ICO (initial coin offering)

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tako bi moral napisat, namesto 1000 toknov si dobil 2000 oz. še bolje za 1 eth si dobil 2000 namesto 1000 v ico.

Tukaj tudi pride do razlik ko kaki ICOji iz decembra pridejo na x500, ker še ceno iz presale upoštevajo ne ICO, ki je višja.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Bo treba it malo "v to"
smile-1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
ksz

Tole zna biti zanimivo

se mi zdi kr preveč ambiciozen tale projekt. tip hoče zgradit novodobni google, torej da bi imel vse storitve na eni platformi, kar pa še zdaleš ni tako preprosto kot je napisat en whitepaper in imet lep govor. ker pa ima veliko mrežo znancev, bi znalo imeti tudi dobre vlagatelje. kaj bo pa na koncu. in rpi ICOtih velja enako kot pri statupih: 90% jih ne preživi pet let. samo 5% jih naredi posel dolgoročno. če je to eno od 5% pa vsak ve sam.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Če bi kdo redno investiral višje zneske ga lahko povabim v pool, ki vlaga v private in presale ICOje. Minimalni vložek je 0.5 ETH na posamičen ICO, kdaj zdajle tudi 0.2. Kakšni dajo 1, drugi 50.

Je še dokaj svež zato se sploh da notri pridet.

https://seele.pro/ tale bo ?
smile-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tale bo... zanimiv.... če zraven prideš.

Ni pa to pool, to je en ICO, kjer je zelo veliko na papirju. Zanimanje je ogromno tako da če prideš zram na whitelist in vplačaš bo sigurno dober flip.

Drugi mamo v presale tokne zaklenjene za pol leta.
rolleyes-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
vem da je ico, iščem poti not, zato sem spraševal, bi speko kake 2-3 ETH
smile-1.gif
bo treba jutri probat prit na whitelist
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Boš moral kar nastavit uro in hitro poklikat. Pool ne vem če bo sploh prišel zraven.

Sicer je pa kar dosti rumenih kartonov pri Seele in ne mislim več tistih ukradenih etrov.
 

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
Trudim se razumeti logiko ICO in njihovih žetonov, pa mi nekaj manjka...

Če prav razumem, gre nekako takole: podjetje XYZ, ki je praviloma na začetku svojega poslovanja, v zameno za posojilo, ki mu bo predstavljalo začetna sredstva za vzpostavitev biznisa, vlagateljem (pravzaprav kreditodajalcem) v zameno za posojilo ponudi svoje žetone. S temi žetoni, ki sicer nimajo nobene zveze z lastništvom podjetja XYZ in tudi ne omogočajo nobene pravice pri upravljanju podjetja XYZ, naj bi se kmalu po izdaji trgovalo na (kripto) borzah. Njihova edina uporabna vrednost pa naj bi menda bila, da je oz. bo z njimi mogoče plačevati storitve tega podjetja XYZ - druge uporabne vrednosti pa sam nekako ne vidim. Razen seveda želje, da bi jih njihov imetnik na borzi prodal z zaslužkom - torej dražje, kot jih je dobil oz. zanje dobil več, kot je bil vreden kredit podjetju XYZ. Se v čem motim? Ne razumem, zakaj bi v primeru dobrih novic o podjetju XYZ, njegovega dobrega poslovanja, dobičkov, velikega zanimanja zanj, itd... vrednost teh žetonov rasla? Žeton ni delnica in namreč imetniku ne prinaša nobenega deleža oz. soudeležbe pri dobičku.

Ključno vprašanje je torej: Kaj bom npr. kot imetnik žetonov XYZ imel od tega, če bo njihovemu izdajatelju šlo dobro? Več ali manj bo to samo garancija, da podjetje XYZ ne bo propadlo in da bom žetone vsaj dejansko lahko porabil. Ali pa jih prodal nekomu, ki ima namen uporabljati njegove storitve. Ampak to za moje pojme ni zadosten razlog, da bi vrednost teh žetonov na borzi omembe vredno zrasla? Ali pač? Meni se ne zdi. Mar vrednost žetonov raste samo zaradi črednega nagona oz. povpraševanja, ker kupci kupujejo, ker to pač delajo vsi in sploh ne vedo, zakaj pri celi zadevi gre?
Mar cena teh žetonov raste zato, ker so bili na začetku tako zelo poceni, da tudi če jih npr. na borzi plačaš po 5 ali celo 10 kratni ceni, z njimi še vedno lahko ceneje plačuješ storitev podjetja XYZ kot, če bi plačal kar s klasičnim denarjem?
Prosim za komentar oz. odgovor nekoga, ki se na te reči malo bolje spozna. Jaz s 'preprosto kmečko pametjo' namreč ne pridem skozi...
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Citat:
Uporabnik Kupec pravi:
Trudim se razumeti logiko ICO in njihovih žetonov, pa mi nekaj manjka...

