internetni radio

22. jul 2007
12.797
1.313
113
123
Hey google open radio, za kuhno se pa res ne splača ne vem kaj dragega nabavljat sploh ko ti napa šumi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Saj ni samo kuhna, je tudi jedilnica. Ko se v nedeljo ob goveji župi družina usede in zagrulijo Modrijani na radiju Sraka je pa neprecenljivo :D

Drugače pa resno, ne me živcirat s telefoni, bluetoothi, raznimi hey googli in podobno navlako, ki me živcira in ki nikdar ne dela, ko to rabiš. Jaz hočem samo tako zadevo na tipke, da bo zagotovo delala tudi, ko bo baba hotla radijo prižgat. Žal bo moral bit internetni, ker fm in dab lovita za en burek. Drugače bi še naprej vztrajal z 10 let starim kuhinjskim grundigom.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Potem si pa na Conradu poišči kakšnega Albrechta ali Duala, ni ravno drag, za v kuhinjo bo pa zadost
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Tale marantz zgleda kul ja, samo je pa cenovno kar zalogaj, ker predvidevam, da so zvočniki še dodaten strošek...

A z yamaho mcr-n470d je kaj izkušenj? Sem obupal nad nabavo kuhinjskega radija pa bi kar tole ponucal za krajšanje časa pri ustvarjanju gurmanskih mojstrovin. Najbolj se mi gre, da internetni radijo dela kot se šika.

aja gonzo, a to prav vidim prastaro yamado spodaj parkirano? :D
Je stara yamada spodaj kot podstavek. Marantz ne predvaja DVD-je, samo CD-je.
Zvočne škatle imam stare, od prvega stereo radija Ei Niš. :D
Ko sem kupil Technich receiver, sem v vako škatlo montiral tri nove zvočnike s kretnico.
Technich je podpiral po dva para zvočnikov A+B, za dnevno sobo in kuhinjo. Marantz tudi podpira A+B, s tem da je možno glasnost vtvsakem prostoru ločeno nastavljati. Kable in zvočnike za kuhinjo že pripravljam. Potrebe po blututih ni, ker bom imel stalno povezavo.
Stanujem v grabi in je sprejem radijskega (tudi TV) zelo slab. Na prejšnjem Elradu sem nabavil UKV anteno z ojačevalcem. Marantza imam vklopljenega v tisti Iskrin Master - Slave podaljšek, kateri vklopi ojačevalec v anteni takoj ko prižgem radio.
DAB dela na polno s signalom prek 80 %.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Karadio? Po kateri verziji si delal?
Mislim, da je po temu: https://github.com/Edzelf/Esp-radio brez LCD.
Dal sem na Wemos D1 mini (NodeMCU), ker jih že cel kup po hiši.
V .ino fajlu poglej kam so priključene tipke za prestavljanje programov, da ni potrebno tega delati z telefonom.
Še enega moram narediti tašči in takrat bom tudi tega nadgradil z senzorjem gibanja (na Mute).
Vse skupaj vgrajeno v ene stare računalniške zvočnike v katerih je uporabljen vgrajeni ojačevalec.
Edino napajanje je sedaj za vse skupaj kar 5V (kabel z USB vtikačem), ker je bil originalni 9V napajalnik okvarjen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: pinkobalinko

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Saj ni samo kuhna, je tudi jedilnica. Ko se v nedeljo ob goveji župi družina usede in zagrulijo Modrijani na radiju Sraka je pa neprecenljivo :D

Drugače pa resno, ne me živcirat s telefoni, bluetoothi, raznimi hey googli in podobno navlako, ki me živcira in ki nikdar ne dela, ko to rabiš. Jaz hočem samo tako zadevo na tipke, da bo zagotovo delala tudi, ko bo baba hotla radijo prižgat. Žal bo moral bit internetni, ker fm in dab lovita za en burek. Drugače bi še naprej vztrajal z 10 let starim kuhinjskim grundigom.

Kaj takega je prepoceni?

Več tu:
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Kaj takega je prepoceni?

Ni prepoceni, jaz želim predvsem, da dela. Zato si ne delam nekih blaznih cenovnih omejitev, raje pa dam manj kot več.

Vidim, da ima conrad tega ko listja.

