iGO primo za Blaupunkt New York 800

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Blaupunkt Philadelphia 835. Obstajata dve verziji WORLD in NAVI? Ve kdo razliko, če kupim cenejšo je okoi 500 eur ali potem navigacija z SD kartice deluj'
hvala
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Word je brez TMC antene in SD kartice z navigacijo. Prvo dobis na linku od s3c-ja, drugo pa v tej temi par postov nazaj.
smile-1.gif


Saj to je se na WinCE platformi ?
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
835 navi z nemčije okol 650 eur s poštnino. A je vredno tega dnara? A bom to lahko sam zmontiral?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Samo za info, če boš tehtal še druge opcije, namreč na novih dveh modelih New York 845 in Philadelphia 845 deluje samo original iGO Primo. Krekana verzija NE deluje (ni zvoka).
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
San diego brez navi je samo 300 eur? Je tole boljši/ slabši enak RNS 510 kaj menite? Za tmc mi ni nič, sampo kje pa je gps sprejemnik je že vgrajen, je treba kable vlečt?
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Ce bos dal to VW, na displayu ne bos imel podatkov klime, parksenzorjev, poleg tega ne bo podatkov o radiju med stevci. Zamenjava z RNS 510 bi bilo kaj z CanBusom. Zgornja Philadelphija je tozadevno ok kot vem.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Ah ok good point
smile-1.gif
Sliši se okol da so rabljene RNS 510 že po 300 eur huh,samo meni še ni uspel take najdet,...vsi hočejo 450 ali 500.
 

BoN_BoN

Zelenc'
21. feb 2008
1
0
1
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Samo za info, če boš tehtal še druge opcije, namreč na novih dveh modelih New York 845 in Philadelphia 845 deluje samo original iGO Primo. Krekana verzija NE deluje (ni zvoka).

Hvala Janch za tole informacijo. Potem Philadelphia 845 pade v vodo. Gledam nekaj za VW, ekvivalent RNS510, pa da bi lahko potem sam mape na kartico nalagal, da so updejtane brez dodatnih stroškov.
So mi pa rekli na orangeaudio, da je potrebno kupiti še adapter za priklop originalne vw vzvratne kamere na radio, MPC je okoli 130€
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Citat:
Uporabnik bste pravi:
Blaupunkt San Diego 530. Igo deluje direkt iz skatlice tudi tale: Primo 2.4 - 9.6.13.405512. Torej ni potrebe po nakupu originala. Ko dobim poskusim se z TMC s tole anteno: http://www.gns-gmbh.com/shop/xtc/product_info.php?info=p195_GNS-TrafficBox-FM9-Y-DIN-ISO-2-5mm.html

No, sem bil malce prehiter ocitno. iGo deluje odlicno, tale TMC antena pa (se) ne. Poskusil sem tako z nastavitvami SYS datoteke iz prve strani kot tudi oskubljene:

[tmc]
port="COM,1"
source="gnsport"
tuner_model= "TMC_GPSTMC_TUNER"
baud=38400

Ikona za TMC se sicer prikaze, vendar sporocil ni. Ob kliku se izpise sporocilo, da ni TMC signala (poskusil tako z voznjo po SLO kot tudi ITA, DE in AUT).

Gre za iGO Primo (2.4) 9.6.13.405512, TMC licence so v ustrezni mapi. Kaj sem spregledal ?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Navedene TMC nastavitve veljajo za TMC anteno, ki je v ponudbi pooblaščenega prodajalca za te Blaupunktove modele. Glede na to, da si ti anteno kupil drugje, predvidevam, da gre za drugačno strojno opremo, zato so po vsej verjetnosti seveda tudi drugačne nastavitve (port/baud). Vse kar rabiš vedet je to, kateri source, port in baud rate uporablja tvoja antena. Glede na to, da Primo ni sposoben tega ugotoviti samodejno, je edina opcija, da dobiš oz najdeš te podatke direktno od proizvajalčeve spletne strani ali v sami specifikaciji izdelka. Če tega podatka ne boš našel, potem ti svetujem, da začasno namestiš iGO8, ki ima v svojih nastavitvah možnost samodejne prepoznave TMC strojne opreme in ti bo skeniral vse kombinacije. Ko/če bo zaznal anteno, se bodo ustrezne vrednosti, katere iščeš shranile v mapi iGO8\SAVE\system.ini pod sekcijo [tmc]. Potem te vrednosti kopiraš v sys od iGO Prima, ki ga želiš uporabit in to je to (teoretično).
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Evo, sem predhodno vprasal in dobil tole:

vielen Dank für Ihre Anfrage. Als kompatilen GNS TMC-Empfänger zu Ihrem Baulpunkt San Diego 530 empfehlen wir Ihnen die GNS TrafficBox FM9 Y DIN ISO 2,5mm (siehe: http://www.gns-gmbh.com/shop/xtc/product_info.php?info=p195_GNS-TrafficBox-FM9-Y-DIN-ISO-2-5mm.html ).

vielen Dank für Ihre Anfrage. Die von Ihen genannte Einstellungen für den COM-Port 1 sollten o.k. sein.
Der TMC-Empfänger sollte dann als Symbol in der Navigationssoftware angezeigt werden.

Der Ausschnitt des Sys.txt scheint o.k. zu sein.

Ampak, predvidevam, da so tole fantje mal na pamet govorili. bom poskusil se z Igo8. Ves kera verzija bi sla ok cez, ker zadnja se mi zdi, mi je samo bel ekran nardila in crash.
smile-1.gif
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Evo, da podam epilog zgodbe.

Jasno, po Janchevem nasvetu (hvala) je zadeva zacela delat tko koz treba. Pravilen COM port sem ugotovil preko IGO8 programja, ostale nastavitve so ostale enake. Tako je za doticno anteno in SanDiego 530 nastavitev za TMC:

[tmc]
port="COM,7"
source= "gns"
baud=38400
gps_source=1