inox mojstri

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zanimiv si mi ti hanzi. res zanimiv.

še bolj je zanimivo, da mnogi 'organizatorji' in ' magaerji' poprimejo za lopato, ko vidijo gradbene cene.

mogoče je čas, da stopiš iz vasi v svet in si ne lažeš.

marsikdo tukaj je dojel, da delo cenimo, ampak v enem mesecu pa res ni treba odplačat vseh pufov za orodje na dveh strankah.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Jah saj ni treba tistega vzet.... da mu boš ti ves orodje plačal s katerim bo potem celo življenje delal.
za lopato primejo tisti manegerji ki vidijo cene katere so postavili manegerji, pa čeprav v gradbeni stroki.

Sicer pa priznam, 6 let sem že odrezan od "sveta" tko da kaj klanfan in se vtikam tja kamor nisem na tekočem
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik softi pravi:
taki so okoli nas.

ko sem rekel, da bi imel top klaso stikal so mi rekli..to daj v dnevno, kuhinjo, predsobo, ne dajat v zgornje spalnice, itak noben ne bo videl.

ko sem hotel boljši sanitarno kermaiko so rekli to daj v spodnjo kopalnico, kamor bodo gostje hodili, gor daj to cenejšo.

da ne govorimo o tem, da naj dam prvo klaso parketa spodaj, kjer bodo gostje videli, zgoraj pa če že, samo na vidne dele. pod posteljo in omare drugo ali tretjo.
Ne me jebat, da obstajajo tudi taki pacienti
shocked-1.gif

(velja za obrtnike, ki to sploh upajo predlagat, in za investitorje, če se takle grejo
bonk.gif
)
Jaz sem povsod dal prvo klaso, ker ne mislim čez par let ploščic dol tovčt pa parketa menjat. Pač, takrat mal stisneš zobe pa en mesec pomfri otepaš pa fižol s piksne, pol se pa stanje stabilizira
grin1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
prsežem.

parketarji so mi to svetovalo. v štacuni za sanitarno keramiko in eni, ki so bili akndidati za štrom.

poleg teh, ki so komentirali tudi ne njihovo področje so bili še 'kolegi' ki so bili podobnega mišljenja.

na koncu sme prišel do tega, da 20% tistih, ki sem jih vprašal kako bi naredili, bi naredilo tako.

o tem, da sami vržejo denar v the best of pc, avte in pijačo po lokalih pa ne bi. to kolegi, privatniki so mi pa itak ostali uganka.
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Citat:
Uporabnik softi pravi:
zanimiv si mi ti hanzi. res zanimiv.

še bolj je zanimivo, da mnogi 'organizatorji' in ' magaerji' poprimejo za lopato, ko vidijo gradbene cene.

mogoče je čas, da stopiš iz vasi v svet in si ne lažeš.

marsikdo tukaj je dojel, da delo cenimo, ampak v enem mesecu pa res ni treba odplačat vseh pufov za orodje na dveh strankah.

Zares si neverjeten
rolleyes-1.gif
, Softi !
Tule že nekaj mesecev kričiš, kako bi (požrešni) obrtniki radi v kar dveh mesecih zamortizirali orodje (to bi bilo sicer super
zmaga.gif
, če bi šlo!) , bolj na začetku teme si pa razlagal, kako ti je nek obrtnik, ki obdeluje NR jeklo, razlagal, da to orodje sploh ni tako drago itd... Dovoliš si celo ocenjevati vrednost ključavničarskega in pasarskega dela, češ da delavec s četrto stopnjo izobrazbe pač ne more računati 10 Ejev za uro dela, ...
Obenem opisuješ, kako si po dolgem času vendarle dobil štajerskega junaka, ki ti je za neko najmanjšo ceno glede na konkurenco začel nekaj delati, sedaj pa se čudiš, zakaj noče več nadaljevati!
Pa tole nazadnje o stikalih in imenitni opremi, ... Zares si snob
uf-1.gif
!

