Iphone OS 3.0

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Nekaterim še vedno ni jasno, da ni vse v seznamu podprtih funkcij. Edina funkcija, ki se res pogreša je copy/paste, pa še ta je že delno rešen v nekaterih programih, ki podpirajo dodatek. Vse ostalo, kar si navedel se pa da z iPhone-om delat.

Po dveh letih uporabe iPhone-a še vedno ne vidim nobenega drugega modela telefona, ki bi imel potencial, da bi postati moj naslednji telefon. Še najbližje je Palm Pre( ki sicer že kar preveč očitno kopira Applov design ) pa mogoče kakšen prihodni model z Android-om (G1 je prav nesramno grda cigla).
 

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Nekaterim še vedno ni jasno, da ni vse v seznamu podprtih funkcij. Edina funkcija, ki se res pogreša je copy/paste, pa še ta je že delno rešen v nekaterih programih, ki podpirajo dodatek. Vse ostalo, kar si navedel se pa da z iPhone-om delat.

Po dveh letih uporabe iPhone-a še vedno ne vidim nobenega drugega modela telefona, ki bi imel potencial, da bi postati moj naslednji telefon. Še najbližje je Palm Pre( ki sicer že kar preveč očitno kopira Applov design ) pa mogoče kakšen prihodni model z Android-om (G1 je prav nesramno grda cigla).

Podpis!
smirk-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Se en podpis
grims-1.gif
...

Imam tudi G1... pa ni tako dober,kot sem mislil da je... V zivo je malce manj grd... ima pa presenetljivo dober touchscreen... vendar pa je OS se precej hroscat in okoren...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik matejdro pravi:
Ampak nokia ima dovolj funkcij že ob izidu. Je imel (oz. še nima) iphone pošiljanje filov prek bluetootha? Odklenjenost na vsa omrežja? MMS? Snemalnik zvoka? Snemalnik videa? Primerjaj malo funkcije recimo N95 in iPhone ob izidu pa boš videl.
Se vidi, da se "spoznaš" na stvar... na tvojem seznamu ni niti ene stvari, ki je iphone ne bi omogočal...
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
govorim o "stock" softwaru in ne dodatnih aplikacijah, ki si jih lahko naložiš.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Jah... čar pametnih telefonov, ki se jih da še kaj "naučiti". Imam raje pametni telefon, ki nima nič stock funkcij, če je tako razširljiv kot iphone, kot pa neko nokijo, ki je napihnjena s funkcijami, ki ponavadi niso niti do konca dodelane.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
- Symbian po novem ni razširljiv?
-Raje imam vsaj na pol dodelane funkcije, kot da jih ni.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.372
9.803
113
kod Džej-Zija
Poglej, ti ne razumeš. To, da iPhone v osnovnem OS-u nima večine funkcij, znanih iz mobipradavnine, NI pomanjkljivost, to JE feature.
hysterical-1.gif


p.s. Pa brez zamere, ampak kot neodvisnemu opazovalcu, ki iPhona še ni držal v roki, ampak se ga ne bi branil, se mi zdijo zgornji argumenti nekoliko smešni.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Tako pa ostaja zanimiv, ker je ves čas potrebno nekaj prčkat in gor nalagat, da dela.
hysterical-1.gif

A ne kupujemo smartphone-ov ravno zaradi tega? V nasprotnem primeru kupis kaksen telefon, ki ima tiste funkcije, ki jih potrebujes (vecina mobilnikov je takih)... in uporabljas
smile-1.gif
...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Verjamem, da so ti smešni, če iphone-a še nisi držal v rokah. Nisem rekel, da je "feature", da nima funkcij.... ampak je "feature", da se lahko dodajo.

@matejdro: Symbian je razširljiv, ampak od vseh pametnih telefonov, ki so na voljo še najmanj (s tem ne mislim števila programov). Sem imel že kar nekaj pametnih telefonov in me je symbian še najmanj navdušil. Če bi bila nuja, bi veliko raje vzem WM telefon. Je pa tako kot je Jest povedal... vsakega telefona sem se naveličal v roku meseca, dveh... iphone me še po letu in pol ne dolgočasi.