Če prav razumem, gre nekako takole: podjetje XYZ, ki je praviloma na začetku svojega poslovanja, v zameno za posojilo, ki mu bo predstavljalo začetna sredstva za vzpostavitev biznisa, vlagateljem (pravzaprav kreditodajalcem) v zameno za posojilo ponudi svoje žetone. S temi žetoni, ki sicer nimajo nobene zveze z lastništvom podjetja XYZ in tudi ne omogočajo nobene pravice pri upravljanju podjetja XYZ, naj bi se kmalu po izdaji trgovalo na (kripto) borzah. Njihova edina uporabna vrednost pa naj bi menda bila, da je oz. bo z njimi mogoče plačevati storitve tega podjetja XYZ - druge uporabne vrednosti pa sam nekako ne vidim. Razen seveda želje, da bi jih njihov imetnik na borzi prodal z zaslužkom - torej dražje, kot jih je dobil oz. zanje dobil več, kot je bil vreden kredit podjetju XYZ. Se v čem motim? Ne razumem, zakaj bi v primeru dobrih novic o podjetju XYZ, njegovega dobrega poslovanja, dobičkov, velikega zanimanja zanj, itd... vrednost teh žetonov rasla? Žeton ni delnica in namreč imetniku ne prinaša nobenega deleža oz. soudeležbe pri dobičku.

Ključno vprašanje je torej: Kaj bom npr. kot imetnik žetonov XYZ imel od tega, če bo njihovemu izdajatelju šlo dobro? Več ali manj bo to samo garancija, da podjetje XYZ ne bo propadlo in da bom žetone vsaj dejansko lahko porabil. Ali pa jih prodal nekomu, ki ima namen uporabljati njegove storitve. Ampak to za moje pojme ni zadosten razlog, da bi vrednost teh žetonov na borzi omembe vredno zrasla? Ali pač? Meni se ne zdi. Mar vrednost žetonov raste samo zaradi črednega nagona oz. povpraševanja, ker kupci kupujejo, ker to pač delajo vsi in sploh ne vedo, zakaj pri celi zadevi gre?
Mar cena teh žetonov raste zato, ker so bili na začetku tako zelo poceni, da tudi če jih npr. na borzi plačaš po 5 ali celo 10 kratni ceni, z njimi še vedno lahko ceneje plačuješ storitev podjetja XYZ kot, če bi plačal kar s klasičnim denarjem?
Prosim za komentar oz. odgovor nekoga, ki se na te reči malo bolje spozna. Jaz s 'preprosto kmečko pametjo' namreč ne pridem skozi...

ja, si kr zadev bistvo ICOtov. Razlika je samov tem, da včasih nisi mogel pridt do teh "žetonov "prej, sedaj pa jih lahko kupiš na zalogo. Koliko bo vrednost pa je itak pa noben ne ve, ker tudi stroitve , ki jih bo to ICO podjetje enkrat delalo ne vemo koliko bodo stale. Velika megla.press
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
So kje kaka "navodila", kako neko slovensko podjetje začne z ICO?

Delam namreč v podjetju, kjer bi nam verjetno ustrezal takšen zagon naših storitev (preko ICO). V razne "venture capital" nismo želeli it, čeprav smo imeli zelo mikavne ponudbe, vendar je bilo kar nekaj preprek (lokacijskih in lastništvenih)... Če prav razumem, se pri ICO ne prodaš nikomur in si še vedno ti glavni lastnik, kajne?

Imamo že dobro zasnovano storitev in je že na voljo v beta verziji (tudi trenutni beta uporabniki so zelo zadovolnji s storitvijo), vendar imamo še ogromno za postorit, da pridemo do željenega cilja, kar je seveda pogojeno s financami. Do cilja imamo namen prit v vsakem primeru, vendar brez fnančne injekcije verjetno počasi... V bistvu ravnokar implementiramo payment (licenciranje in cene) in mislim, da bi tudi preko morebitnega našega ICO-ta lahko potem plačeval za naše storitve, kajne?

Če je kaki stručko na alteru glede tega, kako v startup firmi zasnovat in udejanit vse zadevo (da sploh ustvariš ICO ime in žetone), mi lahko javi na zs...
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Cofound.it

Naceloma bodo pa tud oni nekaj hotli v zameno ... baje brez nic ni nic
wink-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Ne najdem odgovora, kako se bodo aparati sporazumevali s tem...? Bi razumel, če bi imel vse pametne aparate po hiši.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Izgleda zanimivo, samo malo me skrbi privacy pri vseh teh zadevah... ker to kar hočejo (skene osebnih in nevemkake podatke) se mi zdi kr malo... veliko. Ok, firmo poznam, kaj bodo pa s temi podatki počeli je pa vseeno vprašanje in ne bi ravno kar komurkoli vseh svojih podatkov dal.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Sem vplačal v FTR in v pol ure dobil kovance v wallet ... take brzine pa še ne
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ksz

ker sem skozi padel pri medicalchain in se je seele zakompliciral, sem danes vložil v

debitum (refferal)

sprva videl ta video

danes pa je naredil review še suppo katerega bolj spremljam


še posebej pa se me dotakne, ker sem deloval v startup svetu in vem kak proces je priti do financiranja kot mikro podjetje
crazy1.gif


je pa res da tole verjetno ne bo v pol leta x 50, ampak bolj kaki 2 leti, imajo pa že delujoč produkt

predlagam da si pogledate, in raziščete, trenutno zbranih okol 12k ETH, do 14k še je 5 % bonusa, hardcap pa 20k ETH