Huawei P40 Pro

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Meni tudi Samsung A520, že od novega ne javlja notifikacij za maile in podobno. No včasih ja, včasih ne.

Pred njim sem imel motorolo je javljalo, dokler telefon ni zgubil signala po ene 2.5 letih. Za njim Huawei in je tudi delalo popolno.

Nevem kaj ga serjejo že leta pri Samsungu.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Curve je tudi razvil aplikacijo za Huawei store. Zna biti, da bo tretji app store zaživel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Meni tudi Samsung A520, že od novega ne javlja notifikacij za maile in podobno. No včasih ja, včasih ne.

Pred njim sem imel motorolo je javljalo, dokler telefon ni zgubil signala po ene 2.5 letih. Za njim Huawei in je tudi delalo popolno.

Nevem kaj ga serjejo že leta pri Samsungu.
Pri Galaxy S9 nimam z notifikacijami nobenega problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: delter333

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
želja, da ne bi kitajc, korejc, jenki (marsovc...) "vohunil" za tabo, je res pobožna. žal, ali vzameš butast telefon ali pa si nastavi tako varnost na telefonu, da bo enak tistemu prvemu butastemu. vsi napredni uporabniki vemo, da lepi dobri google beleži večino tvojega časa na telefonu. mu pač skušamo na bolj ali manj spretne načine to sicer otežit, a izklopit pa ne moremo. fanatiki pa furajo modane programe, pa modane servise ipd. kakorkomu paše...
zadnjič sem bral v reviji bug navodila za p40 za vklop googlovih storitev. že ena četrta verzija. pa če mi ga zastonj dajo, se ne bi hecal s tem. resnično ne.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Huawei ze vec kot leto dela na nadomestilu, med drugim z nakupom podjetja Here, od januarja pa tudi TomTom.

Google reviewi so itak neuporabni, ostalo pa bodo hitro nadomestili. Prvi reviewi novega HereWego zadnjih nekaj mescev so kar obetavni.

Here Technologies niso kupili, je kar lepo od konzorcija avtomobilskih proizvajalcev.

In HereWeGo je v osnovi navigacija, kar je napačna pot. Stvar mora izvirat iz iskalnika/zbirke podatkov, navigiranje do cilja je on top. Kolikor poznam Here, tudi če najde neko podjetje/trgovino, ne zna pokazat telefonske, maila, linka na spletno stran. Torej zasterel koncept.

Da o vsem ostalem niti ne govorimo. Ne le Docsi, Photosi ipd, tudi kompletna tehnologija zadaj, ki jo uporablja milijon appov in ki jih developerji ne bodo šli delat brez goglovih storitev v ozadju. Na žalost smo pripli tako daleč, da brez tega praktično ne gre več.
No ja, Huawei še vedno lahko plača firmam da predelajo appe da delajo brez Googla, ampak se mi zdi, da je to pa le predrago. Da se jim bolj splača ostat znotraj trgov, ki niso toliko vezani ga gapse (npr kitajska), ostalo pa pač pustit pri miru dokler se stvar v ZDA ne spremeni.
 
Nazadnje urejeno:

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Here Technologies niso kupili, je kar lepo od konzorcija avtomobilskih proizvajalcev.

In HereWeGo je v osnovi navigacija, kar je napačna pot. Stvar mora izvirat iz iskalnika/zbirke podatkov, navigiranje do cilja je on top. Kolikor poznam Here, tudi če najde neko podjetje/trgovino, ne zna pokazat telefonske, maila, linka na spletno stran. Torej zasterel koncept.

Da o vsem ostalem niti ne govorimo. Ne le Docsi, Photosi ipd, tudi kompletna tehnologija zadaj, ki jo uporablja milijon appov in ki jih developerji ne bodo šli delat brez goglovih storitev v ozadju. Na žalost smo pripli tako daleč, da brez tega praktično ne gre več.
No ja, Huawei še vedno lahko plača firmam da predelajo appe da delajo brez Googla, ampak se mi zdi, da je to pa le predrago. Da se jim bolj splača ostat znotraj trgov, ki niso toliko vezani ga gapse (npr kitajska), ostalo pa pač pustit pri miru dokler se stvar v ZDA ne spremeni.

Slabo poznaš Here.. večinoma ti da telefonsko, speltno stran.. velikorat tudi od TripAdvisorja slke, recenzije... vse v aplikaciji
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Sem napisal "kolikor poznam". Ker že dolgo nisem uporabil. Bo očitno treba spet sprobat.

