HTC Touch HD

sorty

Zelenc'
7. okt 2009
20
0
1
no nekako mi je le uspelo zagnati rom na prenosniku kjer je gor XP..Problem pa nastane ko hočem istalirat rom ko bi se moral update-at ostane na 0%...naložiti sem nameraval rom ki ga je 2 posta višje omenil ishtar007
 

adiosec

Zelenc'
4. mar 2010
20
0
1
Po približno 6ih mesecih odkar si lastim HTC Touch HD-ja, sem dobil končno mnenje o tem telefonu.

Kar se tiče specifikacij, bi naj bil touch hd eden izmed dobrih telefonov trenutno na trgu. Ima zelo všečno resolucijo 480 x 800, kar seveda impresionira skoraj vsakega uporabnika . Kamera ima 5MP, in moram priznati da dela čudovite slike na dnevni svetlobi.

To je konec pozitivnih ocen o tem telefonu.

Če želiš z prosto roko v malenkost temnejšem prostoru ( npr zaprt lokal), narediti solidno sliko , lahko kar pozabiš na to, kljub nastavitvam ( iso, brigtness itd) . Če se ti roke malenkost ( tak kot povprečnemu človeku) tresejo, bo slika en velik zmazek . ( seveda v temnejšem prostoru, kajti ob dnevni svetlobi dela čudovite slike ) . Da o video posnetkih in odzivnosti kamere ki deluje od oka z 8fps ,raje ne govorim ... takšne zadeve se da nekak prebavit če ti telefon ponuja tudi kaj druga, naprimer nekaj kar večini pomeni zelo veliko, to je ODZIVNOST.

Človek bi od 512mhz procesorja celo pričakoval da je zadeva O D Z I V N A . Vendar NE,telefon je neodzivn v nulo.( oziroma ne v nulo, ker ko pišeš smse, gre tekoče, vsaj nekaj ) . Jaz ko 512mhz procesorju dam ukaz da se odpre meni, pričakujem da se meni odpre, vendar ne čez 2 sekundi, ampak takoj.

Vsak zagovarja neodzivnost touch hd-ja z : ' ja , pa veš, to mora zelo dosti grafike odzadi računat in je zato počasn' ... Mene NE zanima kaj mora on delat in kolko grafike vzadi laufa, mene zanima samo rezultat , na katerega se pa pri tem telefonu čaka predolgo.

Verjetno že vsak ob prebiranju tega, počasi že scroola dol da bi da hiter reply češ da je kriv software ali pa da imam v K**** hardware.

Ni to krivo pubeci, imel sem že 4 touch hd-je ( VSAKEGA vsaj po 1 mesec), preizkusil sem že VSAJ 7 različnih operacijskih sistemov ( da posegel sem tudi po xda developers os-jih, tudi stweekanih) , in to na vseh 4ih telefonih . In ja, tudi vem kako
se uporablja task manager.... Touch hdje imajo tudi nekateri moji kolegi, in vsi so neodzivni . Mel sem tudi v mislih da sem pač
amater in nimam pojma, vendar sem iste OS-je preizkusil tudi na drugih telefonih ( konkretno na Omnii , ja enkici ) , in telefon se je ob pritisku na bilokatero funkcijo, ODZVAL , kar se od telefona dandanes pričakuje . Tako da odgovor ne leži v software-u , vsaj po mojem mnenju ne, vendar vsak se lahko moti...

Skratka, nevem kako ste vi zadovoljni z odzivnostjo, ampak glede na to da smo v 2010, ob kliku na gumb , jaz pričakujem nek rezultat,
in to ne rezultat ki bo trajal sekundo ali dve da se prikaže ( govorimo o osnovnih funkcijah, klik na meni, klik na kliči , branje sporočil, in NE o kakšni funkcionalnosti kot je Iskanje ali odpiranje slik iz memory carda) .

To bi bilo to.




OFF topic :
 

Enik

Pripravnik
19. sep 2007
159
0
16
Ljubljana
Rabim pomoč..
Telefon se noče povezati s sateliti.. mi lahko prosim nekdo pove, kakšne ima nastavitve, ko mu zadeva deluje..
imam:
gps program port: COM9
gps hardware port: COM0
baud rate: 4800 (če prestavim mi nazaj na to vrže)
access imam avtomatsko

hvala
 

Enik

Pripravnik
19. sep 2007
159
0
16
Ljubljana
O hvala..zdaj me je v google mapsu celo našlo..mi pa še vedno ne dela garmin, oz mi ne najde gps naprave..bo treba zgleda še enkrat naložit..
 
Nazadnje urejeno:

Enik

Pripravnik
19. sep 2007
159
0
16
Ljubljana
Mah, nč ni našlo...je bila lokacija notri že od prej...ne prepozna gps enote..nimam več idej..
frown-1.gif
 

Enik

Pripravnik
19. sep 2007
159
0
16
Ljubljana
Ker po dveh hard resetih zadeva ni delovala, vzamem papirje za na servis..naredim še en hard reset in ne vem zakaj, dam sim še enkrat v telefon in glej ga zlomka...dela..:)
cheer.gif


Se pravi, nikol ne bom zvedel, kaj je bilo..
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
so romi z winmo 6.5 ze dovolj hitri za upgrade? al je se zmer isto kot pol leta nazaj?
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Jaz imam energy rom ( dinik glass) in sem z njim zadovoljen. Prejšni so me zafrkavali, ker se mi je med pogovorom resetrial mobitel.
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
A obstajajo kakšna "kmečko" razumljiva navodila, kako narediti Backup samo za ROM ali po domače, če ti po nalaganju novejši ROM ni všeč, da lahko naložiš nazaj originalnega ?
 

poga

Zelenc'
18. avg 2007
15
0
1
Originalni ROM bos po vsej verjetnosti nasel na tej strani:

Wiki - HTC HD

Kdo drug ti bo pa mogel opisati postopek, kako oz. ce se da brez problema naloziti originalni ROM, ko enkrat naredis upgrade neoriginalnega ROM-a

lp,
PoGa
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Originalni ROM bi rad kot backup shranil direktno z mojega HTC-ja, zato me zanima, kako ?
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
ok.. touchscreen se mi ne odziva vec. kolikor berem je verjetno sel digitizer (zgornja stran lcdja).
se da to kje ugodno pri nas dobit al je ebay edina opcija?
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Dobil sem omenjeni mobitel. Na telefonu je nameščen windows mobile 6.5. Ker je mobitel popravljen popravila, bi jaz rad naložil na mobilnik uradni ROM ( windowse 6.1). Tukaj se pa zalomi, ker ni nobenega ROMA, ko vtipkam S/N, me ne spusti naprej.