iPhone in Windowsi

bio_hazard

Pripravnik
2. nov 2008
43
0
6
Zdravo!

Zanima me ali se da v windowsih (vista) video mape ki se nahajajo na iphonu, sedaj je vidma samo mapa z slikami.
ali ve kdo za kakšen program ali je to možno samo na mac osu?

lp!
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
iPhone browser povezava kabel, preko wifi pa z WinSCP (free sftp client). V winscp vpišeš ip telefona, username je root geslo pa alpine.
 
Nazadnje urejeno:

bio_hazard

Pripravnik
2. nov 2008
43
0
6
Odgovor za Mikrohard

Rad bi videl kaj se nahaja na internem spominu iphona (predvsem za nalaganje kakšnih skrekanih aplikacij)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Aplikacije in vse ostalo se nalaga preko iTunes, ki obstaja tako za Mac kot Windows, za aplikacije s pašnika pa potrebuješ še naložen mobile patch, za kej več pa malo pogooglaj se vse najde.Glede direktnega šarjenja po sistemu pa kot že omenjeno WinSCP in se preko SSH-ja gor povežeš, ampak morš imet na telefonu inštaleran OpenSSH, za kar pa v osnovi potrebuješ jailbreakan telefon, da potem lahko nalagaš takšne stvari. Vendar če neveš kaj delaš ti kakšnih hujših posegov ne priporočam.
 

bio_hazard

Pripravnik
2. nov 2008
43
0
6
jailbreakov ga ne bom ker sem ga že dvakrat in vsakič mi je swirlymms sfuku iphona da sm ga mogu že 2x na nov naložt, bo treba bit zadovolen kr s free app
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Citat:
Uporabnik bio_hazard pravi:
jailbreakov ga ne bom ker sem ga že dvakrat in vsakič mi je swirlymms sfuku iphona da sm ga mogu že 2x na nov naložt, bo treba bit zadovolen kr s free app

Saj ni nujno naložiti gor vso šaro... Ga pač samo odpreš in naložiš le SSH...

Jernej
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik bio_hazard pravi:
jailbreakov ga ne bom ker sem ga že dvakrat in vsakič mi je swirlymms sfuku iphona da sm ga mogu že 2x na nov naložt, bo treba bit zadovolen kr s free app

Swirly ti ga sigurno ni "sfuku" ... ampak si ga po vsej verjetnosti kar lepo sam
smile-1.gif
 

bio_hazard

Pripravnik
2. nov 2008
43
0
6
No da ti opišem postopek. Lepo ga jailbrakeam, delo normalno 14 dni, nato potegnem dol preko cydie SwirlyMMS, uporabljam teden dni nato se odločim da ga bom odinštaliral lepo od inštalira in napiše restart iphone če se ne motim, se restarta in kaže samo apple znak in ne naprej ne nazaj samo tisti znakec pustil sem 10min pa nič, nato sem ga preko itunes restoral. in sedaj spet deluje.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.357
379
83
Jaz pa mu čisto verjamem.

Sem imel podoben primer s slovenskim prikazom številk: inštaliral, prikaz ni delal ok, odinštaliral in telefonski del je crknil. Pa nisem nič prčkal. Ponovim vajo: restore, jb, install prikaz številk (je vmes prišla nova verzija), ne dela, uninstall, spet isto.

Pa sem šel malo raziskovat in odkril, da je uninstall zbrisal fajle za prikaz številk, originalnih pa ni vrnil. Potem sem jih našel na netu in ročno kopiral pa je stvar delala.

Očitno tudi unistall Swirlyja lahko zbriše kakšno stvar preveč.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Mislim,d a je bolj problem, da folk tlaci gor vse zivo... in ga restarta sele po namescenih xx aplikacijah... potem pa je krivec tista, ki jo je nazadnje namestil ali deinstaliral
smile-1.gif
...

Sicer ne recem, da je kaj narobe z odmestitvenim postopkom... samo najvec napak naredijo uporabniki sami... Sploh pa znajo delat probleme tudi skrekane zadeve... Pri Swirlyju vem, da je bilo najvec problemov pri tistih, ki so se hoteli izogniti placilu nekaj € za licenco ...
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Jaz pa mu čisto verjamem.

Sem imel podoben primer s slovenskim prikazom številk: inštaliral, prikaz ni delal ok, odinštaliral in telefonski del je crknil. Pa nisem nič prčkal. Ponovim vajo: restore, jb, install prikaz številk (je vmes prišla nova verzija), ne dela, uninstall, spet isto.

Pa sem šel malo raziskovat in odkril, da je uninstall zbrisal fajle za prikaz številk, originalnih pa ni vrnil. Potem sem jih našel na netu in ročno kopiral pa je stvar delala.

Očitno tudi unistall Swirlyja lahko zbriše kakšno stvar preveč.

Pa kaj drugega tudi. Meni je telefon obvisel pri deinstalaciji "Backgrounder"-ja. Nekateri na jabuk-u so sicer modrovali o petku 13em, ampak meni se je stresel po tem datumu
wink-1.gif
.

Jernej