inox mojstri

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
No, no ne bit preveč pameten. Rada bi tebe vidla kako bi odreagiral v taki situaciji. Tu na forumu je lahko bit pameten. Dam čist prav Softiju.

Večina kvazi majstov je nategunov, lažnicvec, mazačev in da ne naštevam kaj še. Če jaz samo pogledam majstre, ki so se do sedaj zvrstili na moji hiši lahko pohvalim krovce, monterje oken, vhodnih in garažnih vrat, estriharje in keramičarja. Zidarji, električar, vodovodar in knaufar pa KATASTROFA. No, če tako potegnem črto je cca pol dobrih, pol pa slabih. So pa ta slabi tako presneto zanič, da zasenčijo vse dobro. Koliko sem jaz telefona in dopusta pokurila za prazen nič. Povrh vsega pa še ni nareejno tako kot bi moralo biti, sam hvalit se znajo pa najbol od vseh. Res, samozavesti jim ne manjka.

Recimo se zmeniš za določen dan in uro, vzamem dopust, prestavim vse živo sam da bom takrat tam, evo njega ni. Niti toliko ni, da bi rekel kot je rekel že softi [censored].SE, ne bom prišel. Ne vem zakaj obljubljao če že v naprej vejo, da ne bodo prišli. Tega enostavno ne zastopim.

In ko ga končno dobiš ti začne nalagat kaj vse se mu je zgodilo ... bla bla bla. Me sploh ne zanima. K da bi bil pri župniku na spovedi. Vsi skrušeni in bogi.

Sam na konc k bo pa treba denar potegnit iz prtošla bom pa tud jaz naredila svojo računico.
10.gif
 

AJVAR

Pripravnik
11. okt 2007
351
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
No, no ne bit preveč pameten. Rada bi tebe vidla kako bi odreagiral v taki situaciji.

Bi jo naredu sam! (preden bi taka situacija nastala)

Drgač pa ja mojstri itak nategujejo, ker se jim pustimo! Sploh pa jaz ne bi dal nič delat mojstrom temveč profesijonalcem oz. ljudem na bazi dobrih referenc!
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
beri še enkrat.

sprejel sem ceno, ki jo je dal. nisem se pogajal tudi za evro ne.

ni mi do tega, da vozim ograjo iz prekmurja v ljubljano. jo dobim v ljubljani za ta denar, ali pa kak evro več. samo ne bi rad nategnil mojstra.

hiša lahko stoji brez marsičesa. tudi tvoja lahko brez tebe.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pametni so tisti, ki nikoli niso delali, ali pa so naredi skrapucalo. ali pa preplačali.

na našem koncu se prodaja hiša v III fazi za 250k. že dve leti. danes ni vredna več kot 180k. ko sem pred dvemi leti poklical in vprašal a to gotovo ali kako, je rekel mojster, da ne, da v tretji, taka kot je. sem ga vprašal, če ve, da je v dolini za ta denar na ključ, sicer 40 metrov manj, a na ključ mi je rkeel, da je njega toliko stala škarpa, izkop...

počasi skozi zgodbice se slika ostri. model je na parceli postavil dve hiši, računal, da eno proda in pokrije gradnjo obeh. a se ni izšlo, ker je model kmet ne gradbinec in so ga en za drugim nategnili. spoznal je da iz plana ne bo nič in sedaj poskuša vsaj tretji fazi potegnit ven, a na koncu bo komaj pokril gradnjo ene do tretje faze.

pač, če serješ denar in razmetavaš imaš marsikaj. če za isto ograjo pljunem 3k, bo v enem tednu na mestu. sam rogov še nimam, bikovih jajc pa tut ne.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik AJVAR pravi:
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
No, no ne bit preveč pameten. Rada bi tebe vidla kako bi odreagiral v taki situaciji.

Bi jo naredu sam! (preden bi taka situacija nastala)

Drgač pa ja mojstri itak nategujejo, ker se jim pustimo! Sploh pa jaz ne bi dal nič delat mojstrom temveč profesijonalcem oz. ljudem na bazi dobrih referenc!

Ograjo bi mogoče res naredil sam, vsega pa tudi ti ne moreš naredit (razen če si čudežen) in bi bil prisiljen poklicati nekoga. Tam pa bi hitro narajmal na kakšnega, ki bi te lepo na suho. Pa ne da ti privoščim, sam tako je. Kaj ti pomagajo priporočila in svete obljube, če pa majstru pride nekaj vmes ti pa zato čutiš posledice.

