Hujšanje

Car

POSTman
4. avg 2007
8.312
1.180
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
En mesec se držim diete, kar pomeni brez kruha, brez alkohola, brez sladkorja, skloraj popolnoma brez OH. Vadba zmerna, kar pomeni cca. 20 km hoje po ravnem na teden. V enem mesecu izgubil 10kg, res pa je, da sem imel izrazito preveč kg. Primer jedilnika:
Zajtrk: cornflakes z banano in mlekom ali jogurt z malo sira
Kosilo: kakšen zrezek ali pečenka s solato ali zelenjavo
Večerja: Klobasa,sir, jogurt.....
Vmes kakšno jabolko, veliko vode in nesladkanega čaja. Edino kapučin si privoščim s sladkorjem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.314
6.528
113
Pazi na cornflakes, tu je veliko sladkorja, raje kak oves...kosmiče, pa več banane če bo okus prešvoh.

Pa srečno
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:V enem mesecu izgubil 10kg, ...

Citat:
Uporabnik darjan pravi:Pazi na cornflakes, tu je veliko sladkorja, raje kak oves...kosmiče, pa več banane če bo okus prešvoh.

Kaj točno naj pazi?

cuker!!!rajši slanina in pečena jajca, se čudno sliši ampak bo manj škode na kilogramih,definitivno, zakaj bi zaužil te4desnko porcijo cukra v enem jutranjem oborku mi še vedno ni jasno, od kdaj so kosmiči naravna človeška prehrana,sploh z zajtrk
confused-1.gif
moda se čudno sliši ampak se lahko primerja kot briketi za pse
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
če so tekmovalci sami omenjal, da so dejansko nehal z trdo hrano v cetrtek ob 12 ih , potem pa z vso tekočino v petek ob 12 ih...pa do tehtanja nič. tole se mi ne zdi glih zdravo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.314
6.528
113
V bistvu je post zelo zdrava zadeva, če se ga lotiš pravilno. Trajati bi moral vsaj 3 dni, najbolje 5, za optimalne rezultate.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.345
457
83
Eno vprašanje. Sam se trudim,da zvečer ne bi jedel. Sam kosilo imam med 15-16 uro in je potem kr mal dolga. S čim bi si lahko pomagal, da če me ob 19h prime lakota,da dam nekaj pod zob? Sedaj nekaj rešujem z oreščki (študentska hrana), pa me zanima če je to sploh primerno za zvečer?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Eno vprašanje. Sam se trudim,da zvečer ne bi jedel. Sam kosilo imam med 15-16 uro in je potem kr mal dolga. S čim bi si lahko pomagal, da če me ob 19h prime lakota,da dam nekaj pod zob? Sedaj nekaj rešujem z oreščki (študentska hrana), pa me zanima če je to sploh primerno za zvečer?

Jaz sem na ta način reševal, oz. dostikrat še vedno to naredim. Sem navajen zvečer ene pol litra čaja stankat (zelenega ali roiboos), pa eno dobro pest oreščkov (sam se držim le pekanov).
Sicer pa probaj kosilo malo kasneje ... Jaz ponavadi tam nekej okoli 17h, pol pa zvečer itak ni problemov ...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Jaz sem na ta način reševal, oz. dostikrat še vedno to naredim. Sem navajen zvečer ene pol litra čaja stankat (zelenega ali roiboos), pa eno dobro pest oreščkov (sam se držim le pekanov).
Sicer pa probaj kosilo malo kasneje ... Jaz ponavadi tam nekej okoli 17h, pol pa zvečer itak ni problemov ...

Moja rešitev: za kosilo pojem tako malo oz. nič, da lahko za večerjo pojem konkretno. Lažje zdržim čez dan bre hrane kot zvečer. In deluje
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.314
6.528
113
Jaz sem na ta način reševal, oz. dostikrat še vedno to naredim. Sem navajen zvečer ene pol litra čaja stankat (zelenega ali roiboos), pa eno dobro pest oreščkov (sam se držim le pekanov).
Sicer pa probaj kosilo malo kasneje ... Jaz ponavadi tam nekej okoli 17h, pol pa zvečer itak ni problemov ...

Oreščki so top ja, tapravi. Ampak jih komot poješ preveč če si jih ne odmeriš...

KJe pa dobiš pekane? JIh že iščem en čas pri nas...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.314
6.528
113
Jezos, potem se itak nabavi makadamio, ki je perfect kar se tiče "keto oreščkov". Sem mislil če so pekani mogoče cenejši, potem bi raje njih...
 

boris82

Zelenc'
29. jun 2016
9
0
1
Moja prisega na zdravo hujšanje z 2 litri vode in 5 obroki dnevno. Pa moram reči, da ji kar uspeva. Poje več, kot jaz (ne vem kam daje), ima pa tam pod 60 kg. (No mene verjetno pivo baše...) :) Ji je bil pa ta blog na začetku full v pomoč: https://www.malinca.si/zdravo-hujsanje.html
Pa tudi hrano sedaj večinoma pri njih naroča.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.312
1.180
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Po slabih dveh mesecih, ko se držim pri hrani, je uspeh kar viden. Za zajtrk sem odkril ovsene kosmiče, res njami, sploh z banano, kosilo kakšen zrezek, svinjska pečenka, riba, piščanec brez kože, za prilogo zelenjava ali samo solata, za večerjo kakšen jogurt, sir, mogoče klobasa, salama. Vmes kava, čaj, voda, mogoče kakšno jabolko. Gibanja sicer premalo, ker se mi v tem mrazu ne da hodit okoli. Rezultat -15 kg, trebuh -8 cm.
Moram pa povedat, da lačen nisem popolnoma nič, to sem si pa obljubil, da stradal ne bom, raje imam kakšno kilo več. Včasih si privoščim kaj sladkega, če mi zapaše mi ne more škodit! V glavnem, brez sladkorja, brez kruha, brez alkohola, zelo malo OH (včasi pojem špagete ali makarone s solato). Počutje res odlično!
 
  • Všeč mi je
Reactions: makedonc