IGO 8 na IGO 638-B - PROBLEM

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

matjazxy

Zelenc'
11. apr 2008
16
0
1
Pozdravljeni,

Imam problem, zajebavam se že celo nedeljsko popoldne..., pa sem obupal..., mogoče mi lahko kdo pomaga, kako naj namestim IGO 8 na IGO 683- B?!?

Poizkusil sem z enim predhodno opisanim postopkom in na prazno kartico skopiral komplet mapo IGO 8, nato sem od IGO 2006 (shranjeno na računalniku) odprl datoteko shell, kjer sem pobrisal \sdmmc\IGO 2006\navngo.exe in napisal oz. prilepil:

[Navi0]
start=\SDMMC\IGO8\IGO8.exe
handle=IGO8.exe
stop=
nowait=1

Nato sem mapo IGO8 ter shell.ini dadoteko skopiral na kartico, vložil kartico v IGO, ga resetiral, vendar ko ga vžgem, mi najprej "zacingla" , kot da ne bi bilo kartice, ko pa pritisnem tipko "navigacija", sploh pa sploh ne dela oziroma se ne aktivira navigacija.
sprasujem se.gif


Poleg tega sem nekje zasledil, da naj bi postopek nalaganja trajal cca 1 minuto, vendar se nič ne dogaja,sploh nič ne nalaga .. ko ga vklopim. ..
bonk.gif


Če lahko kdo pomaga za natančnejšimi navodili (lahko tudi na zs), se vnaprej zahvaljujem - tud plačam pir!
nahrung002.gif


LP
 
Nazadnje urejeno:

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ja ti imaš novejšo verzijo 683-B, ki ima slovenske menije (pa naprimer kalkulator, igre,...). Zato moraš imeti na kartici GpsShell.ini in ne SHELL.ini. Tudi struktura obeh je nekoliko drugačna, to, kar si prilepil ti, je iz GpsShell.ini. No mogoče je tudi, da je ravno obratno, da imaš ti starejšo verzijo naprave in poskušaš uporabljat GpsShell.ini.

Poleg tega pa meni na te ji novejši napravi noče prepoznati drugih SD kartic, razen seveda tiste, ki sem jo dobil zraven. Tako, da sem pač pobrisal večino map, jezikov, govorov iz iGO06 na kartici in pač kar na to kartico namestil iGO8. Tako, da je lahko problem tudi v tem...

Povej v kakšnem jeziku imaš napravo, pa ne programa iGO2006.
 

matjazxy

Zelenc'
11. apr 2008
16
0
1
Naprava (igo) je v angleškem jeziku, slovenščine ni, tudi v nastavitvah naprave ne...

Drugače glede kartic sem imel tudi sam probleme, sem kupil dve ali tri, jih nato nesel nazaj, ker baje bere samo TAKEMS. Nato sem kupil TAKEMS 4G in kartica deluje brezhibno...

Kjub temu pa vsakršen podroben nasvet za zagon IGO 8 bi bil zelo dobrodošel - v soboto grem v Grčijo in bi blo fajn sprobat...
rolleyes-1.gif


Hvala za odgovor..., vendar še vedno ne laufa...
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Grška mapa je menda slaba, samo povem.
Tudi drugače imajo teleatlas mape (Francija, Nemčija) kar nekaj napak, vsaj na ppcwarez uporabniki tako poročajo.

drugače pa sigurno si kaj v tisti .ini datoteki narobe naredu. A SDMMC je bil v originalu napisan z malo al z veliko? Tudi to je važno (verjetno)
 
Nazadnje urejeno:

matjazxy

Zelenc'
11. apr 2008
16
0
1
Hvala za nasvet glede Grčije, bom upošteval, drugače pa je bilo v originalu napisano z malo SDMMC, sem spremenil, da je z malimi črkami, pa tut ne laufa
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Če imaš napravo v angleškem jeziku potem imaš SHELL.ini, vse kar more biti tu notri je:
Koda:
\sdmmc\iGO8\iGO8.exe

Pa upam, da imaš datoteko iGO.exe...
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Old, pogledal sem karto Grčije 2008-1 13.5.2008 in je daaaaleč od tega, da bi bila slaba!! To karto mi dajemo z NavGearom!
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Našel sem samo eno poročilo o tem, da ga je vodilo dol in na avtoban. Iz tega sklepaš, da je zanič? Saj neveš, kako je imel nastavljen program.
 

