internetni radio

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
iscem cenovno sprejemljivo varianto radia, ki ga lahko preko wifi-ja povezem za poslusanje radijskih postaj ...

hvala za vse namige
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

errhec

Pripravnik
5. sep 2008
56
5
8
Cenovno najugodnejše je kakšen android telefon (tablica) pa povezava na bluetooth zvočnik.
Rabiš komponento, samostoječega .... ???
 
22. jul 2007
12.691
1.257
113
123
Potem imaš varijanto v google home mini ali echo dota - upravljaš preko svojega telefona.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Chromecast audio in kakšni stari računalniški zvočniki + TuneIn radio
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Jaz sem kupil soundbar na katerega imam priklopljeno tudi TV, obenem pa lahko predvaja marsikaj iz interneta ali omrezja.
Je bil nekaj drazji, se pa dobijo tudi cenejsi. Imam namrec Yamahin sistem na katerega lahko priklopim tudi subwooferja.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
kaj je cenovno sprejemljivo?
200€?
20€?
ledvica?

za sub 100 bos verjetno res moral ubrat kako diy varianto.

za cca 150 imas od Hame dir3* serijo. Jaz sem jih ze nekaj strankam prodal pa so super zadovoljni

pa se presenetljivo ok zvok spravijo iz sebe, mas pa tud out ce zelis na kaj mocnejsega signal spuscat
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Še enkrat. caa. 50€ pride chromecast audio. Kontroliraš ga prek telefona, lahko pa streamaš kar hočeš. Sam uporabljam TuineIn radio, ki vsebuje tudi praktično vse slovenske postaje. Lahko pa tud rolaš muziko prek kakega podprtega servica, kot je npr Spotify, Deezer ali pa GoogleMusic. Zadeva ima klasičen 3.5mm audio izhod preko katerega ga lahko potem priklopiš na karkoli kar ima aux vhod. Sam sem izkoristil en star hifi stolp, ki še vedno precej solidno igra, kljub temu da 3/4 stvari na njemu ne dela več. Druga opcija so kaki aktivni računalniški zvočniki ali kaj podobnega...

Uporaba je pa sila preprosta. Primeš telefon v roke, Odpreš tuneIn radio in rečeš igraj to in to na tam in tam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: proteus

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Gledam tele ekrančke na Hami, a to pri nas na dab+ kaj prikazuje kakšne slikce pa to ali samo imena komadov (če vsaj to)?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
problem navezave Chromecast audio + zvočniki je v tem, da moraš še vedno ročno prižigati zvočnike, ali pa jim imeti ves čas prižgane.
jaz imam to rešeno malo drugače in sicer imam običajen chromecast vtaknjen v HDMI vhod na soundbaru, tako da se od začetku predvajanja soundbar sam vklopi in prestavi na ustrezen vhod.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
jaz imam Google Home mini in je super za net radio (TuneIn). pa še spotify free dela.
kupil v ZDA za neke male pare.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
problem navezave Chromecast audio + zvočniki je v tem, da moraš še vedno ročno prižigati zvočnike, ali pa jim imeti ves čas prižgane.
jaz imam to rešeno malo drugače in sicer imam običajen chromecast vtaknjen v HDMI vhod na soundbaru, tako da se od začetku predvajanja soundbar sam vklopi in prestavi na ustrezen vhod.

To definitivno drži. Jaz imam sicer tisti stolp ves čas prižga, pač je kar je. Sem pa prepričan, da se da dobit tudi totalno buđet zvočnike z auto sleep funkcijo, če bi bila to res prioriteta

Je pa šel zgleda Chromecast audio res iz prodaje. Kaj je pol zdaj alternativa? Karkol s hdmi jem odpade, ker za tele sekundarne/terciarne playerje, ne verjamem da smo pripravljeni nevemkoliko investirat. Večinoma se povsod vlačijo še hifi naprave z dvema kasetnikoma in cd playeryem za n CD jev....
.....in seveda AUX vhodom. Minus pri tem so seveda dimenzije, večinoma pa igrajo zelo, zelo solidno.