Hrvaški ENC

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Sedaj so vezani na osebo, ker sem moral pustiti tam svoje podatke, kako je bilo prej pa ne vem.

Vbistvu so trije sistemi, je še avtocesta Zagreb Macelj, kjer ne dela noben od teh ENC-jev.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Najbolj se vglavnem splača, ko je kaka akcija, pa tudi drugače, če si kaj več na hrvaškem je ziher bolj komot kot pa iskat drobiž na cestnini. Kakšna pa je življenjska doba teh napravic, glede na to, da piska vsakič ko greš skozi?

Sicer so bile tudi v osnovi podražitve avtocest tik pred dopusti najbolj uperjene proti turistom, ker si gre le malokdo zrihtat ENC, in plačujejo polno ceno. Domačini si bojo verjetno skoraj vsi, ki se vozijo po avtocesti to nabavili.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Trenutno ni nobene akcije, le po rednih cenah. Danes mi je prihranil 3 km kolono na Lučkem
smile-1.gif
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Enc pr Hrvatih uporabljam dve leti in tukajje nekaj mojih izkušenj.
- ni vezan na eno osebo ali avto, niti ni nujno da imaš nosilec nalepljen na šipo, sam ga smo ruknem na armaturko ali pa kar pomolim skozi okno, da ga hitreje zazna
- popust je več kot 21 in nekaj procentov, bon za 300 kun ti da na ENC 383,34 kune, za polnitev preko SMS potrebuješ hrvaško Sim kartico
- ENC napravico lahko registriraš, brez osebnih podatkov in spremljaš porabo na HAC portalu
- stvar deluje precej počasneje kot nekdanji ABC skoraj ustaviti se moraš pred rampo, a prihrani kar nekaj živcev, če imaš pred seboj kup smotanih Italijanov ali pa kakšnih podobnih smotancev
Pa še vprašanje na prejšnje vprašanje, za kateri falus bi kupoval rabljen ENC če dobim v paketu ENC 300 380 kun dobroimetja IN napravo.
 
Nazadnje urejeno:

APM

Pripravnik
28. okt 2013
107
18
18
Ve kdo koliko pride bančna provizija če polnim ENC preko bančnega nakazila iz slovenskega bančnega računa? Ker ponavadi ga polnim pred vstopom na A1 (tam na desno ko ima HAC pisarne), ampak moram najt hitrejšo alternativo, ker na tak način takoj zgubim 10 minut.. Pa še če danes nakažem denar, v kolkem času bo ENC napolnjen? Hvala.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.024
113
Jaz jih preprosto ne razumem. Se vidi da so hrčki kar se reda tiče še vedno malenkost za nami. AC Macelj - Zagreb še vedno nima porihtanega brezkontaktnega plačevanja. Ne vem zakaj se ne morejo vklučit pod ENC sistem. Naredili bi enotni sistem, potem pa če je več upravljalcev bi se pač denar nakazoval na več računov. Big deal.
Potem je še ena anomalija na AC Macelj - Zagreb, če izstopiš v Ðurmancu, se na cestniski samo obrneš in nadaljuješ pot po AC, prihraniš 13 kun. Se pravi, pot je dražja če se voziš direkt po AC, kot pa da da izstopiš in vstopiš na cestniski. Logike nobene.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.024
113
Citat:
Uporabnik APM pravi:
Ve kdo koliko pride bančna provizija če polnim ENC preko bančnega nakazila iz slovenskega bančnega računa? Ker ponavadi ga polnim pred vstopom na A1 (tam na desno ko ima HAC pisarne), ampak moram najt hitrejšo alternativo, ker na tak način takoj zgubim 10 minut.. Pa še če danes nakažem denar, v kolkem času bo ENC napolnjen? Hvala.

Alternativa ti je, da polniš na izstopni postaji in ne v njihovih pisarnah. Pač ko se ustaviš mu daš v roke ENC in denar in ti v 54 sekundah porihta. Postaviš se pa na postajo kjer je notri človek in ne tisto ki je ENC only.
 

