Huawei Mate 20 Pro

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Nič slabega v mislih - ampak na konkurenčnem slo forumu je kar živahna razprava glede zaslona, torej tisti, ki ga kupujete s svojim denarjem, previdnost ni odveč in preverite kako bo z uveljavljanjem garancije v primeru napak. Ne gre za telefon za stotaka, ampak za tisočaka ...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jebeš tak Amoled...

https://www.gsmarena.com/huawei_res...os_screen_light_bleeding_issue-news-34037.php

Bolj skrbi, da Huawei smatra tako delovanje za normalno.

"Coming from Singapore. Huawei Singapore statement at the moment is that the green tint seen on the devices are normal and can also be observed on other curved edged OLED displays. My Mate 20 Pro set has the green tint along the edges and i requested an exchange which was refused as the unit "is functioning as intended" and that unless i could prove that it was not working as intended they could not process an exchange. I was not alone at the service center that day with many other customers turned away when requesting an exchange for the working* unit *so as they claim. The green tint is becoming worse and can be seen on the display regardless of brightness level "

Ne vem no, a ni fora Amoleda ravno v tem, da se tudi v popolni temi na črnem delu ne vidi NIČ.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Jebeš tak Amoled...

https://www.gsmarena.com/huawei_res...os_screen_light_bleeding_issue-news-34037.php

Bolj skrbi, da Huawei smatra tako delovanje za normalno.

"Coming from Singapore. Huawei Singapore statement at the moment is that the green tint seen on the devices are normal and can also be observed on other curved edged OLED displays. My Mate 20 Pro set has the green tint along the edges and i requested an exchange which was refused as the unit "is functioning as intended" and that unless i could prove that it was not working as intended they could not process an exchange. I was not alone at the service center that day with many other customers turned away when requesting an exchange for the working* unit *so as they claim. The green tint is becoming worse and can be seen on the display regardless of brightness level "

Ne vem no, a ni fora Amoleda ravno v tem, da se tudi v popolni temi na črnem delu ne vidi NIČ.
Seveda je, lahko pa pride do napak zaradi ali slabe kvalitete materialov ali napak v sami proizvodnji.

Napake se dogajajo in se bodo tudi v prihodnje, pomembno je samo kako se razrešujejo reklamacije. Hudiča, tukaj je v igri več denarja kot za laptop in če se proizvajalec dela francoza, je potem no go za v prihodnje, vsaj pri meni je tako. Upajmo, da bodo menjali tistim, ki imajo zelene fleke v temi!

PS: še enkrat več pa se je pokazalo, da so kvazi YT blogerji in tudi tisti, ki jih dobijo v test, da potem pišejo recenzije, tako v tujini kot pri nas, nakladači in plačanci imeli so jih po več tednov in nihče nič napisal ali objavil. V glavnem same jokice, ki se bojijo povedati bobu bob, da bodo le dobili naslednjič spet gratis napravo ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sam imam Mate 20 Pro in preverjeno nima teh napak (vsaj jaz jih ne opazim)... Mogoce je pa razlog tudi v tem, da ima moj zaslon drugega proizvajalca (Boe) kot vecina teh, ki se prodajajo pri slovenskih operaterjih (LG) ...

skitched-20181113-094100.jpg

Poleg tega so to ponavadi se "preproduction" modeli, ki se lahko malce razlikujejo od tistih, ki so potem v masovno proizvodnji in v prodaji... Je pa tako,d a vedno, ko se pojavi nov model, se najdejo taksne in drugacne napake... in za veliko takih napak se kasneje izkaze, da so verjetno negativna reklama konkurence ... Seveda se pa nekaj napak tudi dejansko izkaze za problematicne... Velikokrat se pa izkaze, da je "problem" prenapihnjen in ga nekateri smatrajo kot problem, drugi pa tega ni ne opazijo, ceprav se recimo pri njih tudi pojavi ... In to je nasplosno tako... ne samo pri kitajskem Huaweiu ... tudi pri Applu, Samsungu, LGju, Sonyju, ... in ostalih ...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Sam imam Mate 20 Pro in preverjeno nima teh napak (vsaj jaz jih ne opazim)... Mogoce je pa razlog tudi v tem, da ima moj zaslon drugega proizvajalca (Boe) kot vecina teh, ki se prodajajo pri slovenskih operaterjih (LG) ...

skitched-20181113-094100.jpg

Poleg tega so to ponavadi se "preproduction" modeli, ki se lahko malce razlikujejo od tistih, ki so potem v masovno proizvodnji in v prodaji... Je pa tako,d a vedno, ko se pojavi nov model, se najdejo taksne in drugacne napake... in za veliko takih napak se kasneje izkaze, da so verjetno negativna reklama konkurence ... Seveda se pa nekaj napak tudi dejansko izkaze za problematicne... Velikokrat se pa izkaze, da je "problem" prenapihnjen in ga nekateri smatrajo kot problem, drugi pa tega ni ne opazijo, ceprav se recimo pri njih tudi pojavi ... In to je nasplosno tako... ne samo pri kitajskem Huaweiu ... tudi pri Applu, Samsungu, LGju, Sonyju, ... in ostalih ...