Basko

Pripravnik
14. apr 2008
260
0
16
A si zrihtu zadevo?Če nisi me kontaktiraj na zasebno.Mogoče se spomniš;men si poslal navodila kako zadevo izpelat da deluje.Sicer ni delovala a še s pomočjo navodil nekoga drugega in tvojih sem zadevo zrihtu in deluje.V glavnem,če nisi me kontaktiraj.
 

Tai

Zelenc'
18. jun 2008
4
0
1
Pozdrav.

Mam problem. Sem prebral cel forum ampak očitno sem spregledal to kar iščem ali pa tega res ni napisano. Sem popolni začetnik z uporabo IGO 638. Ko sem prebral večji del foruma sem ugotovil, da večinoma priporočate igo8. Zato sem ga tudi snel z interneta. Uspelo mi ga je tudi prenesti na kartico, potem pa se moje znanje nalaganja konča. Ni mi jasno kaj moram nardit oz. kam morem karkoli napisat da bo program zagnalo. Poskušal sem vse napotke, ki so dani tu zgoraj pa mi še vedno ni uspelo. Imam slovensko različico. Je pa res, da nikakor ne najdem v datotekah, ki sem jih dobil z neta igo8.exe. Edino kar je tam s .exe je autorun.exe, ki se nahaja v mapi 2577....

Mi lahko prosim kdo pomaga.

Hvala
 

Basko

Pripravnik
14. apr 2008
260
0
16
Jaz mam delujočo verzijo,ki mi jo je posredoval Drago.Treba je samo zamenjat dve datoteki,ki mi jih je pa posredoval titov in če te zanima mi javi na zasebno.
 

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Citat:
Uporabnik mamomu pravi:
Našel sem samo eno poročilo o tem, da ga je vodilo dol in na avtoban. Iz tega sklepaš, da je zanič? Saj neveš, kako je imel nastavljen program.
Sam sem bil nekaj dni nazaj v Grčiji in lahko povem da je vodenje igo8 s karto:Greece8_2008.01_080513.fbl katastrofalno.
Izvozi iz avtocest so kar na levo,ne najde pravega priključka na avtocesto,nima prikaza pasov za usmerjanje na več pasovnicah,obstajajo pa avtoceste katere sploh še niso zgrajene zato je kar kriza.
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Citat:
Uporabnik matjazxy pravi:
Naprava (igo) je v angleškem jeziku, slovenščine ni, tudi v nastavitvah naprave ne...

Drugače glede kartic sem imel tudi sam probleme, sem kupil dve ali tri, jih nato nesel nazaj, ker baje bere samo TAKEMS. Nato sem kupil TAKEMS 4G in kartica deluje brezhibno...

Kjub temu pa vsakršen podroben nasvet za zagon IGO 8 bi bil zelo dobrodošel - v soboto grem v Grčijo in bi blo fajn sprobat...
rolleyes-1.gif


Hvala za odgovor..., vendar še vedno ne laufa...


Kako je zdaj s temi karticami, delujejo samo TAKEMS? Sem probal s TEKQ pa ne delata ne iGO8 ne iGO 2006, ki sem ga direktno skopiral iz ene na drugo kartico, s tem da filme, glasbo in slike slike naprava brez problema prebere, samo program se noče zagnati z nje.
 

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Kakor je meni znano ni problem v firmi kartice.
Kartica 4G mora imeti oznako SD in ne SDHC !
 
22. jul 2007
12.853
1.329
113
123
Citat:
Uporabnik Moongoose pravi:
Citat:
Uporabnik matjazxy pravi:
Naprava (igo) je v angleškem jeziku, slovenščine ni, tudi v nastavitvah naprave ne...

Drugače glede kartic sem imel tudi sam probleme, sem kupil dve ali tri, jih nato nesel nazaj, ker baje bere samo TAKEMS. Nato sem kupil TAKEMS 4G in kartica deluje brezhibno...

Kjub temu pa vsakršen podroben nasvet za zagon IGO 8 bi bil zelo dobrodošel - v soboto grem v Grčijo in bi blo fajn sprobat...
rolleyes-1.gif


Hvala za odgovor..., vendar še vedno ne laufa...


Kako je zdaj s temi karticami, delujejo samo TAKEMS? Sem probal s TEKQ pa ne delata ne iGO8 ne iGO 2006, ki sem ga direktno skopiral iz ene na drugo kartico, s tem da filme, glasbo in slike slike naprava brez problema prebere, samo program se noče zagnati z nje.

jaz sem tudi imel podobno izkušnjo najprej vzel eno kingstonovo in ni delala potem sem kupil takems in zadeva delujeLPWWY
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.