PS: Raje počakam na dodelano funkcijo, kot pa da živce zgubim pri napol dodelani.

PPS: Ima pa tudi iphone svoje pomanjkljivosti --> ampak to definitivno ni primankljaj funkcij, kot nekateri želite prikazati...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.372
9.803
113
kod Džej-Zija
Potem pa povejte, da je iPhone softversko gledano barebone in da je primeren predvsem za DIY frike.

Sam si od začetka srede novembra lastim Touch Pro. Pri njem mi je poleg hardvera všeč tudi to, da ima softver dodane funkcije, ki jih leta 2008/09 pričakujem kot del serijske opreme. Da imam vsaj možnost, ali naj jih uporabljam ali ne. In da imam vseeno na razpolago dobršno mero razširljivosti.

To, da še vedno jabuk ne omogoča turn-by-turn navigacije, se mi zdi nekoliko smešno. Ampak bi ga pa zaradi večkrat opevane uporabniške izkušnje z veseljem stestiral, ker nisem a priori nastrojen proti temu artiklu.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Tisti, ki majo/mamo iPhone-a že vemo zakaj, ostali, ki so ga sprobal in jim ne paše oziroma ne zadostuje njihovim kriterijem (pa ni važno katerim ali so to funkcije, cena, izgled, karkoli) ga pač nimajo, se mi zdi pa že smešno tokrat pisat, da se mi zdi največja bedarija pluvanje po napravi tistega, ki je še ni imel v roki. Sam sem prešel iz Symbiana in sicer Nokie E65 na iPhone-a, mi je všeč in ga trenurno ne menjam za nič drugega. Morda sem res menjal bolj zaradi tega, ker sem pač tak, da rad šarim po telefonu na vse načine, preizkušam nekaj novega, vendar je na prvem mestu splošna fukncionalnost. Fukncij, ki jih uporabljam je več kot na prejšnem telefonu, so pa mnoge tudi veliko bolje izvedene (browsanje po netu sploh ni primerljivo, sam GUI je nekako bolj prijazen, pri muski se pozna, da ima Apple veliko izkušenj na tem področju, čeprov res to še najmanj uporabljam,...).
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.372
9.803
113
kod Džej-Zija
Vem, ker spremljam teme v tem podforumu. Edino, česar ne razumem, je navdušenje nad tem, kar bi moralo biti omogočeno že ob izidu prve verzije telefona. Racionalen človek bi pričakoval jezo, ker zadeva ni dostopna, ne pa navdušenja in poveličevanja, ker bo nekoč končno uresničeno tisto, kar bi moralo že ves čas delovati.

Ampak, kot sem že prej omenil, to je samo iz mojega ousiderskega neobremenjenega stališča. Povsem dopuščam možnost, da uporabniška izkušnja tako prepriča, da odtehta vse moje pomisleke.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
saj mi noben ni stopil na rep, samo ne ljubi se mi kregati, ko se že na 10km vidi, da je tukaj(oz. povsod) 10x več apple loverjev kot ostalih in bi ne glede na resnico obveljala jabolčna stran. Pa ne pravim, da imam prav, ampak se o applovih stvareh pač ne da pogovoriti, ali so OK ali ne, ker je vedno nekje tona loverjev ki govorijo za.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Mah... saj se ne da normalno pogovarjati z ljudmi, ki vsakega iphone uporabnika označijo za "apple loverja". Meni osebno gre politika apple-a na k***c. Ampak kaj, ko so naredili tako dober izdelek, da je kljub njihovim omejitvam boljši od vse konkurence (za moje potrebe, da ne bo pomote).

@mosseero: Saj smo bili vsi slabe volje in jezni, ko smo ugotovili, da tega ni pa onega ni... ampak kaj, ko so ostale zadeve toliko boljše, da konkurenca enostavno odpade. Sedaj smo pa logično navdušeni, da je pomanjkljivosti vedno manj. A je tako težko razumeti?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Copy/paste? MMS? Ne se šalit, leta 2009 smo
wink-1.gif

hehe.... to je že imel tale: Klik oni pa to komaj zdaj izumljajo in prodajajo kot vroče žemljice
tongue-1.gif