ICO (initial coin offering)

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Tu sem odprl novo temo na podlagi ICO. Tu bi lahko napisali, kateri se vam zdijo trenutno zanimivi in zakaj oz. zakaj ne. Tako si lahko pomagamo pri odločitvah v kateri ICO se trenutno splača vlagati. Več glav več ve
smile-1.gif


Nekako tako naj bi izgledalo, bom kar dal svoj primer:

IME: Bankera (BNK)
LINK: www.bankera.com
TRAJANJE: 27.11.2017 - 28.2.2018
RAZLOG: Ena izmed prvih kripto bank. Infrastruktura je večinoma že končana. Imajo svoj wallet, borzo, IBAN račune za stranke, izplačujejo 20% od obrata v ETH kot dividende vsem, ki držijo BNK. Odpirajo svoj exchange, tekmovanje v trgovanu (trading contest). Celotno infrastrukturo pričakujejo v 2019, se pravi hipoteke, posojila itd...
NAVODILA: BNK se lahko kupi trenutno preko njihove borze Spectrocoin v fazi ICO, po končenem ICO pa bodo tudi na ostalih borzah, kjer je prosti trg. Cena je 0.017€ na 1 BNK. Kupiš pa lahko v FIAT (€,$) ali v kriptovaluti (ETH, BTC, DASH, XEM)

V komentarjih pa napišite ali je OK ali pa ni potencial za ta ICO ali je prevara itd.

Ps: link za borzo Spectrocoin (https://spectrocoin.com/en/signup.html?referralId=2437833451) je moj referral, tako da če se bo kdo prijavil preko njega bom hvaležen.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Zanimam se še za tega:

IME: BItClave (CAT)
LINK: www.bitclave.com
TRAJANJE: 29.11.2017
RAZLOG: Anonimen search engine. Vse reklame ki jih klikamo, gredo dobički k nam namesto podjetjem. Vse informacije so kriptirane in anonimne, ni odprodaje naših informacij kot jih delata google, facebook... 1 CAT je $0,10. Team je OK.
NAVODILA: Registria se na njihovi strani in potem, ko se začne ICO se pošlje kritpovaluto iz wallet ki je pod vašo lastjo, tam kjer imate svoj private key in možnost kreiranja tokenov.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
kako sledite potem vsem tem različnim coinom pa vsak na eni svoji borzi...
jaz mam vse na 1 borzi. redko kaj trejdam.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ja večina jih je na ETH bazi, tako da če imaš myetherwallet jih not dodaš pa jih imaš vse pod kontrolo. Ko pridejo na exchange jih pošlješ tam in prodaš če želiš ali pa hold-aš dokler nisi zadovoljen z dobičkom ali izgubo. Eni se jih znebijo takoj, ko pridejo na borzo če je recimo cena ICO bila 1 cent, na borzi pa so vredni 5 centov je to 5x dobiček. Vsako investicijo slediš, ni to kupi in pozabi...
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Kaj pa če bi razširili temo in odprli eno v smislu "Alter portfelj" in v njo vpisali kaj je kdo ima (seveda brez zneskov, % bi bil pa mogoče dobrodošel), zakaj in tudi ko kaj dokupi/proda, da malce sporoči.

Vem ja. V tej temi boste pisali samo tisti, ki res poznate zgodbo, mi bomo pa samo kopirali. Ampak saj se da tudi tu dogovoriti za %
evil.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ja dobra ideja. Tu maš ICO kjer daš v perspektivne projekte tam pa že vzpostavljene altcoine, ki majo potencial rasti. Odpri temo, da vidimo kak bo šlo
smile-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Sam sploh nimam problema s tem, da delim koliko % imam kje in kaj kupujem, samo zdaj je lahko biti pameten ko gre vse gor. Če bi vam pred 2 mesecema napisal, kupite 10 alt coinov bi od teh 10 sedaj najbrž 8 jih precej zrastlo 2 pa bi stagnirala in bi se lahko hvalil kok sem jaz u iber super duper d kulest
cheer.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
ja ponavadi če stagnira dosti in se začne dvigovat je nek razlog. Pol se splača v tega kaj fliknit. Največ dobička pa dobiš od ICO, kje kupiš za "drobake" in prodajaš za "eurake" :D
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
ja ker je cena na exchange ponavadi že 2x več kot v ICO in se vsi ki so špekulirali znebijo za 100% dobiček... Ostali, ki so zamudili pa kupujejo...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Evo nov zanimiv ICO

Ime: FRIENDZ
Link: https://steward.friendz.io/go?r=MTMzODA3
Start: 1.3.2018
Razlog: Povezava podjetij oz. branding preko p2p (digitalni od ust do ust način marketinga), pogodbe z 200 globalnimi podjetji od 2016 (paypal, philips, uber, ferero, nestle, sony...), dobra organska rast... Za več si poglejte video na strani
 

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
315
111
43
Par vprašanj, ker še nisem sodeloval pri ICO-tih.
Koliko je kaj dela s tem, da sodeluješ ali je vse kar treba, da jim nakažeš željeno valuto?
Start datum je, ko se začne kupovat?
A se že prej ve na katero menjalnico bo coin prišel?
 

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
Pri EZT sem downlodal njihov wallet nakazal btc, kupil tokene (bili prodani prej kot v minuti).
Ko objavijo datum, se kupuje, naprej se ne ve, na kateri borzi bo, vsaj tukaj ni bilo objavljeno (res pa je, da sem malo pozabil na to).

Kolikor vidim, imajo ostali tudi drugace...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Če bi kdo redno investiral višje zneske ga lahko povabim v pool, ki vlaga v private in presale ICOje. Minimalni vložek je 0.5 ETH na posamičen ICO, kdaj zdajle tudi 0.2. Kakšni dajo 1, drugi 50.

Je še dokaj svež zato se sploh da notri pridet.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Tu je en pool kjer sem: http://www.oceanpool.io/JoinUs?mwr=6384-2dc2b375

Deluje pa tako: npr. če je presale omejen na 100 ETH min. se lahko preko takega poola zbere več malih in nabere 100 ETH in vsak potem dobi tisti presale bonus. Če pa delaš sam pa potem moraš met večji kapital itd. ali pa počakaš da bo javni ICO in kupiš sam. Presale ponavadi da najbolj ugodno ceno za kovanec.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Zbira se predloge, glasovanje, sicer pa tudi bitka za popust oz. da se sploh pride zraven v presale.

Zelo odvisno. Trenutno je potrebno za seele predprodajo celo zbirat social cred ali pa pokazat, kako se bo drugače kot samo s prispevkom pomagalo uspehu ICOja in potem sistema.

Sicer pa ni treba sodelovati v vsakem, jih je pa kar veliko, zato pravim da ni smisla če ni nekaj prostih etrov.
wink-1.gif


PS. Tukaj se dobijo pogosto popusti, lahko so tudi 100%, se pravi da pool dobi dvojno toknov za 1 eth kot potem v ICO. je pa treba verjeti, da bo stanje pozitivno od zdaj naprej, ker drugače zdajle ICOji padejo tudi pod vrednost ko pridejo na exchange, nekateri so pa x10. Bluzelle je 70c, kak pool je tokne dobil okoli 5c.
wink-1.gif