"Inflacija", podražitve in izkoriščanje situacije za dvig marž

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.151
291
83
Novost je le v tem, da zaposleni na blagajni kuponov ne hranijo pri sebi, ampak jih morajo kupci prinesti s seboj,” pravijo v Sparu in dodajajo, da informacije na družbenih omrežjih, da so prodajalci morali podpisati izjavo, da na popuste ne bodo opozarjali, ne držijo. “Naši zaposleni so morali v zvezi s tem podpisati zgolj izjavo, da so seznanjeni z novo tehniko dela glede unovčenja kuponov.”
To da so morali zaposleni podpisovat izjave je cista zajebancija zaposlenih in tiha groznja. Vsekakor nezdrav odnos do svojih zaposlenih.
Kupec bo vsekakor reskiral tista 2 centa za print kupona v kolikor bo zaintetesiran za prodajni artikel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in BuDi

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Glasuj z denarnico.
Pa bodo kuponi in še kaj kmalu nazaj.

Res je, merkator.je ocitno vrnil (ze drugi teden zapored) -25% kupon za en izdelek na vikend petek/sobota. Tako je bilo ze pred casom in sem ga dostikrat izkoristil za vikend ad-hoc nakupe, ko je padla ideja za bbq.

Potem so vikend popust prestavili na sredo, tistega sem koristil res redko. Vikend ad-hoc nakupe pa sem opravil v meni bliznjem hofru.

Ocitno nisem bil edini, ker vikend kuponi so nazaj.
 
5. apr 2015
1.337
692
113
Spar pa očitno hoče dvignit število uporabnikov za spar app. Pa že kak marketing zadaj. In že deluje.. Še na alter je ta poteza prišla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

erikson

Guru
25. avg 2007
21.429
5.419
113
Hofer jih že trola z oglaševalsko akcijo.


V današnjem hitrem tempu življenja, ko potrošniki iščejo priročnost in ugodnosti, so trgovine postale pravi labirint različnih programov zvestobe in digitalnih kuponov. V tem kaosu izstopa Hofer, ki ostaja zavezan cilju zagotoviti izdelke visoke kakovosti po najboljši ceni za vse, brez kartic zvestobe, nabiranja točk in izrezovanja kuponov.

"Nakupovanje brez kartic zvestobe, zbiranja pik ali uporabe digitalnih kuponov pomeni hkrati tudi manj dodatnih stroškov za računalniško podporo, programsko opremo, kadre in komunikacijo," pravijo pri Hoferju, kjer s tem preprostim pristopom izstopajo iz množice trgovcev, ki za uveljavljanje popustov in nakupovanje po akcijskih cenah od kupcev zahtevajo uporabo aplikacij, kartic zvestobe, zbiranje točk ali drugih ugodnosti z nakupi.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Hofer jih že trola z oglaševalsko akcijo.


V današnjem hitrem tempu življenja, ko potrošniki iščejo priročnost in ugodnosti, so trgovine postale pravi labirint različnih programov zvestobe in digitalnih kuponov. V tem kaosu izstopa Hofer, ki ostaja zavezan cilju zagotoviti izdelke visoke kakovosti po najboljši ceni za vse, brez kartic zvestobe, nabiranja točk in izrezovanja kuponov.

"Nakupovanje brez kartic zvestobe, zbiranja pik ali uporabe digitalnih kuponov pomeni hkrati tudi manj dodatnih stroškov za računalniško podporo, programsko opremo, kadre in komunikacijo," pravijo pri Hoferju, kjer s tem preprostim pristopom izstopajo iz množice trgovcev, ki za uveljavljanje popustov in nakupovanje po akcijskih cenah od kupcev zahtevajo uporabo aplikacij, kartic zvestobe, zbiranje točk ali drugih ugodnosti z nakupi.

Lahko jih trolajo, ampak to ne spremeni dejstva, da je Hofer postal "svinjsko" drag.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Zanimivo.
Zaračunavanje vrečk nobenega ne moti?

A ti si proti zelenemu prehodu?!
... joj, joj, ti bi si prav zaslužil, da ti neuporabnik Roga pred stanovanjem naredi iz snega otroka iz Gaze! (ali nekaj drugega aktivističnega ker pač, verjetno se ti bo malo težko nalimal na sliko v dnevni sobi)


Slovenija prva po porabi plastike. Raba plastičnih vrečk se še povečuje.

Slovenija sledi evropski direktivi, ki določa, da od leta 2019 dalje plastične nosilne vrečke potrošnikom ne smejo biti več na voljo brezplačno. Vsaka država članica EU pa se lahko odloči, da bo od te prepovedi izvzela zelo lahke plastične nosilne vrečke, z debelino stene 14 mikronov ali manj za sveža nepredpakirana živila. V uredbi ni zahteve, da morajo biti takšne vrečke brezplačne, uredba to zgolj dopušča.

Najnižjo porabo lahkih plastičnih vrečk so zabeležili v Belgiji (pet vrečk na prebivalca), na Portugalskem (devet) in Švedskem (16). V Sloveniji je poraba na prebivalca v povprečju znašala 82 vrečk, s čimer je bil v primerjavi z letoma 2020 (74) in 2019 (73) znova opazen trend rasti porabe.

V slovenskem morju med odpadki z 90 odstotki kraljuje prav plastika, pri čemer 16 odstotkov predstavljajo plastične vrečke. Plastika se v resnici nikoli ne razkroji, ampak le razpade na mikrodelce in tako najde tudi pot v človeško telo in ozračje.



(neumnosti, npr. kako je prišlo toliko vrečk iz "Maribora" in "Ljubljane" v slovensko morje - ne razlagajo, prav tako ne razlagajo kako je Slovenija "prva" po porabi plastike, če je pred njo še kup vzhodnih in baltskih držav - letno povprečje porabljenih vrečk v EU27 je 77 - mi smo pa na 82, ampak menda se tega ne spodobi spraševati)