internetni radio

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Kako pa imaš to rešeno s free Spotifyem - preko vpn in nato castaš iz aplikacije?
dela direkt brez vpn..

je bilo pa treba nastavit..
svoj telefon imam v Slovenščini, zato veliko (skoraj vse Assistant) funkcij ne dela.
zato sem svojo tablico spremenil v ANG jezik ter tam nastavljal preko Google Home app vse nastavitve.. spotify (free) povežeš enkrat z google home in nato predvaja glasbo po nareku. npr. play rock music ipd..
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
...
Je pa šel zgleda Chromecast audio res iz prodaje. Kaj je pol zdaj alternativa? Karkol s hdmi jem odpade, ker za tele sekundarne/terciarne playerje, ne verjamem da smo pripravljeni nevemkoliko investirat. Večinoma se povsod vlačijo še hifi naprave z dvema kasetnikoma in cd playeryem za n CD jev....
.....in seveda AUX vhodom. Minus pri tem so seveda dimenzije, večinoma pa igrajo zelo, zelo solidno.
chromecast audio dobiš še na bolhi, lahko ti tudi jaz prodam mojega po rabljeni ceni.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Chrome cast audio imajo še na zalogi pri T2.


Če gre pa zadeva v dnevno sobo, za stacionarno uporabo in ne prenosljivo bi priporočal kej drugega kot te prenosne zvočnike za 100 eur. Recimo kej takega. Veliko muzike za svoj denar

 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Stanujemo v vukojebini in je signal radijske postaje, katero žena rada posluša (Radio 1) zelo slab. Kljub anteni z ojačevalcem na strehi hiše, je sprejem močno odvisen od lepega vremena. Težavo bi rešil z menjavo stare naprave z novo, katera bi imela internetni radio.
Izbral bi Onkyo CR-N775D. V opisu piše da ima internetni radio, vendar mi ni jasna izbira postaj. Piše za Tunelin Radio, Spotify, Deezer in Tidal.
Je možno izbrati bilo katero radijsko postajo (SLO) mimo naštetih servisov, kakor to naredim v browserju računalnika. :sprasujemse:

omkyo.jpg
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
A kakšen DAB+ radio si že probal? V moji vukojebini vleče vse, kar je prej škripalo, perfektno. In še več postaj dobim.

Tole prek neta je dostikrat katastrofa od vmesnika, pa še od interneta si odvisen.
Če hočeš internetni radio dosti folka uporabi kak star fon za to.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tudi jaz imam Onkyo z internetnim radiom, ki ga zaradi slabega sprejema preko sobne antene, večinoma uporabljam. TuneIn ima praktično vse slovenske postaje in dobro deluje.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Jaz imam kar en star telefon z tunein nameščenim pa JBL Charge3 zvočnik in dela super, pa še zvok je soliden.

Super, pa laptop imaš z vga kablom s tv povezan za gledanje filmov?

V letu 2020 obstajajo novejše rešitve in vsak receiver s tunein je odlična zadeva. Tudi kvaliteta zvoka je boljša od najboljšega fm signala.
Bi pa se vseeno splačalo pogledat za receiver, ki ima polek tunein še dab+. Jih je ogromno na trgu
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
laptop imaš z vga kablom s tv povezan za gledanje filmov? ...V letu 2020 obstajajo novejše rešitve ....
Se bojim, da bo kmalu marsikdo vesel, če bo lahko sploh gledal TV s starega videorekorderja in CRT TV-ja ...in to preko Scart kabla :jok: ... ko se bodo začeli zasegi neodplačanih zadev na obroke ...Ne kupij zadev izven SLO ... utegneš ostati na "suhem" !!! ...
------------------------------------
" ... "Please, NO More Political PROPAGANDA" ! ..." :jezen:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.273
5.823
113
pri taščici
Kot napisano
V kleti imam za občasno poslušanje radia star GSM, neko aplikacijo ,(si radio?) In računalniške zvočnike.
Dejansko starega telefona sploh ne bi rabil, ker itak stalno svojega s seboj vlačim....
 

Navid

Majstr
3. dec 2007
253
262
63
Sam imam Raspberry Pi, na katerem teče Volumio, z vmesnikom HiFiBerry, ki je povezan na ojačevalec/zvočnike.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Nabavi radio, Marantz M-CR612. pri domačem trgovcu. Bil je malo cenejši od Amazona.de, in je dobavil v treh dneh.
Dobra stran.
Izbira internetni postaj je enostavna kot rižev narastek. Izberem TuneIn, od kontinentov Europo, državo Slovenijo in že pokaže seznam vseh postaj.
Postaje oddajajo po regijah isto muziko, samo reklame predvajajo iz tvojega okolja.
Radio zapomni zadnjo postajo, in jo pri naslednjem vklopu takoj predvaja.
Na tablico naložil APP HEOS, s katerim upravljam priljubljene, izbiram postaje, preklapljam med FM in DAB...

Slaba stran:
Ustvarjanje računa za tisti HEOS, zahteva pisanje email naslova in gesla. To poteka prek pilotove številčne tipkovnice. To je tisto, ko vsaka številka ima tri črke.:eek::gorjaca:
Prijavljanje prek tablice, pa je netežavno.
DAB postaje ne more shraniti, oziroma vezati na številko gumba pilota.

img2542.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dale in map

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Tale marantz zgleda kul ja, samo je pa cenovno kar zalogaj, ker predvidevam, da so zvočniki še dodaten strošek...

A z yamaho mcr-n470d je kaj izkušenj? Sem obupal nad nabavo kuhinjskega radija pa bi kar tole ponucal za krajšanje časa pri ustvarjanju gurmanskih mojstrovin. Najbolj se mi gre, da internetni radijo dela kot se šika.

aja gonzo, a to prav vidim prastaro yamado spodaj parkirano? :D
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Tist marantz s solidnimi zvočniki je


Zdej ali je to za v kuhno, ko kuhaš je stvar posameznika ampak je zadeva draga, pa škoda je je za v kuhno. Najcenej da si v kuhno pokneš en prenosni zvočnik pa streamaš internet radio z telefona, al si pa BT slušalke na bučo počiš, pa še babe neboš rabo poslušat, pa tud motil ne nobenega.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Vse kolobocije s telefoni in streamanji odpadejo. To mora delat tudi z usranimi prsti :)