Indukcijska plošča

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Ena od opcij (vendar dražja) je ta da kupiš vsak segment posebej..torej imaš ločeno 2 + 2 in seveda na dolgi rok možnost menjave za kaj drugega.

Malecky... Zakaj uporabljat plin..hm..isto kot bi vprašal zakaj za kuhanje uporabljat elektriko? (slednje vprašanje bi bilo bolj na mestu kar se mene tiče).
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Glej...kupuje kuhališče oz. razmišlja o kombiniranem plin + indukcija. Jaz sem bil čisti pristaš plina sam kombiniranje mi niti na kraj pameti ni padlo.

Dobro se ve kakšne so lastnosti plina in indukcije in teh 2 zadev ni za kombinirat ker ni smiselno in pika! Oboje je lahko primaren vir, imet 2 primarna je pa bolj....
bonk.gif


Steklokeramika se pa nima kaj delat v tej enačbi, kdor še na tem dreku od pogruntavščine kuha se mi smili. Jaz ne bi kuhal na steklokeramiki in ti povem, da bi punca takoj dala keš za indukcijo al pa plin, samo da bi še naprej kuhal...pa je dost "škrta".
tongue-1.gif


Ločeno 2+2 mu je bilo pa že predlagano če bi bral, tko da nisem čist odpisal plina.
smirk-1.gif
Je pa glupost zraven indukcija in pika.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Kaj če bi ti ta tvoj komentar malo bolj utemeljil.

Drugače pa imam jaz 2x steklokeramiko in 2x indukcijo. Kako je z kuhanjem na eni in drugi nimam pojma ker ne kuham
redface-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
SPAM

Sicer pa....če ne kuhaš, nimava kaj debatirat o tem.
smirk-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
čaki, čaki.. kaj je primarno, kaj je sekundarno je tle spet kakor za koga.

Steklokeramika in indukcija sta na elektriko, plin je plin.
Torej pri meni sta med seboj zamenljiva le indukcija in steklokeramika. Plin je razred zase.

Ker je indukcija res baje fajn, bi bila v tem res primarna. poleg 3 indukcij, pa bi si želel še 1 plin.
Včasih pride prov za kake specialne jedi
smile-1.gif
al pa če elektrike zmanjka....

No sej vseno. Ker pač 3 indukcije + 1 plin ni za dobit (za neko normalno ceno) bom pač izbral 4 ind.

lp
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Postavil si nekaj trditev, in niti ene nisi utemeljil.

Kako je lahko plin primarni grelec, indukcija je lahko primarni grelec. Kako ti določaš primarne grelce. In zakaj nebi imel indukcije in plina skupaj? Tokrat poskusi argumentirati in ne le naložit polno karjolo sranja kot si to počel do sedaj.

Aja pa pojasni še zakaj je steklokeramika slaba?

in še malo off topic
Moje kuhanje pa tukaj nima nobene vloge, PROSIM DA DO ŽALJENJA SOUPORABNIKOV NE PRIHAJA VEČ
 
Nazadnje uredil moderator:

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Ajde bom jst odgovorila:

Plin in indukcija naj nebi šla skupaj samo z enega stališča. Posoda in poškodbe. Dejstvo je, da je dost trapast, da kupiš samo indukcijsko posodo, če pa imaš plin, saj je indukcijska dražja. Če pa imaš kombinacijo obeh, pa kaj hitro zafrkneš in se loviš kje je kaka spravljena. Recimo.

Poškodbe pa itak. Če je vse na eni površini, kaj hitro z gobico ( s katero si drgnu po plinski plošči) zaideš na indukcijo.


Sicer je zanimiva varianta ta kombinacija. Vendar se iz mojega stališča to ne splača. Morda ima kdo to doma in ve kako je s tem.

Steklokeramika ni slaba, a dejstvo je, da je tehnologija napredovala in je indukcijska bolj varčna in hitreje se segreva. Steklokeramična je slaba samo v primeru, da se izredno počasi hladi - kar se lahko primerja z navadnim električnim štedilnikom.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Jap, če ne kuham, ne morem komentirati ane
stupid-1.gif


Neglede na to da si kao "sam svoj mojster" v kuhinji, nisi utemeljil niti enega svojega mnenja, tako da iskreno dvomim v tvojo kredibilnost na področju kuhinjske tehnike

Postavil si en kup trditev in protislovnih dejstev, in si zelo neargumentirano prepričan v svoj prav.

Maxi25 pa dobiš 5* za dobro argumentiran odgovor, Malecky-u si lahko za vzor.

Sedaj pa on topic:
Za moje pojme je kombinacija indukcije in plina primerna za področja kjer velikokrat zmanjka elektrike. Vem da je indukcija veliko bolj občutljiva kar se raznih žičnatih gobic ipd. tiče, ampak vseeno.

Indukcijska posoda pa ni več toliko dražja da bi rekel da se ne splača. In koneckoncev tudi z indukcijsko posodo lahko kuhaš na plinskem štedilniku.

Kar se tiče resnih argumentov proti steklokeramiki, pa razen porabe elektrike in počasnejšega ohlajanja ni nekega "pametnega" zadržka proti.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Resni argumenti proti steklokeramiki:

-zelo zelo počasna
- če pokipi se zažge, ker je kuhališče zelo vroče
-ni odzivna ( če nekaj začne kipeti moraš lonec odstaviti, drugače vseeno pokipi)
-zelo počasno ohlajanje
-visoka poraba elektrike
- nevarna - če pozabiš ugasnit in povre vsa voda še vedno greje, medtem ko indukcija ugasne
Pa še sem kaj pozabil.