Če si res visoko izobražen, kar sicer dandanes ni redkost, pa tudi izkaz inteligence ne več, te vendarle še enkrat lepo prosim, da hitro izračunaj, koliko stane delodajalca delavec, ki je redno zaposlen in ima npr. 650 Ejev neto mesečne plače. Ne pozabi vkalkulirati dodatkov, kot so : prevoz na delo, malica, regres, bognedaj bolniška itd. Pa letni dopust, zaščitna sredstva, obleko.
Potem pa poročaj o rezultatu, če imaš jajca! Ker rezultat ti bo jasno pokazal, kaj so dejstva in kaj samo tvoje želje po zastonjkarstvu.
Pa pazi, ko pišeš, "ker se te nič neja more zastopit". Ne vem, če nisi v osnovni šoli preskočil nekaj razredov.
write.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
štajerc bo delal. da je najcenejši, ni, je pa najbolj fer.

orodje bi vi zamortizirali najraje na frej nedeljo.

glede orodja in cene. bobcat je 11k€ rabljen, ura 25 evrov. poslovni prostori so po koliko tisočakov.

650 evrov netto je 911,10 € bruto, je skupni strošek delodajalca 1078,70 evra. k temu dodam še 22 dni po 5€ za malico (maksimalno) in 22 dni po 5€ za prevoz (verjetno ena večjih cifer). skupaj nanese 1078,70 +110+110= 1300€. v enem mesecu uniči eno obleko in čevlje, kar skupaj nanese 100€ in z ostalimi stroški je to 1400€..

moja notranja ograja je hotela koštati 2500€, na koncu je znesla 2000€.
materiala je. 9m visoki sijaj cevi po 10€=90€
36m palic po 20€=720€
drobni material=200€
šmirgel, fleks,varilni aparat ostala jajca = 200€

skupaj nanese 1200€. pa sem pretiraval pri vsem. ostanme še 800€. 800 € je skoraj 11 delovnih dni.
mojstri so v petek prišli in izkazalo se je, da so vse narobe navarili. odšli so domov in se drugi dan vrnili. v petek so od mene odšli ob 11h, v soboto so delali 6 ur.

3*6 ur je 18 ur je dobra dva delovna dni. torej ostane še 8 dni. s tem, da do ka rnekaj časa prečikali in se gledali. efektivnega dela ni bilo 4 ure.
v petek priznam delovni šiht, češrav ni bil oddelan. porabili so še 3 dni.

pod črto ostane 5 dni lufta.

če bi plačal še 500 več, bi ostalo še več. če naredimo amortizacijo by the book, ostane še več. njihova delovna sobota je bila 1/3 čikov, kar ne prenašamo na občini, pri dohtarju, nikjer.

da se vrnemo nazaj. na dveh, pa naj bo 4 dneh dela, njim ostane 5 dni, torej po dan in pol na enega v 4 dneh. v petih je to skoraj dva dni. na mesec je to 8 dni. v treh mesecih je to dopust. v naslednjih 9 pa naivne stranke in precenjenost dela.

verjetno si banasal na napačnega, ki tudi sam nakazuje plače, pozna razmerja, dela in nadzira druge. pa še povrhu vsega ni v državni firmi, kjer se cedita med in mleko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
dandanes je pač vedno manj fanatikov ki bi delali za 3€ na uro.
Vsi pač stremimo k tržnemu gospodarstvu. In če kmetu uspe prodati plevel za motovilec in je ob tem še kupec zadovoljen, mu kupcev ne majka, plevela pa , naj s takimi dejanji preneha.?...

Glede na to kakšne stvari si "privoščiš" tudi ti ne delaš ravno za drobiž....
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
res je. ne delam za drobiž in vem kako se dela za denarje. kaj vse požreš, koliko truda vložiš. zato preziram vse, ki bi veliko, a delajo malo ali slabo.
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Softi

Koliko je potem po tvoji računici obremenjen delodajalec z enim redno zaposlenim delavcem na delovno uro? Pa če kaj naredi, ali pa nič(!?) Te jasno vprašam za jasen odgovor. Ker si izjavil, da delo enega delavca, ki nima visoke izobrazbe, ne sme stati kar 10 Ejev
shocked-1.gif
.

Kako se tvoji izvajalci lovijo po tvoji hiši, je pa zelo drugotnega pomena, ker so najverjetneje ali začetniki, ali luzerji. Oboji so v ceni in kvaliteti neprimerljivi s cehom. To dvoje se pa že po defoultu izključuje med seboj.
Postopek, kako se izdela ograja nekje na terenu, sem ti pa že pred kakima dvema mesecema opisal, nekje na začetku teme. Zato je tvoj izračun in opis izvajanja dela popolnoma šušmarski. Neresničen, če hočeš, kajti sicer so tvoji ljudje najverjetneje popolni začetniki, ki se šele učijo.