Jest, kakšno pa je tvoje osebno mnenje o telefonu, glede na to da vemo, da sicer prisegaš na iOS? Namreč analitiki ravno Mate20 Pro krivijo za mnogo slabšo prodajo Iphona XR. Mislim, če že bi menjal tabor, bi bila to tvoja izbira med androidi ali pač? :)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nekaj na to tematiko sem ze zapisal v testu P20 Pro >> http://www.mobile.si/gsm/huawei-p20-pro.html

Mate 20 Pro se mi zdi kar dobra zamenjava za iPhone... ceprav vec kot par mesecev nisem zdrzal z Androidom, ker je enostavno prevec zadev, ki tehtnico prevagajo v smeri proti iOS ... Glede na to, da sem Huaweijeve mobilnike imel (nekatere se imam) za dlje casa, lahko to trdim samo za Huawei. Zal nobenega od top modelov... kot je recimo Samsung, nisem imel na testu za vec kot teden ali dva ... zato tezko recem, da je najboljsi, je pa precejsen priblizek temu, s cimer bi si znal predstavljati sobivanje, ce bi iz kakrsnegakoli vzroka popolnoma opustil iOS ... Je pa tako,d a vsak ima svoje prednosti in slabosti... in vsak se mora odlocit sam, kaj mu bolj ustreza ...

Glede slabse prodaje iPhone XR pa je pomoje krivec podoben kot je pri Samsungu... Pri novih modelih ne znajo vec dodati zadev, ki bi nakoga prepricale o menjavi modela ali celo "tabora" :) ... To je tudi razlog, zakaj sem se vedno primarno na iPhone X in nisem menjal za iPhone XS... Modela XR niti nisem gledal ceprav ni slab... je pa argumentov v primerjavi z iPhone X se manj oziroma so ti se manj izraziti...
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.181
113
Vse to bo pozabljeno in nepomembno ko bo drugo leto nastopil Samsung z upogljivim zaslonom. Kot knjiga.
Jebeš fotke :cool:
 

Perth

Zelenc'
22. jan 2017
24
3
3
Jaz sem se glede na prebrano določil za P20 Pro. Ni mi žal, pa še malo sem prišparal :)
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Za kolk se realno dobi to zadevo? Ker tistih 890 iz Thomasovega testa ne vem če je ravno realnih.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Na amazonu.de je cca 600 eur pa še nekaj eur za poštnino. Verjetno se kje najde še ceneje, ampak kar sem kupoval zunaj sem šel vedno na amazon, ker korektno razrešujejo reklamacije. Mislim ,da ga ima BB še vedno preko € 800.

Nam pozabu, ko smo marali vrniti Note7, so dal nazaj denar še za ovitek. Denar je prišel nazaj na račun in ne kot dobropis za nakup nekaj novega, kot bi se verjetno zgodilo pri naših trgovcih !?
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Nekaj na to tematiko sem ze zapisal v testu P20 Pro >> http://www.mobile.si/gsm/huawei-p20-pro.html

Mate 20 Pro se mi zdi kar dobra zamenjava za iPhone... ceprav vec kot par mesecev nisem zdrzal z Androidom, ker je enostavno prevec zadev, ki tehtnico prevagajo v smeri proti iOS ... Glede na to, da sem Huaweijeve mobilnike imel (nekatere se imam) za dlje casa, lahko to trdim samo za Huawei. Zal nobenega od top modelov... kot je recimo Samsung, nisem imel na testu za vec kot teden ali dva ... zato tezko recem, da je najboljsi, je pa precejsen priblizek temu, s cimer bi si znal predstavljati sobivanje, ce bi iz kakrsnegakoli vzroka popolnoma opustil iOS ... Je pa tako,d a vsak ima svoje prednosti in slabosti... in vsak se mora odlocit sam, kaj mu bolj ustreza ...

Glede slabse prodaje iPhone XR pa je pomoje krivec podoben kot je pri Samsungu... Pri novih modelih ne znajo vec dodati zadev, ki bi nakoga prepricale o menjavi modela ali celo "tabora" :) ... To je tudi razlog, zakaj sem se vedno primarno na iPhone X in nisem menjal za iPhone XS... Modela XR niti nisem gledal ceprav ni slab... je pa argumentov v primerjavi z iPhone X se manj oziroma so ti se manj izraziti...

Imel sem 6s+ dve leti, pred tem Blackberry dobrih 13let....

Fotoaprat je top, nimam pripomb res te sezuje kake fotke dela. Kar se tiče menuja, se mi zdi zelo konfuzno in zmedeno napram ios-u. Veliko je neke "navlake", ki še nevem zakaj jo bom rabu :D, tud tk ko gledaš po menuju je veliko več napisano kot pri ios-u. Recimo ko pridem domu iz sihta kaze baterija okol 80%, prej 6s+ je bla okol 60%, tudi polnjenje je neprimerljivo kok htirej se tale telefon hitr napolne. Glede odklepa na prstni odtis.. apple zmaga, tam je delalo vedno, na novem pa nekot ne uspem zrihtat da bi tok dober delalo. Sumim mogoc tud to da mam gor zaščitno steklo pa ne dela tok ok zarad tega?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Na amazonu.de je cca 600 eur pa še nekaj eur za poštnino. Verjetno se kje najde še ceneje, ampak kar sem kupoval zunaj sem šel vedno na amazon, ker korektno razrešujejo reklamacije. Mislim ,da ga ima BB še vedno preko € 800.

Nam pozabu, ko smo marali vrniti Note7, so dal nazaj denar še za ovitek. Denar je prišel nazaj na račun in ne kot dobropis za nakup nekaj novega, kot bi se verjetno zgodilo pri naših trgovcih !?
Mi daš prosim link na Amazonu za 600€.
 

saiko

Pripravnik
16. avg 2007
380
0
16
Kransterdam
Ali bodo na naših operaterjih menjali telefone z novimi, če bo problem z zelenim zaslonom? Bodo upoštevali garancijo ali bodo rekli, da je to pač lastnost teh zaslonov ali celo mogoče dodatna funkcija :)