Aja, tale vgradni za pod element izgleda še kar ok, ampak nikjer ne piše če ima timer ali ne. Meni je to v kuhinji top funkcija :)

EDIT: ima timer, v bistvu izgleda precej dobra zadeva
 
Nazadnje urejeno:

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ni prepoceni, jaz želim predvsem, da dela. Zato si ne delam nekih blaznih cenovnih omejitev, raje pa dam manj kot več.

Vidim, da ima conrad tega ko listja.

Aja, tale vgradni za pod element izgleda še kar ok, ampak nikjer ne piše če ima timer ali ne. Meni je to v kuhinji top funkcija :)

EDIT: ima timer, v bistvu izgleda precej dobra zadeva

Tu je malo več:
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Jaz sem si za v spalnico nabavil Auna 120 connect (takrat je bila 100 evrov na Amazonu). Ima FM, DAB+, Internet radio, podcaste, BT, media player, budilko...
Te cenejši radiji imajo vsi enako SW in HW osnovo, potem pa proizvajalci samo menjajo ohišje in kakšno funkcijo izklopijo (ta moj recimo nima mobilne aplikacije).
SW ima precej bugov in upravljanje z daljincem je kar muka, ampak ko enkrat nastaviš in daš postaje, ki jih poslušaš med priljubljene, je kar ok. Zvok je boljši kot sem pričakoval, ni pa za poslušat zelo naglas.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Zelo zanimivo, ampak koliko je to odvisno od googla oz. kdaj lahko pričakujem, da bo google zadevo ukinil in bom imel samo še obtežilnik za papir? :)

btw, sem poskusi zadevo checkoutat pa dobim error
 
22. jul 2007
12.797
1.313
113
123
Jaz imam agleško Revolut kartico prijavljeno v Google račun in lahko naročam direktno, seveda preko C&M opcije.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
hermann
Ko si omenil staro Yamado sem se spomnil, da je čas za posodobitev.
Pri TV-ju imam HTPC z Winzi 10, ki predvaja vse mogoče. Namesto Yamade bo USB DVD pekač.
Odpade, Yamada, Euro Skart kabel, činč, napajalni kabel in pilot z baterijami.

p20200416114419.jpg
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
S tolo temo ste me spodbudili, da tudi jaz kupim nek proper internet/DAB+ radio.

Gledam za Yamaho MCR-N470D, ki je pri Majdiču na Electronic4you za nekih 400€, zraven sta poleg komponente še dva full-range zvočnika. Malce me skrbi, da sta ta dva zvočnika za ta denar nek “cheap-shit”, pa ne vem, ali je moj dvom upravičen ali ne.

Vsekakor ne pričakujem nekega hi-fi sounda, želim pa, da igra enako dobro ali bolje kot nek cheap shit Sharp glasbeni stolp, ki je bil kupljen pred 20 leti.

Je bolj smiselno, da kupim samo neko Yamahino komponento in posebej speakerje?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
V rangu 400 Eur je Pioneer internetni radio N50 DAB, ali pa za enak denar je še, Onkyo
Trenutno nista na zalogi, ker imata dele iz Kitajske. Zato sem kupil drugega.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Mislim, da je po temu: https://github.com/Edzelf/Esp-radio brez LCD.
Dal sem na Wemos D1 mini (NodeMCU), ker jih že cel kup po hiši.
V .ino fajlu poglej kam so priključene tipke za prestavljanje programov, da ni potrebno tega delati z telefonom.
Še enega moram narediti tašči in takrat bom tudi tega nadgradil z senzorjem gibanja (na Mute).
Vse skupaj vgrajeno v ene stare računalniške zvočnike v katerih je uporabljen vgrajeni ojačevalec.
Edino napajanje je sedaj za vse skupaj kar 5V (kabel z USB vtikačem), ker je bil originalni 9V napajalnik okvarjen.
Hvala za to!
Včeraj sem na hitro (no, ne ravno hitro, ker sem se še učil zraven) skupaj zmetal enega po tem načrtu za delavnico. Montiral sem kar v stari radio uro še iz študentskih časov. Vrgel sem kasetnik ven in montiral esp noter. Dela super.
 
  • Ljubezen
Reactions: Robert