Da se razumeva : saj imaš pravico biti presenečen nad visoko ceno NR ograje, ker pač ne veš vsega, imel bi jo pa! Le kriterij za izbor izvajalcev si boš moral popraviti. V poslovnem svetu se poišče 5 izvajalcev. Najcenejšega in najdražjega se da na stran, od preostalih iz sredine se pa izbere "najugodnejšega", in ne najcenejšega ! Tako bodo tvoje travme in konflikti čudežno izginili, vsi srečni. Ti in izvajalec.

NIMAŠ PA pravice normirati vrednost dela, ki ga ne obvladaš!
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
kje si v zgornjem izračunu upošteval delo v delavnici?
Koliko ti računajo servisno uro na pooblaščebnem avtu servisu? (če najdeš kakega vsaj približno pri 10 evrov, mu alter zagotovi dosmrtno delo.) Pa da ne bi mislil da ti tam kaki dohtarji šravfajo avto, Največkraat kaki pokovci na obvezni štipendijski praksi ki tam delajo za tist dorbiž ki ga dobijo čez leto ali pa imajjo obvezno šolsko prakso...

Kje si upošteval posredne stroške delodajalca brez katerih ni sp oziroma doo. Kateri so to, ti jaz kot gradbenik ne bom razlagal.
Še kaj bi se našlo....pa se mi zdele ne da....
Nam lahko zaupaš če se lahko kdaj s kakim povpraševanjem obrnemo nate? (tako bomo najlažje spoznali tvojo "tarifo")
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kje si upošteval posredne stroške delodajalca brez katerih ni sp oziroma doo. Kateri so to, ti jaz kot gradbenik ne bom razlagal.
Še kaj bi se našlo....pa se mi zdele ne da....
Nam lahko zaupaš če se lahko kdaj s kakim povpraševanjem obrnemo nate? (tako bomo najlažje spoznali tvojo "tarifo")

Sprašuješ mene, ali Softija?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Drugače pa ne jamraj na forumu čez obrtnike, ker očitno nisi sam še čisto nič probal, ampak znaš (kot večina mlajših nabavnikov iz slovenskih podjetij) samo nabijati, kako je cena visoka in da izdelek ne prenese take cene!

Pa še nekaj - vsi delamo zato, da preživimo, imamo nekaj od tega, lahko napredujemo (tudi v privat življenju), ne pa da bomo celo življenje jedli suh kruh in si vsakih nekaj let kupili nove hlače in le-te ponosili do konca...

Dej ne jokaj,eno je imeti biznis in dobro ziveti od tega,drugo pa je nabijanje cene v nebo in dokler mi bo resna firma prodajala HISNA torej zunanja vrata in na list dodatno nabila ceno zaradi uporabe UV obstojne barve,nebom vam voluharjem nikoli nic vrjel.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
koliko je obremenjen delodajalec, smo naračunali.

1400€ na mesec. æe ima mesec 20 delovnih dni, deliš za znesek z 160 ur in dobiš koliko je na uro.
če je mesec dolg 23 delovnih dni, potem je 1400/184 €/h.

o ograji na terenu bi lahko zgubljali besede še cel mesec. to kar delam sedaj se lahko naredi po načrtu. kar so delali notri, so delali na 'terenu' in namesto 8,5 metra namerili 12 metrov.

glede cene in vsega pa poglejva še enkrat. rad bi imel NR ograjo in jo bom imel. glede cene in izvajalcev pa si drznem marsikaj napisati. čeprav ne vem vsega.

mogoče boš lažje razumel na področju, ki ga tudi ti ne obvladaš.

parketar pravi takole:
gospod, kvadrat parketa je 13000 plus davek, polaganje pa 4500 plus davek. bo to uredu?
ja, take cene imajo tudi drugi. se oglasim jutri in se dogovoriva do konca.

polaganje je več ali manj ista cena povsod. parket pregledam vse štacune, ki imajo dotičnega in cena je povsod tam tam. seveda v dobi računalništva skočim na stran prodajalcev v tujini. tam je isti parket 9000 sit z davkom vred. transport 150km ni problem in ni strošek.
pa obrnem še proizvajalca. rabim to in to, račun me ne zanima, odpremnico rabim, jutri je kombi ali kamion in denar pri vas, če ste za stvar? kaka je cena? 7500. dejmo se za 7200 zmenit. bo šlo? brez računa, taka količina, vaš prevoz.? gre gospod. sporočite kako ste se odločili.

