deluje... interesting...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.677
1.600
113
trdil si da je iphone preplačan v slo, dobil si podatek da ga dobiš za podobno ceno kot konkurente.

Če smo že kje, smo tam da boš našel 1000 in 1 razlog da je z iphonom nekaj narobe. ko ti je zmanjkalo idej, smo že pri operaterjih, kateri je boljši in kateri ne
bonk.gif


maš prav, iphone je xxxxxx (vstavi poljubno), samo da boš srečen in da več ne boš smetil po temah, ki se apla samo dotaknejo
smirk-1.gif
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Napačno definiraš kolega, se ti zdim anit applovec če imam iMaca doma, katerega sem plačal krepko več kot pa ti iPhona iz bolhe?

kolega, iphona nisem kupil preko bolhe, ker ga sploh nimam. Glede na to da furaš windowse gor, maš za moje pojme samo šminkerski pc
smirk-1.gif

Treba je tud vedet, da Vista najboljše deluje prav na MAC-u.
tongue-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
trdil si da je iphone preplačan v slo, dobil si podatek da ga dobiš za podobno ceno kot konkurente.

Če smo že kje, smo tam da boš našel 1000 in 1 razlog da je z iphonom nekaj narobe. ko ti je zmanjkalo idej, smo že pri operaterjih, kateri je boljši in kateri ne
bonk.gif


maš prav, iphone je xxxxxx (vstavi poljubno), samo da boš srečen in da več ne boš smetil po temah, ki se apla samo dotaknejo
smirk-1.gif

Muca kak ti naj dopovem, če pa jaz mam appla? Zakaj bi smetil in grajal? Saj vseeno
wink-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
A smem samo par stvari vprašat (wm5/6 user s pokvarjenim telefonom sem, pa razmišljam široko):
1. kdaj torej pride tale verzija 3 (kakor vidim bo podpirala Lotus Notes sinhronizacijo - ali to drži)?
2. ali obstaja kaj za handlanje profilov v stilu Pocketmax phonealarma (rabim dve stvari: 1. da mi časovno glede na uro v dnevu avtomatika preklopi na tišino ipd. skratka da telefona ne slišiš, vidiš, ne vibrira in 2. da mi ko imam sestanek v koledarju preklopi profil na tišino)? Pa ne mi šopat da se da z enim gumbom na tihi profil nastavt ker se da tud brez gumba (se nikoli nisem navadil preklapljati - v polovici primerov pozabim)?
Hvala za informacije.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Kdaj točno pride 3.0 bo znano 8. junija na WDC. Podpora za lotus notes pa ne bo s to verzijo, ampak bo IBM v verzijo Lotus Notes v8.5.1 vgradil podporo za Active Sync protokol, preko katerega se že sedaj iphone sinhronizira z exchange-om.

Dvomim, da kaj takega obstaja, ker v stand by-u ne more teči nobena aplikacija (Applova politika), ki bi menjala profile. Če bi želel tako aplikacijo, bi moral zagnati aplikacijo in izklučiti zaklepanje tipkovnice. Potem je pa že lažje prestaviti gumb za silent mode.