inox mojstri

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
No vidiš, samo da je jasno kdo je tisti ki zares za 0 dela zahteva dobro plačilo. Da smo le zaključili to temo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Imam izkušnjo kako je keramičar nategnil mojo sestrično. Tako finančno kot izvedbeno....
Samo takrat je na vrat na nos hotela novo koaplnico , brat in kompanija (knauf, štrom,voda...)pa niso imeli tisti čas za prevzem njenega dela in je dala drugim. Ko je čez pol leta brat videl kopalnico je rekel da bi oni naredili za pol cene, pa bi se vsem smejalo...samo ne pa takoj takrat ko je ona želela.
 

torek

Pripravnik
28. okt 2007
269
0
16
Cene obrtniških del ki jih plača npr. kupec stanovanja v bloku so pač take da pokrijejo stroške povprečno slabega delavca + njegovega povprečno nesposobnega šefa + sorazmerno velik del povprečno nesposobnih ekonomistov, inženirjev in projektantov zraven. To je cena ki na trgu prevladuje.
Potem se dobi nekoliko nadpovprečno sposoben obrtnik + en njegov soliden delavec (ki ne rabita tiste navlake nad sabo) in s tako tarifo dobro zaslužita.
Ni pa res da je strošek delavca s plačo 1400 bruto 1400/184ur = 7,6.
Bolj prava kalkulacija:
plača 1400 EUR bruto x 12 mesecev = 16800 EUR
stoški NA bruto plačo: 255 x 12= 3060 EUR
povračila (malica prevoz): npr: 130 x 12 = 1560 EUR
regres: nevemtočno 500 EUR
skupaj: 21920 EUR

imamo 12 mesecev s povprečno 22 dnevi = 264 dni
- dopust vsaj 20 dni
- prazniki vsaj 10 dni (odvisno od leta)
- bolniške 3%, kar znese 9 dni
Torej na delo pride ca. 225 dni v letu

Če vsak dan potem dejansko dela 7 ur - ker je skoraj nemogoče: malica, priprave, razni nepredvideni zastoji, ... pač odvisno od vrste dela dobimo 225x7 = 1575 ur dejanskega dela, ki ga kupcu oz. naročniku lahko obrtnik dejansko proda.
In delimo 21920 EUR / 1575 ur = 13,9 EUR/uro in to za delavca ki npr. zasluži sicer solidnih 920 EUR neto/mesec oz. dobrih 5 EUR/uro.
Treba je vedeti da za teh 13,9 EUR/uro delavec še nima niti delovne obleke, kaj šele orodje.

Fantje, ni druge vzemte sp in se lotite dela.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Ni problem v tem da je gotovo.
Sva z bratom vedela za ponudbe, pa je vzela enaga izmed dražjih ker ji je obljubil izvedbo "takoj".
Saj ji je lahko naredil takoj, ker je bil po takih cenah najbrž brez dela, ali pa je nekdo drug čakal (ki je sicer imel ponudbo nekaj 10% manjšo) in se mu je balo če ga tisti skensla.
Tak je pač trg. Nekdo stalno dela za nek normalen denar, nekateri pa špekulirajo z visokimi cenami in bolj proedko delajo. zaslužio pa vsi enako...nekateri pa se dela otepajo ker bi lahko naredili nekajkrat več kot sicer naredijo,pač imajo samo dve roki in dan samo 24 ur
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Citat:
Uporabnik torek pravi:
Fantje, ni druge vzemte sp in se lotite dela.

5* zate torek , za ostale pa - kot si napisal...

ti softi pa če si res v državni službi, se pa vsaj ne hvali s tem, da nič ne delaš.... prokleta golazen državna, vse bi blo treba podminirat!!!
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik softi pravi:
bom hiter.

diploma je postranska stvar. delam v firmi, ki prodaja svoje izdelke. kaj je ddv in ostalo poznam zelo dobro.

Brezveze se je s tem kroničnim lažnivcem pogovarjati, danes dela v firmu, jutri v državni upravi, jutri bo verjetno šef NASE, ker je za luno.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
če prebereš moj prvi post na tej strani ti bo marsikaj jasno. očitno mnogi ne berete, ampak 'lajate'. in to tako uspešno kot delate.

sicer je pa ta tema zame zaključena. izvajalca sem našel, drugo je postransko nabijanje in pametovanje. itak velika večina akterjev ni ne privatnik, ne delavc, tako da... do investitorja je pa pot še malo daljša.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
da obudim temo.

uporabnik mataljaz je rekel, da naredi ograjo. slišala sva se, menila, dopisovala. prišel je dvakrat naredil izmere, podal ceno in dogovorili smo se za montažo za 19.7.

ker ga 19 ni bilo, sem 21 poklical in preveril kaj se dogaja. povedal je, da jim je zgorel vikend in imajo full gužvo, da ograja je narejena, da mogoče pride ta vikend, če ne naslednji. ter da se slišiva v sredo. v četrtek sem ga klical in je rekel, da ne bo šlo, da se slišiva prihodnji teden.

od takrat ga kličem, pišem sms, a se mojster ne oglasi. pisal sem mu tudi naj pove kaj naj anredim, kdaj pride, da ne bi iskal drugega potem pa pride on na montažo. glede na to, da je ograja narejena mu ne želim delat stroškov in ga bom počakal, samo naj se oglasi in pove koliko je za čakat.

a mojster ne odgovarja, ne na klice, ne sms.

torej kaj naj naredim. sprejel sem ceno, datum montaže, zamudo..vse..kaj še lahko naredim za profi inox mojstra, da pride in dokonča delo.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
"torej kaj naj naredim. sprejel sem ceno, datum montaže, zamudo..vse..kaj še lahko naredim za profi inox mojstra, da pride in dokonča delo"

Kaj narediti? Sprijazni se z dejstvom, da te je nategnil.

Nič čudnega.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
945
113
Titograd
Zgorel mu je vikend
grin1.gif


Mojstri take sorte so pač odlični lažnivci. Kakršnakoli obljuba je španska vas, pa tudi na uro in datum jih kot male niso naučili gledati. Ni ti lahko
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pišem zato, ker so me tukaj spljuvali češ da sem preveč zahteven in ne vem kaj do teh majstrov. da pričakujem, da bodo delali pod ceno itd. jaz pa sem cel čas trdil, da so večinoma majstri nateguni. tako s ceno, kot izvedbo.

in zdej pričakujem te znalce, da mi svetujejo kaj narest. da ne naročim nove ograje, potem pa da tale mojster na alter napiše, da sem ga nategnil.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nisem, ker se je našel mojster, ki je dal ponudbo, ki sem jo sprejel.
plačal mu nisem še nič. dolžan mi ni nič, razen izpoljnjevanja obljube. glede na tvoje razmišljanje je povsem jasno, da imajo mojstri tak odnos.

dolgujemi to to, d balkon ni dokončan, da sem ga z mojstrom čakal en dan, da bo prišla zima jaz pa ne bom imel dokončano. in vse to bi lahko rešil z enim kratkim [censored] se, ne bom ti naredil.
 

AJVAR

Pripravnik
11. okt 2007
351
0
16
Obišči stran
Ne to je zato ker zbiraš najceneje, eni ste pač taki da hočete vse zastonj.

Če pa je ograja narejena pojdi jo iskat, plačaj pa jo montiraj saj jo znaš (oz. imaš mojstra).

Hiša pa lahko stoji tudi brez ograje!