pridem drugi dan do parketarja in ga povprašam kako je zdej z materialom.
Ja jaz ga sam uvažam, mam svoj kamion..lalala..
super. a bi vi men položil za 4500 ker jaz ga gor pripeljem za 7700, če pa rabite še vi kaj, povejte, je na kamionu še placa.
nos do tal. no pa naj bo..za 8000 ti ga dam.

in je bil položen za manj kot 13000.

zdej pa gledava 220 kvadratov je naneslo 1 mio za polaganje. položeno v treh dneh. delal sta dva. to je 48 ur. koliko to annese na uro zračunaj sam.

zdej greva pa še na parket. jaz sme dal 8000, on je dal manj, prodaja za 13 tisoč. to je 5 tisoč po kvadratu. za 220 kvadratov je 1,1 mio marže.

a moram še besede zgubljat. še kater primer.
parketarjev sem obletel najmanj 10. vsi so isti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Mah ne da se mi več....

Samo še tole: ekonomisti bodo še pri 70 lahko konkretno služili, parketar, keramičar pa bo najbrž že pri 50 konkretno dohtarje in toplice plačeval....
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Težko mu boš kaj dopovedal, ko pa ekonomisti delajo brez marže. :>

Vsakega zaboli, ko vidi privatnika ki kaj zasluži, ker so jih očiji in mamice strašili pred fizičnim delom.

Ko pa v trgovini plačujejo cunje z 200% marže, ali jogurtke z 300% in kruh z 400% in tako naprej, to je pa ok. Pa si zagotovo noben ne peče kruha sam, kljub vsej velepameti.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kruh si pečem sam.

fizično delam več kot marsikateri privatnik. smao delam pri svoji hiši, na svojem dvorišču.

torej, če nekdo vidi nateg v drugem, je nesposoben, nesramen.

tipična reakcija privatnikov, ki so 100% prepričani, da imajo zlate roke in da morajo zaslužiti nov avto vsako leto.

o drugih 'poštenostih' privatnikov pa ne bomo.

ps
vidim temo o parketu in poštenosti. pa se spomnim gradis G in vilharjeve ter elitnih stnaovanj. pa stanovanjskega sklada, pa še ostalih gradbenih podvigov.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Vaš problem je tudi, da vse z izobrazbo smatrate za nesposobne in si potem za tista vaša opravila upate kasirat kot, da bi imeli tri doktorate.
Jaz si prav tako kot softi pečem kruh sam. Če je treba si zašvasam ograjo, položim ploščice, napeljem vodovod in elektriko, preštiham vrt in posadim solato. In vse to s 7. stopnjo pa še mestno dete?!? Nemogoče!
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Brezveze se je kregati s tem človekom, ki se mu srce trga, ko nekdo nekaj zasluži.

Potem pa še pomeša gradbena podjetja brez enega zaposlenega zidarja, s privatniki. Kar nima nobene veze, te firme nategujejo vse od svojih strank do izvajalcev. Glavni akterji tu niso ljudje, ki so kdaj trdno delali, to bi ti lahko bilo jasno.

Glede parketa, mene nič ne moti, če človek prodaja nekaj za dvojno ceno od te ki jo sam plača. Na meni pa je, ali se bom odločil za nakup. Da bom pa zdaj jokal o tem na forumih, pa kaj še. Jaz tu ne vidim elementa goljufije, goljuf bi bil prej ti sam, če morda v službi takole zabijaš čas na forumih.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
očitno o gradbeništvi nimaš pojma

gradis G je prava gradbena firma, podbno kot enrgoplan, vegrad, kraški, primorje.

in vsi najemajo podjetnike za dela, ki niso donosna 24/7. sami imajo zidarje, imajo nadzorne in imajo vse 'ekonomiste', ki se s privatniki dogovorijo o parametrih posla, potem pa nadzorni in 'domači' preverjajo delo.

tudi vsak BR mojster nima mašine za ne vem kak razrez, ampak vozi k lokalcu.

jokam ne, ko kdo kaj zasluži, jokam tudi na splošno ne. sem pa vprašal za mojstra, ki bo naredil, ne da me bo rit pekla.

v državni službi sem lahko an netu bp. vsak slovenc da cent in sem lahko celo leto na netu.