Inox ograje za balkone in stopnice

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Pozdravljeni.

Malo sem gledal po netu in videl sem nekaj strani, ki prodajajo inox ograjo po kosih in si jo lahko sam sestaviš. Zanima me, ali je boljše za balkon in stopnice, da je inox ograja v celoti zavarjena ali je tudi vredu, če je skupaj "zašraufana" po delih? Zanima me tudi, koliko približno pride tekoči meter inox ograje, če jo naročiš pri kakem majstru? Ali te sploh pride ceneje, če si ograjo kupiš po delih in jo sam sestaviš ali je najbolje, da ti pride en majster vse skupaj naredit?
 

BohVar_alias_BOHL

Pripravnik
6. sep 2007
698
0
16
Laibah
Varjena ograjo ima rjo na samih varih, sestavljena, pa na spojih...
frown-1.gif


Predlagam varjeno in 1x letno čiščenje z čistilom, ki ga uporabljajo v navtiki za npr. inox ograje jadrnica in jaht, čolnov,....
Sijaj zagotovljen, prav tako lahko na rjaste madeže pozabiš....
cool-1.gif
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Mi smo dali delat enmu majstru isto inox ograjo. Pač nekatere dele je prej zvaril, pol pa sam še montaža in par vijakov. Var tak nima ki rjavet, ko je uporabljena druga žica in plin, vse je lepo spolirano. Tisti vijaki pa so tut iz inoxa.

Glede montaže neke vlke dnarje ne boš prišparal. Kolk pa pride to na tekoči meter, ti pa težko rečem, ker je bil mojster znanec in tut cena je bila temu primerno nižja. Po odvisno je seveda, kakšno ograjo hočeš (poraba materiala). V glavnem od oka 150€+.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Mi smo se odločili na balkonu za varjeno na stopnišču pa za vijačeno, da se po potrebi ob tovorjenju večjih artiklov lahko umakne.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Mi smo se odločili na balkonu za varjeno na stopnišču pa za vijačeno, da se po potrebi ob tovorjenju večjih artiklov lahko umakne.

A niso vse ograje danes vijacenje ali na pohodno povrsino ali pa na celo balkona/stopnisca, torej v vseh primerih odstranljiva?
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Zdaj nevem, kak se to misli, kdaj je vijačena in kdaj je varjena. V glavnem, na terenu se ograjo ziher ne vari, vse se naredi v delavnici, pol pa sam vijači skoz. So kake stare ograje varjene, vendar ne inox.

Na balkonu pa luknja, vložek pa lepo zategnat, pa je to to.
 
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Ah ja, na terenu se seveda vari če je treba in če je majster pravi, tega vara na koncu ne vidiš spljoh. Moja ni neke vrste presežek v preseravanju kar se količine materiala tiče, a to kar je je deloma varjeno, deloma vijačeno in nimam nobenih težav. Cena pa kot je že napisano - od cca 150€ za meter naprej, odvisno kaj želiš in koliko želiš.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Eeeee, to je to, kar me je zanimalo. Hvala vsem. Kot sem rekel, sem videl kar nekaj spletnih strani, ki prodajajo takšne ograje po kosih (npr.: cevi, kolene, stebre, zaključne dele, vmesne dele, itd...) in se mi je porajala misel, da bi si v bistvu lahko sam ograjo skup zašraufal... Se mi je kar fajn malo s takimi zadevami špilat, pač čas si je treba vzeti in biti pedanten. Vsak majster, ki ti pride na dom kaj narest, ti lepo pokasira, še sploh za takšne bolj fine stvari...
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Nejc_L pravi:
Zdaj nevem, kak se to misli, kdaj je vijačena in kdaj je varjena. V glavnem, na terenu se ograjo ziher ne vari, vse se naredi v delavnici, pol pa sam vijači skoz. So kake stare ograje varjene, vendar ne inox.

Na balkonu pa luknja, vložek pa lepo zategnat, pa je to to.
malomorgen. mi mamo ograjo, ki teče ob 64 stopnicah v 3 nivojih. skupna dolžina cca 10 m, višine pa ene 6. ga ni mojstra, ki bi jo v 1 kosu spravil v bajto...
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
@ MAKY_
ja podereš zunanjo steno, pa je
smile-1.gif
(mal heca, da nebo kdo resno vzel)

Nism pa reku, da more bit v enem kosu, pač se izvedejo vijačeni stiki (skriti lepi detajli) pa lahk skup zmontiraš še za 4 štuke
smile-1.gif
 

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
Citat:
Uporabnik BohVar_alias_BOHL pravi:
Varjena ograjo ima rjo na samih varih, sestavljena, pa na spojih...
frown-1.gif


Predlagam varjeno in 1x letno čiščenje z čistilom, ki ga uporabljajo v navtiki za npr. inox ograje jadrnica in jaht, čolnov,....
Sijaj zagotovljen, prav tako lahko na rjaste madeže pozabiš....
cool-1.gif

Ja to se naredi, če imaš opravka z "šalabajzerji" kateri gredo inox varit z CO2..
Inox se vedno vari po TIG postopku...Zvar se očisti z ANTOX kislino ali pa se ga pobrusi, do nevidnega..

Če bi radi imeli lepo ograjo (pač po vaših zamislih), imam kolega, ki ta posel obvlada.
Več info na PM.
(ne ta kolega nisem jaz)
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Pa za inox se neuporablja tisto orodje ki je vceraj pohistveno cev slatalo. Se pravi orodje loceno za inox in Fe. Vsaj tako pravijo