Internetni testi TV-jev : modelno leto 2011

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Panasonic TX-L42E30E je dostupan u BiH po cijeni od 1.761,00 km, u RH po cijeni od 6.700,00 kn za 42″ model, a još je dostupan u dijagonali od 32 i 37″. Za provjeru aktualne ponude i cijene u HR posjetite Usporedi.hr.

900€ ?
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Citat:
Uporabnik damo pravi:
Sem na kabelski, trenutno imamo analogne in digitalne programe, bojo pa analogni slej ko prej utihnili.
Od kje pa tebi to?
ne-ne-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Preprican sem, da bo tako, da bodo ostali tisti osnovni, katere morajo oddajati za nenarocnike, ki so pristali na njihovi infrastrukturi brez da bi to zeleli, ostalo bodo pa pocasi ukinili, ker lahko na DVB-C spravijo vec programov v manj kanalov, ostalo pa porabijo za internetne povezave, video on demand in podobne stvari.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Naš operater ima že sedaj samo 36 analognih in 68 digitalnih + 3 HD programe. Bojo pa verjetno prej kot slej vsi šli na digitalno.
Oz. digitalni se bodo dopolnjevali, na analognih pa bo ostalo tistih nekaj minimum programov.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Tole mi ni še čist nič jasno zaenkrat. Čemu je zadeva sploh namenjena se še nisem poglabljal. Prva stvar, ki sem jo izklopil po priklopu ekrana (imam 65") je bila ta funkcija, ki je razen v načinu slike THX privzeto vklopljena in posledično odreže kar nekaj slike na robovih. Ko bo nekoč kaj časa se bom morda z določenimi zadeva nekoliko poigral. Je še nekaj stvari na spisku, ki jih izpostavljajo na nekaterih forumuh a mi pri trenutni rabi sploh ne pridejo v oči. Nisem še poizkusil ekranu dat 1080i signal. Enostavno nimam ne časa ne volje se trenutno s tem zabavat. Vse kar me zanima v prostem času je uživanje v sliki ob rahlo modificiranih nastavitvah glede na privzete...

Druga zadeva, ki sem jo po priklopu spremenil je bil prehod iz 50 Hz na 60Hz signal iz PC. Pri 50 Hz imam občutek, da slika rahlo utripa. Pri 60 je OK.

Sicer pa je slika izredno mehka in prijazna očem. Primaren vir signala imam PC. Drugi pa je PS3. Siol Sagem STB-ja še nisem zvlekel iz omare. Na prejšnjem ekranu (Sony 46W3000) mi je bila slika obupna v primerjavi s PC. BD je itak slika da not padeš. Siolovi HD mini so tudi čisto drugi kot na Sonyju. Polni kar jih zaradi omejitve 12 mbps na bakru dobim so sicer opazno boljši. A tudi z mini se bo dalo preživet dokler T2 ne spravi skup optike. (upam, da nas ne zgrešijo, sedaj, ko se nekaj miga vnašem koncu) Dodatki, ki jih prinaša Viera link so mi neuporabni saj je vse dosegljivo iz PC. Nikakor pa mi ni jasno zakaj so na daljincu osvetljene le določene tipke. Harmony ONE pa zabava, ker nima vseh funkcij še spedenanih. Recimo ne gre vklopit TV, ko je ta v popolnem spanju. Kak tedenbom počakal potem pa če ne bodo poravili, bo treba zadevo ročnorešit z učenjem...

3D sem zaenkrat malo resneje probal le GT5 inbežno pogledal par dokumentarcov, ki imajo le določene menuje in napise v 3D. Zadeva je v GT5 kar zanimiva saj vse napise postavi krepko naprej in jih sploh ne vidiš med igranjem. Je treba pogled sfokusirat nanje. "Crostalka" ni opazit v primerjavi z nekaterimi LCD-ji, ki sem jih videl po trgovinah. Manjka pa možnost avtomatskega povečanja svetilnosti, ko je 3D aktiven, ker očala vzamejo kar nekaj svetlobe. Za pravi občutek je najboljša popolna tema v prostoru. Morda pride s kako posodobitvijo. Sicer pa je 3D ena zadnjih stvari, da sem nabavil ta ekran.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
čaki mal, imaš 65" VT30? Sam informativno me zanima kolk je blo denarja to? Kolk daleč pa to gledaš?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
65"VT30 ja, nisem se zatipkal

cca. 2m, raje kak cm manj kot več sem stran
glede debate o razdalji gledanja predlagam, da gremo v kako staro temo vkolkor se bo ponovno razvila

aktualne cene pa lohk na netu najdeš, sivi uvoz je mislim da še vedno od 3330€ dalje
Prek SLO zastopnika s trenutno akcijo 5 let garancije je cena nekaj višja. A ob pravi ponudbi niti ni sile, da bi sploh razmišljal kje nabavit.