Praviš: ker se jim pustimo. Kaj pa naj človek naredim če reče da bo jutri prišel, potem ga pa ni. No kaj, daj mi ti povej k izgleda, da vse veš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.896
113
pri taščici
? kaka je sedaj resnica
softi: obvesti ga(kako je ? če ne dviguje teleofna), da bi prevzel ograjo (ker je pač narejena) in da mu plačaš recimo 50-70% vrednosti. OStalo boš zadržal za montažo. Montažo boš pač izvedel sam ali pa najel drugega mojstra!
V primeru da ti ograje v nekaj dneh ne "preda" ga obvesti, da sklepaš da ograja ni narejena in da odstopaš posla.
POtem te čaka iskanje novega izvajalca.
Se mi pa poraja misel, da te je alterinox mojster že v štartu hotel mal "zajebat" in je pristal na tvoje pogoje s figo v žepu?!
 

AJVAR

Pripravnik
11. okt 2007
351
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik softi pravi:
sam bi naredil ograjo. če imaš čas, jo naredi, ti plačam.

Nimam časa
smile-1.gif
(vsaj povem)

No saj sem ti že povedal, če jo ima narejeno jo pojdi iskat (ma tudi pomoje jo ni), če pa ni narejna dobiš drugega. Brez vseh težav pa še izmere mu vzameš
wink-1.gif


lp
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Najbolj točni so tisti kateri samo pokasirajo.

Od Geoplina je bil že naslednji dan po klicu pri hiši.

Drugače pa tudi mene jebe za dopust in se vedno dogovorim da me pokličejo 10-15 minut prej ko pridejo.

Najbolje je pa itaq vzeti poznane in preverjene mojstre.
cheer.gif


Pa jebise piši skupaj da ne bo cenzure.
evil.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
plačam 100% samo da jo pripelje, ker je precej enrodna za transport.

novega majtsra se že najde, sam pogleju.

poletje je mimo, pa najlepši čas za delat ograjo
kmalu bo tak mraz, d ane bo za keramiko polagat
granit se je vmes podražil
ploščice stojijo v kopalnici, ker se mi jih ne nosi v garažo, da bi jih potem spet gor nosil
estrih sem zaščitil s mapegumom, sam vseeno
in kar me še najbolj jezi, zadnji balkon in potem bi lahko uredil vse finalno in naročil stekla za ograjo.

pač gre se za zgubljanje časa. na tem balkonu bi sušil perilo, pa ga nisem. in še je teh malih sitnosti.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
945
113
Titograd
A veš zakaj ga ni bilo k tvoji bajti? Ker ga je nekdo poklical kasneje za večji,boljši biznis.... zakaj bi bilo treba izbirat k komu iti, če lahko greš k obema in si pač glede na denar postaviš prioritete k komu najprej? Bo mala riba že počakala
smile-1.gif
Seveda pol izmišljanje a la kamion mi je crkno, stara mama je umrla, hrček se je zagozdil v rešetke kletke itd. ... boli ga kita če si si ti vzel dopust za brezveze.

Sploh ni garancije ali je fušar, mali sp ali kaka večja firma. Sem delal prek študenta dosti stvari in med drugim tudi za kake take ki so po ducat folka tako na dan nategovali. Večina je žal takih,ali si ne zna preračunat čas ali pa se mu hebe za dogovor ker je vmes dobil boljši biznis, za vzorec je pa bilo tudi takih ki so bili zelo fer in je za dogovor z njim bil dovolj tudi stisk roke
cheer.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.368
229
63
Kras
www.mtl.si
KSZ
Zgolj zaključek moje zgodbe z vratnimi krili. Namesto 1500 EUR, so z izbiro drugega ''dobavitelja'' prišla nekaj čez 400 EUR. Je pa res, da sem bil 2 meseca dlje brez notranjih vrat
grin1.gif
. Pa sem prepričan, da je tudi ta lepo zaslužil na njih (kar mu niti najmanj ne oporekam).

Hehe, kot je nekdo že pravilno ugotovil gre softi lahko po ograjo v železarno. Jo bo prej tam dobil kot pa pri nategunu, saj je 100% še v surovem stanju, ne pa narejena
grin1.gif
.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sej ne da bi verjel, ampak ograja je na balkonu. še mal montažice in to je to. cena ugodna, kot sem si jo zamislil, izdelal po model iz okolice.

zdej pa naprej.ograj je še veliko in upam, da se ne pokvari.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.896
113
pri taščici
To se pravi da nihče od prej "aktualnih" ni spacal ograje ampak nek lokalc.
Sicer pa je tale tvoj projekt trajal pol leta in en dan....
To ni kot graja, samo kot v razmislek. Tudi jaz s kako stvar kvačkam celo dobo, čeprav bi lahko v nekaj dneh opravil, pa se mi ne "da"