Indukcijska plošča

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
@Maxi25
tnx za šuške, res ne bi blo treba

Moja pirolitična, digitalna pečica je imela že zraven dvojna vodila, brez doplačila. Imam pa tole . Zaenkrat zelo zadovoljna z njo. Pirolize še nisem probala, ker jo imam šele dobra 2 meseca v uporabi in se še ni tako zasvinjala, da bi jo bilo treba pirolitično pucat, je pa v uporabi sigurno vsak drug dan. Fajn mi je tudi to, ker ima program za peko kruha in pizze, ki vedno uspe, če se držim njihovega recepta.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
in kdo je prvi izdelal indukcijsko kuhalno ploščo?

to v končni fazi nima veze
smile-1.gif


kdo je 'izumil' carving smuči?

ja, ta, ki ga kmaluveč sploh ne bo...ime bo kvečjemu na kaki jadrnici.
Če butneš nekaj takega
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Verjamem, vendar za ta denar izberem rajši Electroluxa ali Miele. Naj DeDietrich kar ostanejo pri ogrevalni tehniki
grin1.gif
ima seveda precej zveze.

PS: Za razliko od Elana se v resnih podjetjih posvečajo razvoju svojih izdelkov, marketingu etc. in ne pranju denarja.
 

beyonce

Pripravnik
9. sep 2009
53
0
6
40
Mogoče sem malo pozna, ampak vsekakor se odloči za 4 x indukcijo. Ko sem sama kupovala, sem ravno zaradi tega, ker nisem imela posode, kupila 2 + 2, danes mi je pa zelo žal, ker nisem kupila 4 x indukcije. Še posebno, ko sem, teden po nakupu v AT opazila akcijo WMF posode za samo 100 EUR ... najraje bi se požrla od jeze.
Vsekakor, indukcija v primerjavi s steklokeramiko zmaga na celi črti ... hitrost, poraba, praktično hladna grelna površina po odstranitvi posode ...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
lej, nima veze kdo lansira na tržišče nekaj novega...zgolj to sem mislil napisat.

Lahko imaš 100 izumov pa boš še vedno propadel, tako da to ni merilo 'zgodbe za uspeh'.

ker to kar si ti napisal se bere...češ, oni so dali na trg indukcijsko ploščo, kar pomeni da so najboljši
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Hvala za odgovore! Res ste mi bili v pomoč.
cheer.gif


Hvala tistim, ki se bunijo v tej temi kdo je kaj izumu.
stupid-1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Nihče ni omenil, da lahko na indukciji kakšna posoda "piska" z visokim tonom.
Pred nakupom posod povprašajte kako je z vračilom.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tako piskanje jaz ponavadi slišim, pa nisem še nikoli tega dobil iz indukcije.

Zganja šundr, pri max power sam to je vrenje vode bolj glasno kaj šele pečenje česarkoli.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
jaz pa nikjer nisem zasledil kombinacije Plin + indukcija..
bi mel 3 ind. + 1 plin ali pa 2+2..

To sploh obstaja?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Dost neumnost...

Napiši zakaj bi to mel? Razen če je pol jedi azijskih in rabiš profi wok gorilnik.

Majo firme tudi programe, lahko sestaviš 2+2.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
ma gledam tele plošče in je na voljo vse živo kombinacij Plin + elektrika ampak nikjer Plin in Indukcija.. pa me zato zanima.

Nasploh mi gre na živce touch pad pri indukciji... šalter je nekak bolj priročen...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Vzemi Siemens plato s touchsliderjem.... brezhibno upravljanje.

Una bip bip upravljanja so pa res grozna....neuporabno čist.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
rajš 1x več potegnem pri pucanju, kot pa za vsak razmišljat kaj stisnt in kolk dolg tiščat ipd.

nevem no... šalter je šalter..
smile-1.gif


ker bom čez 1 mesec kupoval pečico + ploščo, upam da se bo dobilo plošča, ki ima šalterje na sprednji strani (kot včasih)

A sploh obstaja indukcija s šalterji?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sej sem že pisal...

Maš to:

http://mocoloco.com/upload/2008/01/siemens_touchslider.jpg

Al pa mogoče še to kar mam jaz...Neff (isto ma un kuhar na rtvslo v oddaji):

induction-cooktop-neff-t4543.jpg


To je pa lep magneten alu knof, katerega najprej pahneš v eno smer da izbereš kuhališče pol pa vrtiš poljubno kot knof in štelaš jakost domala brezstopenjsko. Fina zadeva, bla bi skor idealna, če bi si zapolnila zadnje izbrano kuhališče, tko je pa treba zmer znova zbrat (pač malenkost pahneš knof v smeri kuhališča), tko da je Siemens Touchslider bolš.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
je Simens Touchslider zelo občutljiv na mokre prste in malček vlažno podlago?
so s tega stališča varinate za tapkanje (ala Gorenje) bolj zaneslive
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Verjetno kot vsak vmesnik...ubistvu še bolje dela z vlažnim prstom.
aplauz.gif


Senzorski del je isti drek, sam drugače se izbira. Pri tač sliderju sploh nimaš kaj zaj***, ker sam enkrat pritisniš na mesto, pri standardnih sistemih pa sam bip bip bip bip, 3x vmes ne prime....kriza.
uf-1.gif
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
sam imam 2x indukcija 2x steklokeramika! Kupljeno ene 3 leta nazaj . Zdaj je pa tudi posoda za indukcijo že takooo poceni, da definitivno 4x indukcija.

Ker so gumbi na spodnji strani je tako, da tudi, če pozabiš pisker na plati, pa ti karkoli gre čez se plošča sama ugasne, ko tekočina pride do gumbov
wink-1.gif


Zanimivo da ob Komplet AMC posodovju najraje kuhava v kompletu piskrov iz ikeje +- 50 EUR
wink-1.gif


Ne najdem pa nobene đezve za indukcijo. Ma kdo kako idejo ?

Glede nedolavnja navadnih sistemov ... Zdej pa že pretiravate . Men še enkrat ni uspelo tipke falit, pa kr velik klamfam po tipkovncah. Res pa je, da če je lih cela luža nad gumbi nekak nebodo delali najbolje. Na vsak sistem se navadiš, tako ali drugače. vsak ima svoje pluse in minuse.

LP M.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Verjetno kot vsak vmesnik...ubistvu še bolje dela z vlažnim prstom.
aplauz.gif


Senzorski del je isti drek, sam drugače se izbira. Pri tač sliderju sploh nimaš kaj zaj***, ker sam enkrat pritisniš na mesto, pri standardnih sistemih pa sam bip bip bip bip, 3x vmes ne prime....kriza.
uf-1.gif

Skeptičen sem zarad izkušnje pri PC mišku. MX AIR ima podoben senzor, kot predpostavljam, da je na tej plošči. Če je prst moker enostavno ne dela. Imamo Gorenjevo prenosno na pipkanje. Si predstavljam, da je pri 4 "pipkat" precej zoprno. Se pa zadeva kupuje v nekaj mesecih...

še glede moči kuhališč v praksi
kolker sem gledal ponudbo je precej razlik/ nekateri proizvajalci MAX 1,8 KW nekateri tudi 3.5 na najmočnejšem
kaj priporočate iz prakse - od viška nikoli glava ne boli? Druga pa je seveda hišni priklop in vsi porabniki na njem.