APM

Pripravnik
28. okt 2013
107
18
18
Najboljše bi itak bilo če bi šli na vinjete. Neki predlogi so bili, ampak zgleda ne premaknejo naprej v tej smeri. Sicer ni najboljša rešitev, ampak za Macelj - Zagreb uporabljam smart card, imam 25% popust za cestnino, kar se mi splača, ker se dosti vozim. Ne glede na to na kateri cestninski na tej AC greš dol, imaš precej nižjo cestnino - razlog je pomoje da opalijo tujce ki se vozijo skozi, medtem ko imajo lokalni domačini tam ugodnejšo ceno.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik APM pravi:
Ve kdo koliko pride bančna provizija če polnim ENC preko bančnega nakazila iz slovenskega bančnega računa? Ker ponavadi ga polnim pred vstopom na A1 (tam na desno ko ima HAC pisarne), ampak moram najt hitrejšo alternativo, ker na tak način takoj zgubim 10 minut.. Pa še če danes nakažem denar, v kolkem času bo ENC napolnjen? Hvala.
Sam si vedno napolnim online preko kreditne kartice. 2min in je poštimano. Denar je pa na ENCju takoj.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.024
113
Hvala da si mi omenil smart card. Sploh nisem vedel, da je na tem odseku to možno. Jaz se sicer vozim na teh relacijah 1x na mesec, a ker cestnina predstavlja velik del stroška poti, se vsak % popusta pozna.
 

APM

Pripravnik
28. okt 2013
107
18
18
Sploh ta cestnina Macelj - Zagreb je zelo draga glede na dolžino odseka. Potem do Zadra plačam malo več kot 2x, ampak ni primerjave v dolžini avtoceste. Glede na to, da isto kot pri ENCu, Smart card nima časovne omejitve, se ti sigurno splača. Kupiš pa lahko na koncu odseka kjer se plača cestnina.

Bom preveril koliko je bančna provizija za nakazilo na Hrvaško, če ni hudo visoka, bom polnil preko bančnega nakazila. Če ne pa na cestninski postaji ko ne bo guzve. Hvala obema za odgovore.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
1. Kako na cestninski postaji Bregana, če se pripeljem iz Slovenije, kupim ENC paket (naprava + znesek)? Zavijem desno od stez in tam kje parkiram in grem v kakšno stavbo?
2. Lahko paket takoj, ko ga dobim v roke in grem do avta, začnem uporabljati? Na njihovi spletni strani piše, da šele pol ure do uro po nakupu
frown-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
tako je, povsem desno je hiška.
naprava začne delovat po aktivaciji, traja tudi do uro. na bregani boš plačal z gotovino, za zagrebom greš z napravo not, pol na rijeki, zadar, bo pa že delal.

kdaj pa rabiš in kolikokrat rabiš?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Jp, na Posedarjih bom šel ven.

A torej na Zagrebu grem lahko že notri tudi če naprava še ne bo aktivirana?

Letos še vsaj 2x do Paga in nazaj. Verjetno bom kar vzel tisti paket za 800 kun.

Nažrl sem se Jadranske magistrale in stiskanja in čakanja po trajektih in bruharij tamale čez Knežak.
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ja, noter greš lahko, sem skor 100%, ven pa sigurno ne. kakorkoli pejt not na kombinirani, da če enc ne prime slucajno.

pa takoj vzami sezonskega. če je to še v tem stilu. si omejen na kategorijo, a več popusta med nov in marcem
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ja, to. pa naj ti ga takoj prenastavi na sezonskega. nima veze s sezono ne sezono.

pa ce bos metal med av ti ne rabis se enega nosilca, se ga da lepo drzat v roki.

zdej ze 15 min iscem kam sem dal svojega..nekomu sem posodil..pa ne vem komu...