IPAQ - memory težave?!

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Pozdravljeni!

A mi zna kdo pojasnit zakaj mi včasih kar z lepega na Ipaqu rx3715 pri zagonu Garmina vrže ven " The system is low on memory. Plase free some memory and restart the application"? In kakšen memory bi naj jaz sprostil ?!? Potem dam restore backup, kjer imam vse na sveže naloženo po hard resetu in ništa. Morem zopet dlančnik hard reset ter vse na novo. Imam pa na celem dlančniku gori samo TomTom ter Garmina... Zadeva ša se začne dogajat kakor hitro vklopim BlueToot na dlančniku da bi ga lahko povezal z GPS reciverjem... Potem ne gre več v Garmina in mi vrže ta feler... hvala

Lp
Matej
 
Nazadnje urejeno:

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Naloži Pocket Mechanic in prenesi čimveč programov na kartico.
S tem boš sprostil prostor v ramu.
V nastavitvah tega dlančnika lahko določaš koliko rama bo za spomin in koliko za programe.
Tukaj boš hitro našel pravo razmerje in Garmin XT bo deloval bp.

LP
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Bom zadevo namestil in javim kako in kaj! Hvala
wink-1.gif
A mi lahko malo bolj podrobno to razložiš! Tisto vem da lahko štelaš memory levo ali desno ampak kako je to mišljeno? Za ram in programe? Imam tudi na dlančniku IPAQ file store kjer pa imam samo 0,17MB zasedenega? Zakaj pa tja not ne namešča stvari?

Lp
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Moraš mu pokazati kam naj instalira software, saj te vpraša, ko poženeš instalacijo. Za vsak program ti določaš kam naj ga namesti, ponujena opcija je tudi iPAC File Store.
Z drsnikom boš nastavil optimum spomina, tako, da bo vse delovalo bp. Levo-desno pač pomeni koliko spomina je na razpolago za spomin in koliko za programe.
Sem že malo pozabil, ker je že ene tri leta, kar sem imel rx3715.

LP
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
No morem rečt da sem TomTom relociral iz Roota v Ipaq file store in dela fenomenalno zdaj, imam nekje 30MB free rama in se kar pozna, se mi zdi da vse bolj skače! Edino Garmina mi ne gre prestavit ampak to ni ovira!

Lp

PS:. TomTom ne gre instalirat v Ipaq File Store, saj obstaja TT7 samo kot CAB file in ga poženeš iz SD kartice in ti avtomatsko instalira na root v program files!
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Hmm ravno gledam da ima Garmin to zelo slabo narejeno! V bistvu ga instaliraš preko Windowsov, preko cradla na željeno destinacijo, ko ga pa prvič zaženeš ti ga pa dokončno namesti na root /Garmin tako da ti ne pomaga niti programček zgoraj!

Lp
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Kolikor se spomnim je bil nameščen na kartici.
Le bližnjica in nekaj malega v registru je bilo v dlančniku.
Brez vstavljene kartice sploh ni prikazal bližnjice.

LP