Indukcijska plošča

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Treba bo opremit kuhinjo in se nikakor ne morem odločit, ali naj kupim steklokeramično ali indukcijsko ploščo. Posode še nimam, tako da to ne predstavlja problema.

Moti me, ker pri indukcijski ni robu. Si ne predstavljam kam vse teče tekočina, če ti kaj skipi.
shocked-1.gif


Prosim vas za mnenja in izkušnje, ker jaz namreč še v življenju nisem kuhala na indukcijski plošči. Eni pravijo, da je super, eni da je adijo. V prihodnosti so planirani otroci. Mogoče tudi to pripomore k odločitvi.

Hvala hvala..

lp
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
imel steklokeramiko tudi brez robu in sedaj imam indukcijsko.kar se tiče roba ni tak problem saj redko gre čez toliko vode da bi zalial celo plato in stekla kam drugam,sicer pa če že bo stekla po pultu saj je spodaj tesnilo pod plato.če pomsilim nazaj steklokermaike tudi pogledam ne več.prej je voda v piskru rabila vsaj 5 minut da zavre sedaj se to zgodii v cca. 30 sekundah.vglavnem ko se jo navadiš je bomba.tako kot naše mame ko so šaltale iz plina na steklokeramiko
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Mah mene sam to skrbi, da bi kdaj skipelo, saj imam po tleh parket (ja vem...najslabš)...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
kupi tisto kar ti je všeč in cenovno sprejemljivo.zakaj bi se opredeljevalala po znamki.vse lahko crkne in vse lahko dela brez problema.če misliš da bo crkovcalo potem se osredotoči na to da imaš daljšo garancijo.vedi tudi da imajo marsikateri znani proizvajalci BT še podznamko ki vsebuje iste komponente za manj denarja.če bo gorenje se tzi splača iti v avstrijo če nisi predaleč
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Prvo kot prvo razmišljaj samo o 4x indukciji. Ostalo je kamena doba, razen če si ljubitelj plina. Sploh glede na to, da kastrol še nimaš je odločitev še toliko lažja. Jaz imam Electroluxovo in sem zelo zadovoljna z njo:

http://www.electrolux.si/node7...9&logotype=


Brezveze te skrbi kam bo tekla voda če ti bo skipelo, ker te vode običajno ni toliko, da bi se ti razlila čez rob plošče, kaj šele čez pult na tla. Tako da zaradi tega imaš po tleh komot parket.

Pri indukciji je fajn tudi to, da je vroče samo področje pod posodo, zraven pa čist mrzlo, kar je zelo fajn iz vsaj dveh razlogov.
1. Če ti že kaj skipi se ne more prismodit in je za pucanje dovolj samo, da zadevo obrišeš z mokro viledo. Pri indukciji ne rabiš nobenih praskal, vsaj jaz ga do sedaj nisem potrebovala, pa mi je kakšna stvar že skipela.
2. Praviš da prihajajo otroci. Ko se ti bo otrok prijel za rob plošče in se stegoval na pult se ne bo mogel opečt po prstih, ker področje zraven posode ni vroče.

Recimo meni osebno plošče, ki imajo kovinski rob niso všeč, ker se ti tam lahko nabira svinjarija oz. moraš to bl pucat, če želiš imet lepo čisto.
 

matejmesar

Pripravnik
1. jul 2009
95
0
6
Že 4 leta indukcja gorenje 2+2 brez roba v kuhinji s parketom. Žal mi je, da ni indukcija 4x. Nikoli težav, je pa res, da ni še nikoli nič pošteno skipelo. Na tleh je pa za vsak slučaj tepih.
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Mi smo cca. 2 leti nazaj preurejali kuhinjo in smo iz plinskega štedilnika prešli na 2x indukcija in 2x steklokeramika. Če bi vedli, da je indukcija tako dobra in če ne bi bil strošek nabave indukcijske posode tako velik bi definitivno vzeli 4x indukcija. Tako pa zdej kombiniramo ampak se da'
smile-1.gif
Moramo zdej nabavit tisti pretvornik za indukcijo, ko ga postaviš pod navadno posodo, da lahko potem kuhaš na placu, ki je rezerviran za indukcijo.

Problem pri indukciji pa zna bit premajhen "fi" posode in ti jo ne zazna oz. ti kuha na momente (to pride v poštev bolj pri kaki đezvi za kavo). Mi smo komaj pol, ko je blo že vse montirano v navodilih vidli, da je notri napisan minimalni "fi" posode, ki ga še zazna.

Skratka...ko si bom jaz urejal svoje stanovanje grem definitivno na 4x indukcija.
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Evo ga...sm zdej prav pogledal v papirje od plošče in zasledil, da je minimalni fi 90 mm in pol še probal minimalno đezvo, ki jo imamo za kuhat kavo in je dno glih te širine. Ko pa smo imeli dno z manjšim fi pa kot povedano - ga ni zaznalo. Včasih pač zgleda malo čudno, ko si kuhaš kavo za enega v đezvi v kateri se lahko skuha 6 kav
smile-1.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Ta plošča je malo zoperna, ker moraš najprej s tipko določit katero kuhališče bi rad upravljal, šele potem lahko višaš ali nižaš temperaturo ... Moja pa ima za vsako kuhališče svoje komande.

@excalibur
A 9 cm na navadni steklokeramični al na indukcijski?

Jaz kofeta ne kuham na plošči, pijem Nescafe, ki si ga pogrejem v mikrovalovni. Kadar pa kuham kofe je pa to za več oseb in mi je še tisti 12 cm lonček premajhen. Me pa prav zanima če bi moja plošča prijela manjši lonček, kot piše v navodilih, sam ga nimam pa tega ne morem probat, sam zato da bi probala ga pa tud ne bom kupovala.
 

Jerez

Pripravnik
27. jul 2007
561
0
16
Brez dvoma indukcija. Sva zelo zadovoljna, še posebej s hitrostjo gretja
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Ja to je res kar si rekla, da je malo zoprno, ker moraš najpre določit katero ploščo hočeš regulirat (imamo tudi mi tako). Ampak se navadiš tako, da ni panike in ti je pol čisto samoumevno naredit tisti en klik več
smile-1.gif


Tistih 9 cm se nanaša na indukcijo
wink-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik matejmesar pravi:
Že 4 leta indukcja gorenje 2+2 brez roba v kuhinji s parketom. Žal mi je, da ni indukcija 4x. Nikoli težav, je pa res, da ni še nikoli nič pošteno skipelo. Na tleh je pa za vsak slučaj tepih.

Malo manj časa sicer, ampak je ista kombinacija. 4x indukcije se ni splačalo vzet, ker so se pregrevale in odpovedovale. Še nisem doživel da bi mi kaj preko šlo, se mi sama ugasne preden je prepozno
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
obvezno indukcijo!

Še vsak ki je šel na elektriko (in izbral kombinirčka 2+2 - ravno zaradi stare posode) zdaj priznava da kuha izključno na indukcijo.

čepa nimaš še posode pa tako ali tako nimaš kaj razmišljat.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
100 x hvala za tele odgovore. Ste me kar prepričali
grin1.gif


Imam pa še eno vprašanje. Pečico bom imela dvignjeno in jo bom kupila posamezno. Ker imamo doma neko navadno ventilatorsko pečico, si niti ne predstavljam kakšno naj kupim sedaj. Aleluja, saj je 50 vrst pečic. Od kombiniranih do ne vem kakšnih.

Rada pečem...od mesa do peciva in res nimam blage kakšno naj kupim
redface-1.gif


Bom rekla adminom naj malo stala alte za te super odgovore.

LP
grin1.gif