Hrvaški ENC

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Kaj pa s tem pridobim, da ga da na sezonskega?

Jp, ga bom kar držal v roki pri sprednji šipi.

Če prav razumem, imam pa potem nazaj grede, pred Zagrebom, potem posebno dvopasovnico, po kateri se lahko peljem mimo gotovinskih cestnin?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Torej dobim 30% popust pri nalaganju sredstev kljub temu, da smo izven 'sezone'?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Eto, sem se ze nakopal
smile-1.gif


Enc paket, ki ga kupis na Bregani je takoj aktiviran, tako da smo ze cez bregansko cestninsko postajo lahko zapeljali preko enc-ja. Pri cestninski na Posedarjih je bila kolona za placat, mi pa smo leteli mimo.

Milina
smile-1.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
Kakšna je sploh razlika med sezonskim in navadnim zraven višjega popusta čez bolj hladne mesece? Nekaj berem, da ga je treba polniti s 1000 HRK?
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Eto, sem se ze nakopal
smile-1.gif


Enc paket, ki ga kupis na Bregani je takoj aktiviran, tako da smo ze cez bregansko cestninsko postajo lahko zapeljali preko enc-ja. Pri cestninski na Posedarjih je bila kolona za placat, mi pa smo leteli mimo.

Milina
smile-1.gif


Kje točno je to med mejo po meji ali je kak napis, bi najbrž kupil emc, pa b bil vesel če mi kdo sporoči, da ne bi iskal tam pa se motal okoli.. hvala in lp.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
na v skrajni hiški, ampak prav v tisti zidani zgradbi. pa pazi kako se ustaviš. sem pozabil, a mislim, da je pred hišo parking, ali pa takoj za cestnino desno.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Hja, če želi preiti cstninsko postajo že z ENC napravo, potem se mora ustaviti na skrajno desnem pasu pred cestninsko postajo.

Potem je na desni strani ena taka mala hiška, vhod je z zadnje strani, kjer lahko kupi že pre-paid pakete z že prednaloženimi sredstvi. Ti paketi so že aktivirani in ni potrebno čakati na aktivacijo, tako da se s lahko s to napravo že takoj zapelje čez ENC cestninsko postajo.
SNJAPER, zapeljati moraš na pas, nad katerim se nahaja tabla, kjer piše ENC, prisloniti napravo na sprednjo šipo, peljati počasi, počakati, da ti napravica zapiska, rampa se odpre in pelješ naprej.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Je potrebno na te napravi kaj menjati baterijo?

Namrec, tokrat smo sli dol s Xsaro Picasso in ni zaznalo naprave in ni dvignilo rampe, tako da sem zapeljal vzvratno in sel na placljivo blagajno, kjer je nekaj prebrala z naprave in smo sli naprej.
Pogledal sem navodila in nikjer ne pise o menjavi baterij, niti ni nobene slikce, kjer bi se videlo, kje se baterije zamenjajo, ne bi pa rad nekaj na silo odpiral. Napravo imam cca 1 leto.
Druga moznost pa je, da ima Xsara tako prednjo steklo, da ne gre signal skozi.
Mnenja?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Hvala! Se mi je zdelo, da zna biti to. Pomaga, ce imam enc napravo na tistem crnem delu stekla nad vzvratnim ogledalom? Po navodilih naprave naj bi na tistem delu ne bilo te prevleke.
Druga moznost pa je, da drzim naprsvo skozi okno, ko zapeljem v niso, ampak vseeno bi raje ne naprave stegoval ven, ce se da.
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Je potrebno na te napravi kaj menjati baterijo?

Tudi ce bi jo zelel, jo baje ne mores, pac pa moras zamenjati napravo, ker pride spet 110kn. Se je to zgodilo meni po treh letih uporabe.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Hvala!

Zdaj moram samo se ugotoviti, kako nazaj grede cez cestnino. Naslednje runde bomo itak sli z Ampero, kjer deluje ok. Prvo rundo v letu imamo vedno vec robe, ki je ne bi vse mogli spraviti v Ampero, zato gremo s Xsaro.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
A da bi jo držal v tistem črnem delu pa gre? Če se že bojiš roko ven dati.

Mimogrede - jaz se že zadnjih 5 let vozim dol in za vsako tiščim roko z ENCem ven, pa me do zdaj ni še nihče v roko vgriznil ali mi jo odrezal z motorko.
rolleyes-1.gif