Huawei Mate 20 Pro

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ok, potem pa dam podvprašanje. Kako Huawei diferencira med P in mate serijo? Katera serija je kao namenjena katerim consumerjem? Ali je to bolj tak tak ločeno in dejansko vsake pol leta lansirajo pač boljši telefon vsakič pod drugo serijo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Mate serija je kao flagship ... pa prej je bilo tako, da je Mate serija bila tista vecja... kot recimo pri Samsungu Galaxy S in Galaxy Note ... ampak v zadnjem letu sta se ta dva segmenta zelo zblizala in neke velike razlike v velikosti ni vec... tako da je dejansko samo se to, da je pac vsake pol leta nov "flagship" ... enkrat je to serija P, drugic pa serija Mate ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kakor za koga... jaz ga nisem rabil ze nekaj let :) in ga prav nic ne pogresam ... Ce zelis priklopiti navadne slusalke, lahko uproabis take, ki imajo USB-C priklop ali pa uporabis adapter, ki je ponavadi prilozen (vsaj pri Mate 20 Pro je tako) ... uproabljam pa BT slusalke, ce ze hocem poslusati preko slusalk ... :)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kakor za koga... jaz ga nisem rabil ze nekaj let :) in ga prav nic ne pogresam ... Ce zelis priklopiti navadne slusalke, lahko uproabis take, ki imajo USB-C priklop ali pa uporabis adapter, ki je ponavadi prilozen (vsaj pri Mate 20 Pro je tako) ... uproabljam pa BT slusalke, ce ze hocem poslusati preko slusalk ... :)

Potem pa uporabljaš slušalke na telefonu, ki nima jacka in tablici, ki ga ima. in mimogrede založiš adapter, ga izgubiš itd... Tako kot jaz. :)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Pomoje bo edina stvar, ki je p30 ne bo imel, ukrivljen zaslon, pa mogoče široko kotno lečo, ki je meni mimogrede čista zmaga
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Pomoje bo edina stvar, ki je p30 ne bo imel, ukrivljen zaslon, pa mogoče široko kotno lečo, ki je meni mimogrede čista zmaga

Dvomim, da si bodo upali dati ven P30 brez širokega kota. Kot j že Jest poveda, 2x letno sta flagshipa. V P seriji in Mate seriji. Tako kot pri Samsungu na S seriji in Note. Glede na to da je UWA že na Mate seriji bo skoraj zagotovo tudi na P30. V nasprotnem primeru bodo težko konkurirali Samsungu z prihajajočo linijo S10, vsaj na področju fotke. Se pa strinjam, UWA je nekaj najbolj uporabnega, sem z veseljem uporabljal že na Lgju G6, sam kaj ko je bilo tam marsikaj drugega bolj tako tako :)