"Inflacija", podražitve in izkoriščanje situacije za dvig marž

A to se imajo Radensko tam? Sem se ustavil tudi v Witors in so imeli fejki Kinder čokoladice, z mlečno belo čokolado noter, po 1 Eur za 0,5 kg.
Kako je ime onemu diskontu ki živi od pive?
za radensko ne vem, nisem bil tam že zelo dolgo, bom malo kolege povprašal če kaj vedo, bom pa verjento v bližnji prihodnosti šel po nakupih in če mi bo čas dopuščal preverim situacijo

glede diskonta, gre za diskont maxi, prilagam kar sliko kjer je. Je pa to privat trgovina
 

Priponke

  • MAXI.jpg
    MAXI.jpg
    461,8 KB · Ogledi: 72
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Recimo, Havana Klub expecial sem v IT brez akcije kupil po 12€, pri nas je 17, 18+
Jeger je dol 11-12 kar sem gledal, pri nas enako 17+

Večina "hard" pijače je že po rednih cenah ceneje, zanimivo pa, da radenske full ceneje nisem videl, ko sem bil.

Vse to normalne štacune ala Coop, Famila,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.360
5.867
113
pri taščici
Ja, jegra sem tudi jaz lani kupil po nekih 13€/l v Centro discount na skofijah.
Pa uniona 0,66 v nepovratni flasi po evro.
Iz obale grem domov namesto cez Črni kal, cez trst in potem na kozino, ali.pa na fernetice.
Je se kaj podobnega med Fernetiči in Skofijami?
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.719
6.307
113
Vprašanje če ti sploh prodajo za izvoz. Bi rekel, da jim tega Heineken ne dovoli.
Prides in kupis paleto. Al pa odpres skladisce in direktno kupis od dobavitelja sleper. Ga uvozis, placas dajatve in odprodas. Seveda je vprasanje kje prodati tako kolicino ampak omejitve s strani dobavitelja ne more biti.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.945
2.414
113
No ja, Fructal, Union,.... komot reče vam ne prodamo več, ker jebete tržišče v SLO, kao.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.719
6.307
113
Tole bi bilo na precej trhlih temeljih ce binse zadeve resno lotil. Poleg tega da se da nakupe izvesti vsakic z drugim podjetjem itd…

bolj zanimivo bi bilo izvedeti kake so dejanske nabavne cene v Sloveniji… morda na koncu ugotovimo da proizvajalcu sploh ne bi sesuvali trga…
 
Tole bi bilo na precej trhlih temeljih ce binse zadeve resno lotil. Poleg tega da se da nakupe izvesti vsakic z drugim podjetjem itd…

bolj zanimivo bi bilo izvedeti kake so dejanske nabavne cene v Sloveniji… morda na koncu ugotovimo da proizvajalcu sploh ne bi sesuvali trga…

tkole med nami...raj kot pir in alko ponudi tržišču tisto česar tu ni...govorim o recimo njihovih prehranskih produktih (od mozarel naprej, pa ne tistih iz Vipave al pa eurospina). Tu imaš potem še detergente (čistila) itd....naš trg vs njihov....samo za vzorec..gel winnis je v FAMI tam okrog 10 €, v Tigotu coop pa med 5 in 6 €

Če bi bil jaz na tvojem mestu in če maš kakega kolega ki se poklicno ukvarja s prodajo sadja, zelenjave (njihove tržnice, tiste ki prodajajo na debelo so zaprte za posazemnike) si na dobri poti da startaš dober biznis

drugače pa če te zanma oskrba tržišča se obrni na VIVO, gre za verigo trgovin, katere dobavljajo naprej različnim kupcem, ne posameznikom ampak npr, trgovinam, restavracijam...to bi znalo biti celo boljziheraško kot tista nabavljanja palet....
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.719
6.307
113
Nisem v tem poslu in preden bi se zares lahko cesarkoli lotil bi se moral se marsikaj naucit in verjetno bi dozivel prenekateri sok ali spoznanje… mislim pa da bi laufala samo nekaksna oblika e-trgovine
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Mal primerjave kako drago nakupujemo tu v Belgiji, recimo direktno primerljivi izdelki v akciji: Mercator vs Carrefour:
Capture d'écran 2024-04-20 070642.png
Capture d'écran 2024-04-20 070726.png


recimo za kolk se pr nas dobi Sensodyne, ena tuba v akciji je dobra 2€ (redna cena dobrih 5€), medtem ko je redna cena v Mercatorju dobrih 7€
Capture d'écran 2024-04-20 080041.png
 

Priponke

  • Capture d'écran 2024-04-20 080032.png
    Capture d'écran 2024-04-20 080032.png
    38 KB · Ogledi: 3