Za plin par stvari ne velja, je pa pri plinu treba omeniti tudi možnost eksplozije in sploh če ni plinske napeljave sitno prenašanje in priklapljanje bomb.

Bi pa dodal še to, da se nakaj pogovarjate o mrežicah za čiščenje.
Teh mrežic se pri sodobnih kuhališčih ne uporablja nikjer več, ker so vsa (plin, steklokeramika in indukcija) na steklu.

Tistih rostfrei plinskih kuhališč običajnih velikosti pa ne kupi skoraj nihče več.

lp

ps: trigger, res se iz tvojih odgovorov vidi, da ne kuhaš in bi bilo bolje mamo vprašat
tongue-1.gif
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Evo vidiš super odgovor
cheer.gif


Bom mogu zdej moji mal pamet solit, kadar bo kuhala
evil.gif


Ne, me je pa resno zanimalo zakaj nekaj ja in zakaj ne. Kajti do sedaj smo uporabljali samo plin. Zdaj ko greva z mojo na svoje, pa sva si nabavla 2 2 steklo keramiko in indukcijo. Tko da tukajle je ene par pointerjev zelo zelo pozitivnih. Na plinu si npr. zmanjšal oz. zaprl dotok in je stvar dokaj hitro nehala vret ali pa kipet. Izkušenj z steklokeramiko in indukcijo pa pač nimam. No konec koncev tudi z ostalimi rečmi v kuhinji jih nimam ampak ne glede na to, par zelo dobrih nasvetov. Hvala.

Pa še tebi 5*
cheer.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
da se ti da.

vsak mora probat in lahko pove.

kuhal na plinu, super.
kuhal na steklokeramiki, na drva in elektriko navadno. tema. preveč je treba 'razmišljat'
kuham na indukciji. plin je bilo drago napelat še v kuhinjo, in estetsko ni sedlo.

2+2 ne bi vzel tut v sanjah ne.

btw
posod nisva imela, dala sva slabga tisocaka za par piskrov.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Takoje...in trigger je pač vnaprej kupil bedarijo zdaj mora pa upravičit nakup.

"primarno" sem napisal zato, ker uporabna za kuhat normalno sta uporabna le indukcija in plin. Steklokeramika ima toliko minusov, da se prodaja še samo zarad butalskih predsodkov do indukcije, plin je odlična stvar, vendar je potrebna inštalacija, prostor, profi oz. estetski gorilniki so pa skoraj toliko kot indukcija.

Sicer je pa večina žensk tako nepraktičnih, kar se tiče izbora teh zadev vnaprej, da jim je čist vseen na čem se kuha. Kake navdušene kuharice že dolgo nisem videl, kaj šele, da bi se poglobila v kuhinjsko tehniko.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:
Sicer je zanimiva varianta ta kombinacija. Vendar se iz mojega stališča to ne splača. Morda ima kdo to doma in ve kako je s tem.

Moja sodelavka ima ravno to kombinacijo (nova hiša) 2 x plin + 2 x indukcija (ločeni). Moti jo edino to, da ji včasih zmanjka kak rinka plina, pa mora potem kuhat na elektriki
evil.gif


Načeloma pa zadovoljna.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Sej men osebno je najprej to v oči padl - kombinacija. Ampak glede na to, da imam stanovanje v mansardi, se mi plina ne splača. Kdo bo pa še tist po štengah nosu..
grin1.gif


p.s.- Hvala za zvezdice
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Kuhal 10 let na plinu, sedaj 5 let na steklokeramiki, pa na plin ne grem nikoli več.
Ker še nisem probal indukcije, tudi na steklokeramiki nič ne pogrešam
smile-1.gif


Pa hecno mi je, ko se pri steklokeramiki omenja porabo kot minus, hkrati se pa priporoča plin
confused-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Plin je pa ja cenejši za kuhanje. Vsaj zemeljski, oni v bombah je že verjetno dražji.

Samo [censored] ga, steklokeramika je tako strašansko počasna in neodzivna, da jo uporabljam samo, ko so vsi plini zasedeni, bolj ali manj samo za kuhanje na nizki temperaturi. Pa sploh si ne predstavljam, kako bi naredil roastbeefa na steklokeramiki.
confused-1.gif
 

pikovit

Pripravnik
3. feb 2008
402
2
16
52
kamnik
Zakaj pa ne bi mogel pripraviti roastbeefa na steklokeramični plošči?Doma imam steklokeramično ploščo in še eno indukcijsko-rajši kuham na steklokeramični.Edina prednost idkucijske je da je hitrejša,kar pa je pomenbno samo na začetku kuhanja-kuha se pa potem tako ali tako na manjši temperaturi.Pa dobro-tudi plošča je potem res še nekaj časa vroča,ampak navadna električna plošča je mnogo bolj nevarna,plin je za kuhanje še kar v redu,moti me samo da ima plin samo dve stopnji kuhanja.Prej sem imel plinski štedilnik.No je pa res,da če bi kupoval novo ploščo,bi najbrž kupil indukcijsko-mogoče zaradi posod,ki so doma celo kombinirano 2+2.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik pikovit pravi:
Zakaj pa ne bi mogel pripraviti roastbeefa na steklokeramični plošči?
Tapravega, v sredi še krvavega, okoli pa zapečenega? Khm, mogoče se res da, ampak si res ne predstavljam, kako. Regulacija toplote na steklokeramiki je namreč nikakršna.

Pa dobro-tudi plošča je potem res še nekaj časa vroča,ampak navadna električna plošča je mnogo bolj nevarna,plin je za kuhanje še kar v redu,
Citat:
moti me samo da ima plin samo dve stopnji kuhanja.
Huh?
confused-1.gif

Kaj pa je to za ena reč? Kar jaz pomnim, je regulacija zvezna.