Hujšanje

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Kaj pa je takega, kar misliš da ti bo ta način prinesel boljšega? Za splošno kondicijo je preveč in za dolgoživost nepotreben. Če pa pač prideš na triglav 50% hitreje kot ostali pa je to pač osebna preferenca.

Saj pohvalno, ampak treba je vedet cilje.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Tebe počasi tudi jaz ne razumem več. Obračaš plato iz dneva v dan. Kako misliš kaj bo pridobil? Fizično bo močnejši, znebil se bo maščobe, povečal mišično maso na svoji trži, nekaj bo dobil kondicije, v splosnem boljše počutje itd itn...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Za par dni si piši vsak dan natančen dnevnih kaj poješ in koliko poješ. Napiši vse in natančno, ne sebe goljufat. Po tem boš točno videl pri čem si...

Izpuščeni zajtrki ne pomenijo, da boš hujšal, če potem z ostalimi obroki poješ več, kot porabiš.
Bom bolj pozoren kaj vse pojem. No saj sem že, je že šlo malo dol.

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Opcija je še samo en obrok dnevno, to pa ni šans, da nekdo spravi v sebe 3000-4000kcal..no...je možno, ampak pač neko normalno hranjenje
smile-1.gif


cappy, kaj pa drugače ješ? Dec rabi nekje 2400kcal, če si v zadnjem letu pridobil 10kg špeha, pomeni to na dan samo 240kcal dnevno preveč, kar je sila težko "sledit" za neučeno oko.

Žrem vse in se dolgo časa nisem nič sekiral kdaj pa koliko ker se me skozi 20leta ni nič prijelo. Čez poletje sem tudi rabil 4000kcal dnevno zaradi kolesarskega potovanja in od takrat naprej sem zgubil mero kar se količine tiče, saj sem takrat res veliko pojedel.

Pir ter kruh najprej zmanjšat na minimum, pa malo več bom športat začel. Potem bom pa videl kje sem.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Torej se je zaradi moznih omenjenih vzrokov tezje zredit, kot shujsat
smile-1.gif
Itak. Jaz sem rabil 4 leta da sem pridobil 10kg. Prej sem jedel ko sem bil lacen in so sle kile bolj dol kot gor. Sedaj pa redna vadba....apetita več in grejo kile pocasi gor.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Tebe počasi tudi jaz ne razumem več. Obračaš plato iz dneva v dan. Kako misliš kaj bo pridobil? Fizično bo močnejši, znebil se bo maščobe, povečal mišično maso na svoji trži, nekaj bo dobil kondicije, v splosnem boljše počutje itd itn...

Saj sem rekel, iz vidika dolgoživosti je sprehod, hoja v hrib, občasno kaj težkega na hrbet, čisto dovolj. In o tem se verjetno tu menimo, zato tudi verjetno ljudje hujšajo, da si izboljšajo in podaljšajo življenje.

Če pa hoče bit nekdo arnie ali pa Lashe, pa je to seveda druga zgodba, pa še to ne pomeni da bo imel bolj kvalitetno življenje kot tisti zgoraj omenjen, zlo verjetno je da bo celo slabše.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Si bo prej kak "fitneser" zjebal rame ali bog ne daj hrbtenico, ko se bo silil z dead liftom, globokim počepom itd. Koliko ljudi v fitnesu pa pravilno izvaja vaje?

S skleci, dvigi, počepi, kolebnico in jogo si boš pa težko kaj zjebal. Ne boš Arnie, boš pa veliko bolj vse splošno funkcionalen kot klasičen fitneser, ki dela vsak dan drugo mišično skupino. Koliko posameznikov v fitnesu vidiš, da dejansko delajo pravilno vaje? Da jih ne zvija v križu? Da se ne nagibajo kot balerine ob težkih bremenih?

Peror je pa lepo napisal, kaj boš pridobil s takim treningom. Če imaš vsaj malo osnove, boš po 4 tednih opisanega treninga z lahkoto dvignil 100 kg bench pressa. Verjemi mi.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
ksz

ker sem glih jaz odprl to temo, lani konec leta preživel 20 dni v bolnici, običajna bolnišnična hrana, shujšal 8 kg
pred tem pa se izogibal oh kot hudič križa, treniral ... pa ni šlo nikamor
je zgleda res več kot 70 % diete prehrana
grin1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Jaz sem tudi pred nekaj leti imel manjšo operacijo in sem posledično prenehal s športanjem in posledično znižal vnos kalorij, -8kg v 1 mesecu, pa ne da bi stradal...od takrat imam nekako podobno težo ves čas.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Predvsem količina hrane
wink-1.gif

V bolnici ti dajo taprave doze.

bi rekel da je bolj kalorijska polnost hrane, kot količina.

količina se mi je zdela velika, sem komaj dohajal obroke
grin1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Ali je kje podatek koliko ljudi je v Slo predebelih-pretežkih. Na zdravniškem v službi je po njihovih merilih bilo 90% predebelih in zraven priporočilo za hujšanje, meni jih je pa polovica čisto ok. Ali to indeks telesne mase računajo in kar je nad 25 je predebelo?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Nekako tako ja, če se ne motim šteje tudi obseg pasu, za moške, nad 120, je že debelo.

ampak lažje se kar uporabi ITM, in tam kar je nad 25 je predebelo...ali je nad 20 za moške in nad 25 za ženske? mislim scier da so številke 25/30
smile-1.gif


sicer so tu potem izjeme, kakšni športniki, ipd, ampak za čez palec ocenih je dovolj dober podatek.

Je pa to, kar so izpostavil tudi del problema, namreč pri nas je debata o telesni teži bolj osebna, kot debata o veri. Že to, da debelim rečemo "ta je pa močan", ipd, kaže nas odnos...sploh nočemo govoriti o tem kot o nečem slabem in itak se večina ljudi zdi, kot da nimajo problema zaradi teže. pa ga imajo.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
ITM, ..ali je nad 20 za moške in nad 25 za ženske? mislim scier da so številke 25/30
smile-1.gif
Nad 20 debelo so morda v Dachau fural, pa še to samo par let.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
ITM, ..ali je nad 20 za moške in nad 25 za ženske? mislim scier da so številke 25/30
smile-1.gif
Nad 20 debelo so morda v Dachau fural, pa še to samo par let.

Ja, sam res
smile-1.gif
. 20 ima moja hči pa je suha kot prekla. 27 ima pa njen fant. Čist normalna atletska postava..brez trebuha, brez špeha. Zato sprašujem ker tista meja 25 se mi zdi kr neki.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Ženske imajo po defaultu - evoluciji, več maščobne zaloge iz očitnih razlogov.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
seveda imajo evolucijsko ženske več maščobe. Potem je za ženske 25, ker je maščoba lažja. Ali narobe razmišljam?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
O BMI jaz govorim, oz ITM, in ne o telesni maščobi.

BMI gledajo dohtarji, ker je najlažje določljiv. Samo stehta pacienta in izmeri, pa izračuna.

BF% pa bi moral merit s kaliperjem, na več mestih.