EDIT: sem ugotovil, da imam nameščeno, pa na hitro sprobal. Prvih treh stvari, ki sem jih iskal, ni našlo ... Mogoče bo treba malo redno uporabljat, da se "nauči" moje uporabe?
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Še en glas proti Samsungu - žena je kupila A51 in senzor prstnih odtisov dela res slabo. Ponavadi prime šele v tretjem ali četrtem poskusu, na mojem P30 pro pa (skoraj) vedno v prvo.. Pa tudi fotke na Samsungu so bolj za silo.. v primerjavi s Huawejem pa itak neprimerljive.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

lubejx

Pripravnik
14. avg 2020
30
4
8
Curve je tudi razvil aplikacijo za Huawei store. Zna biti, da bo tretji app store zaživel.
Vsekakor bo, huawei je prevelik da folk nebi nalagal aplikacij na njihov store. Je pa tut ze od vsega zacetka tega sranja z googlom blo jasno da huawei hoce postat novi "apple" in se oddalit od podpore googla in ustvarit svoj ekosistem, podobno kot ga ima apple. Kar po svoje ni tako slabo, bo pa slo malo tezje brez googlovih aplikacij.. sploh mapsov in photos.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Še en glas proti Samsungu - žena je kupila A51 in senzor prstnih odtisov dela res slabo. Ponavadi prime šele v tretjem ali četrtem poskusu, na mojem P30 pro pa (skoraj) vedno v prvo.. Pa tudi fotke na Samsungu so bolj za silo.. v primerjavi s Huawejem pa itak neprimerljive.
Malo mešaš jabolka in hruške. Primerjaš midrange telefon z zgornjim razredom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990 in MrDaco

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Za slike ne vem, ker samsunga ni pri bajti že lep čas, ampak za prstne odtise pa ni izgovora. Sinov xiaomi redmi 8 (pa naj se pogleda, ka je to za en rang) prstne odtise bere brezhibno. Tudi face recognition ali kako se reče je brez felerja.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
Vse je mogoče... odvisno je pa seveda tudi od tega, koliko se bo celotna situacija zapletla do takrat. Trump je v svojem mandatu par stvari čez noč sesul, pri katerih so predhodna pogajanja trajala več let. Tega tudi nov predsednik ne bo čez noč popravil.

Veliko je stvari kjer se Američani sedaj enostavno ne morejo umaknit ne da bi izpadli šibki tako da tudi Biden ne bo imel veliko maneverskega prostora.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Za slike ne vem, ker samsunga ni pri bajti že lep čas, ampak za prstne odtise pa ni izgovora. Sinov xiaomi redmi 8 (pa naj se pogleda, ka je to za en rang) prstne odtise bere brezhibno. Tudi face recognition ali kako se reče je brez felerja.
jabolka in hruške (pod zaslonom in zadaj). Po drugii strani ljudje vse mogoče cheap zaščite lepijo na zaslone.

Za redmi 8 in A51 ne morem nič reči, ker ju nimam. Na Note dela under display bp.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Niti ne... V prvi vrsti mora funkcija delati. Sele potem sem lahko ukvarjamo s tem, kako rešitev točno so ubrali. Je povsem vseeno a je zadaj spredaj ali pri strani, delat mora. Pol se pa lahko najprej dalje pogovarjamo, kje bi raje, da je...
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
jabolka in hruške (pod zaslonom in zadaj). Po drugii strani ljudje vse mogoče cheap zaščite lepijo na zaslone.

Za redmi 8 in A51 ne morem nič reči, ker ju nimam. Na Note dela under display bp.

V mojem primeru imata oba čitalec pod zaslonom..
Sinov Mi8 ga ima zadaj, dela pa tudi brezhibno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
Ki je totalen jajc napravm Realme X2 pro, v vsem je konkretno slabši... Amoled vs LCD, snapdragon 855 v MEdiatek jajca, podpora Gcam, hitrost polnjenja 18W vs 50W, 8GB ram vs 4 oz 6GB,
Če že potem kupiš pol ceneje potem vzameš note 9s ali redmi note 9 pro, ne pa tega Mediatek sranja...


Kdo pa bo gledal isti telefon 4-6 let? Človek se stvari naveliča, sej tudi avto bi lahko 20 let isti vozil, kake zanesljive firme komot, ampak ni treba ane, sreča ne živimo v takšnih časih in si lahko kej boljšega, novejšega privoščimo. No ja, totalno nezahtevni uporabniki, ki se jim gre samo, da imajo neko firmo, da lahko kličejo, npr. mojii tastari so taki. Tehnologija gre naprej, npr iphone 6 je že nov imel mizerno baterijo, kako zvozi cel dan po 5 letih mi ni jasno. No mi je, pač imaš ga samo za klice. To je zame definicija neuporabnega telefona.PA ne samo baterija in hitro polnjenje, nepredek pri kameri s katero se ustvarja neprecenljive spomine, velik brezrobni amoled ekrani povozijo tisto 4,7" srovšno na iphonu 6. Razumem pa da vsakemu svoje, jst menjujem telefone nekje na 2 leti, to pa še najcenejši androidi zdržijo. Kdor kupuje za 5 let in bp da 600-1000€ pa je verjetno res iphone najboljša izbira. Čeprav recimo iphone 11 za 700-800€ rahlo izgubi pri kvaliteti slik proti pol cenejšem Pixlu 4A, ki bo imel vsaj 3 leta podpore direkt od googla...
Sem precej power user telefona in imam že 3 leta Iphone 7. Nastavil in pozabil, to lahko pri Androidu pozabiš. Ga uporabljam občasno.
Menjal bom Iphona letos zaradi kamere, vse ostalo deluje popolnoma brezhibno.